Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen lehet hajléktalan...

18 évesen lehet hajléktalan lenni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 19:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
96%

A hajlektalansagot elkerulni nem kell, nem azza lenni. Nekem az az erzesem, hogy szamodra itt letelt a dolog, beletorodsz abba, hogy hajlektalan leszel. Ez nem jo hozzaallas.

En minden szalat megmozgatnek, minden lehetoseget szamitasba vennek, csak ne kelljen az utcara kerulnom. Sajnos voltam en is olyan helyzetben, hogy majdnem az utcara kerultem, nulla megtakaritott penzem volt, de eszem agaba se jutott hogy beletorodjek ebbe az allapotba. Ajtorol ajtora jartam munkat keresni es sikerult talalnom szinte azonnal. Nem eredekelt, hogy kemeny fizikai munka, vagy takarito, vagy gyarszalag mellett, akarmit elfogadtam. Ezekutan mar tudtam berelni alberletet es ujbol sinre jutottam.

2014. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

Rendben,nem szabad beletörődni,de van amikor kilátástalan a helyzet,és nincs munka,pénz,lakás...

Mindenki kerűlhet hasonló helyzetbe,és amíg fiatal az ember,elviselhetőbb,rengeteg idős hajléktalant látni,alkoholisták,bűzlenek.

Én nem sok ztcagyereket láttam eddig itthon de pl.Németországban,Ausztriában sok fiatal,Strassenkinder,az útcán él,kéreget.

2014. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%

Vajon mikor voltak utoljara munkat keresni azok a strassenkidek? Ne jojjon nekem senki azzal, hogy ugysem kapnanak munkat, mert az hazugsag. Persze lehet ok azt mondjak, hogy "ennyiert en nem megyek el dolgozni, inkabb az utcan elek." Na itt kezdodnek a gondok.

Az idos, alkoholista hajletkalanok meg mar belenyugodtak a helyzetukbe, nekik ez tokeletesen megfelel. Apam egyszer szendvicset nyujtott neki apropenz helyett, azt mondta hogy "b***d meg a kenyered, nekem penz kell." Ilyen es hasonlo tortenetek pedig vannak ezerrel, tisztelet a kivetelnek.

2014. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben bentlakásos munkát keresnék, pl. házvezető v idősgondozó v babysitter. Akkor van tető a fejed felett és fizetés is amiből tudsz spórolni. Közben járhatsz interjúkra és ha sikerül jobb állást találnod a félretett pénzből jut albira, kaucióra stb... De akár tanulásra is költheted a félretett pénzed is úgy is előrébb léphetsz. Lényeg h az elején nagyon meghúzni magad h legyen kis tőkéd ha újból bajba kerülnél v lehetőséged van költözni.
2014. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 csacsi2 ***** válasza:
100%

#23 ""ennyiert en nem megyek el dolgozni, inkabb az utcan elek." "


Sokan kapnak munkát és dolgoznak is!Nem lehet általánosítani!!!

Vannak hajléktalanszállók, de ott ellopják amit még nem vettek el tőled az utcán!Akik hajléktalanszállóra mennek azok le tudnak fürödni, így már nagyobb esélyel kapnak munkát! Odáig nagyon nehéz eljutni! Legyengülten, ruha, mindennélkül nem igazán kapnak olyan munkát amiből elmehetnének albérletbe!Ezek az emberek egyedül vannak, kapcsolatok nélkül. Nagyon szerencsés az akit valaki pártfogásába vesz, ahogy mi is tettük a családommal! Egészségi állapotuk nem kielégítő, hogy nagyobb (elvárt) terhelésnek tegyék ki magukat és egy munkahely sem várja meg míg kikupálódnak, fizikailag rendbejönnek! A "Szociális Védőháló" semmit sem ér.Míg valaki fiatal és nem nyugdíjas, vagy beteg addig van lehetőség hogy akár ismerettséggel egy jó munkát kifogjon és onnan albérletbe nenjen. Amíg nem éli fel a vagyonát ki tudja fizetni a kauciót, ha felélte akkor sokkal rosszabb a helyzet!

Ne keverd az alkoholizmust se ide, semmi köze nincs ahoz, hogy valaki fedél nélkül van!!!

Sokan ugatják le a hajléktalanokat anélkül hogy egyet is ismernének, inkább taposnak rajtuk mégegyet! A szavaidból nekem ez jön le és biztos vagyok abban hogy nem ismersz egyetlen hajléktalant sem, azt meg végképp, hogy el is beszélgetsz egyel is!


Aki hajléktalanná válik annak csak az a lehetősége van, hogy az addig összegyüjtött vagyonára, kapcsolataira alapoz és nem hagyja, hogy teljesen leépüljön, mint fizikailag és mentálisan! Egyedül nehéz, kell egy társ akivel osztozol a terheken...

2014. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
89%
én kijöttem külföldre miutàn magyarorszàgon csak kihasznàltak, belém rugtak, itt csalàdot alapitottam, uj életet kezdtem, vannak végre igazi szeretteim, nem ugy mint anyàm akinek minden fontosabb volt. Soha többé nem megyek vissza.
2014. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a hajléktalan életmódot túl lehet élni, söt biztos. De az élet minösége is fontos. Nem mindegy hogy a kukákban guberálsz a kaja után, vagy az étteremben finom húsokat tesznek eléd. Gyalog mész, vagy Audi A6-ossal.
2014. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Csak nem a tipikus " Szökni akarok otthonról" esete?
2014. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam hogy le fogtok pontozni csak mert kiallok magamért:) na ezért nem megyek soha többé haza:)
2014. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 csacsi2 ***** válasza:
Ez erős, hogy azért nem jössz haza mert a gyakorin lepontoztak :D kit érdekel a pontozás?! Egyedül a kérdezőnek lenne joga pontozni, hogy neki segített -e a válasz, de ez sem mindig reális... élj boldogan!
2014. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!