Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágja mindig a fejemhez,...

Miért vágja mindig a fejemhez, hogy övé a lakás?

Figyelt kérdés

Párommal együtt élünk a kislányunkal a párom szüleitől kapott lakásban(párom nevén van a lakás)

Bármilyen veszekedés van, párom rögtön ezt vágja a fejemhez, hogy az övé a lakás.

Mondtam neki nem egyszer, hogy ne mondja ezt, mert nem esik jól, de nem érdekli...


2014. máj. 23. 20:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom azert mondja ezt mert faradt,ideges esetleg... te pedig otthon vagy gyesen. Tudod.. O a penzert dolgozik,te pedig otthon...
2014. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

" Gwlakam nevű felhasználó válasza:

Gondolom azert mondja ezt mert faradt,ideges esetleg... te pedig otthon vagy gyesen. Tudod.. O a penzert dolgozik,te pedig otthon..."


Te pedig otthon:

-neveled a TI gyereketeket

-rendben tartod az Ő lakását

-mosod az Ő szennyeseit

2014. máj. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%

#15

Te pedig otthon:

-neveled a TI gyereketeket

-rendben tartod az Ő lakását

-mosod az Ő szennyeseit


Igen, a nő dolga ez mind, ha otthon van GYES-en, GYED-en. A férfi keresi a pénzt, túlórázik. Szerintem nem olyan megerőltető a házimunka. Nekünk 2 gyerekünk van, én végzem a házimunkát, többet foglalkozom a fiúkkal. Párom ha hazajön, pihen kicsit, és ő is törődik velük. Néha pelust is cserél, ha én épp nem érek rá. De nem kényszerítek rá semmit, mivel ő dolgozik. Mikor mind a ketten dolgoztunk, akkor besegített.

2014. máj. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó!

A kommentelő, akinek az üzenetet irtam, egyértelműen arra célzott, hogy aki gyesen/gyeden van, az semmit nem csinál, csak a lábat lógatja. Tisztában vagyok vele, hogy a háztartás vezetése nem egy megerőltető feladat, de ha valaki szamara ez semmi, akkor essen neki o maga az asszony helyett.

2014. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#17


Én kérek elnézést :) Félre értettem :)

2014. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%

A kérdező GYES-en van és nem GYED-en! Ez nagyon fontos különbség. És nem úgy van GYES-en, mint más, hogy mellette dolgozik is (pedig már lenne rá törvényes út).


A pasid munkahelyén adják mkh-i bölcsibe a gyereket, te menj vissza dolgozni, házimunkát osszátok meg.


És ne várd el tőle, hogy ő bármit is csináljon, hiszen te vagy otthon 0-24. Manapság nem durva egy háztartást elvezetni. Mi sosem tehetnénk meg, hogy egyikünk otthon marad, mert ha kiesik egyikünk fizetése, akkor 250 nettóból élnénk.

2014. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
23%

"A kérdező GYES-en van és nem GYED-en! Ez nagyon fontos különbség. És nem úgy van GYES-en, mint más, hogy mellette dolgozik is (pedig már lenne rá törvényes út). "

Persze. A mai világban rendkivul egyszeru munkát kapni, plane egy kisgyerek mellett. Mellesleg lehet hogy azert van gyesen, mert a munkáltatója átvágta es kiderült, hogy feketén dolgozik/tizenévesen esett teherbe védekezés nelkul es nem akarta elvetetni/ par nap hiányzott a gyedhez/tartós beteg a gyerek. Nem biztos, hogy a semmire vallaltak gyereket.


"A pasid munkahelyén adják mkh-i bölcsibe a gyereket, te menj vissza dolgozni, házimunkát osszátok meg. "

Ez meg a kommunizmusban volt, higy munkahelyi bolcsodeket meg óvodákat hoztak létre. 2014 van, szerintem az egész ország an max 2-3 miu kahelyi bolcsode van. A sima bölcsődébe pedig nem egyszeru bekerülni, aza lap a munkáltatói igazolás mindket szülőtől.


"És ne várd el tőle, hogy ő bármit is csináljon, hiszen te vagy otthon 0-24. "

Ennyi erővel lehetne akkor egyedulallo szulo is. A másik félnek is segítenie kell.


"Manapság nem durva egy háztartást elvezetni. "

Valoban nem nagy kihívás, de azert nem art, ha nem csak abból all valaki élete, hogy háztartást vezet meg gyereket nevel. Neki nem jar szabadidő?


"Mi sosem tehetnénk meg, hogy egyikünk otthon marad, mert ha kiesik egyikünk fizetése, akkor 250 nettóból élnénk."

Nagyszerű. Erre ki volt kiváncsi?

2014. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Nem biztos, hogy a semmire vallaltak gyereket."


Ez igaz, de a kérdező parasztozik a 3. hozzászólásában mindenkinek, szóval...élnék a gyanúperrel, hogy nem így van...:D



"Ez meg a kommunizmusban volt, higy munkahelyi bolcsodeket meg óvodákat hoztak létre."


Lehetett két éve pályázni, a férjem cége pl pályázott (multi Bp), és megkapták. Szóval nagyon sok helyen van ismét munkahelyi bölcsi, csak egy ötlet volt. Amúgy szocializmust akartál írni, csak véletlenül írtál kommunizmust, remélem.


"Ennyi erővel lehetne akkor egyedulallo szulo is. A másik félnek is segítenie kell."


De a másik fél dolgozik, még munka után ilyesmit csináljon? Érted, a csajszi meg egész nap otthon van, tudom, sok a tennivaló a kicsi mellett, de azért egy mosogatás talán belefér.


"Mi sosem tehetnénk meg, hogy egyikünk otthon marad, mert ha kiesik egyikünk fizetése, akkor 250 nettóból élnénk."

Nagyszerű. Erre ki volt kiváncsi?


Irigylem a kérdezőt, azt akartam ezzel írni, csak az lemaradt. Sajnálom, hogy mi nem tehetjük meg, hogy egyikünk itthon maradjon és kiessen a fizetése.:/

2014. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nagyjából itt mindenki elkönyvelte azt, hogy a kérdező egy házsártos feleség, aki a férjére testálja a házimunkát, holott ez korántsem biztos, hogy így van. A kérdező csak mondott egy példát arra, hogy milyen szituációban viselkedik úgy a férje, amit kifogásol. De itt mindenki lehurrogja ahelyett, hogy normális tanácsot adjon neki (tisztelet a kivételnek). Ne feltételezzük már azonnal a rosszat a másikról, mert szánalmas mentalitás!

Kérdező! Mennyire gyakran veszekedtek? Mik a kiváltó okok? Biztosan normális hangsúllyal mondod, kéred a párodtól, ha szeretnél, hogy valamit megtegyen? Egyéb téren rendben van a házasságotok? Nem lehet, hogy más téren (is) vannak problémáitok és mindketten feszültek vagytok? Ha vannak gondjaitok, akkor első körben azokat kellene megoldani, utána lehet, hogy kevesebb lenne a veszekedés és kevesebbszer "vágná a fejedhez" a lakás témát, ami egyébként úgy gondolom elég szánalmas. A mi lakásunk kb. fele arányban az én örökségemből és megtakarított pénzemből van, egy kevés része pedig hitel, gyakorlatilag ebből a részből fizet a férjem ha nagyon szigorúan venném, azt mondhatnám, hogy kb. 3/4 részben az én lakásom, de soha nem hangoztatnám egyetlen veszekedés alkalmával sem, hogy nekem több részem van a lakásban mint neki. Ez borzasztó kisstílű.

2014. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Egyébként gyeden vagyok, de mindegy.

Úgy "beszéltek" rólam, mintha én semmit nem csinálnék itthon :(

2014. máj. 24. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!