Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki igazán szereti a...

Ha valaki igazán szereti a párját, akkor az nem illeti öt csúnya ill. trágár szavakkal, igaz?

Figyelt kérdés

Itt nem arra kell gondolni,hogy az egyik fél kiprovokàlja azokat a szavakat.

Szimplàn ha olyat mond az egyik fèl a màsiknak,ami neki nem tetszik,ezèrt kötekedèsnek veszi.



#tràgàr
2014. máj. 15. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem, ez nem igaz. Bármikor lehet veszekedés, harag, súrlódás, ami elfajulhat, és ha az emberbn sok a fájdalom, a gyász vagy sérelem, mélyen megbújó, régóta benne élő, rejtett harag a másik ellen, akkor ez pl. kirobbanhat így is.


Akkor van baj, ha a másik fél nem veszi azt tudomásul, hogy az ember haragjában bármit mondhat, és azt esetleg már akkor megbánj, amikor kimondta. Az a legalajsabb húzás, amikor hideg fejjel, hideg vérrel a másik képébe vágják, esetleg hosszú idő múlva, hogy az haragjában miket hordott össze.


A nagyapám bölcsen ezt az egész helyzetet így jellemezte: "Tányér-kanál nincs csörrenés nélül." Értsd: akik együtt élnek, ott mindig van súrlódás. Az a legnagyobb baj, ha soha nincsen.


Azok nem szeretik egymást, ahol soha nincs egy hangos szó sem.

2014. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Tudom,hogy mindenhol vannak surlódàsok..mègis annyira fàj,hogy olyanokat mondott nekem...

2014. máj. 15. 19:55
 3/12 anonim ***** válasza:
én nem tudnék a párommal rondán beszélni..se sértegetni öt. ez forditva is igaz. egyszer mondtam neki annyit, hogy hogy -hülye vagy- na ebböl lett egy komoly beszélgetésünk..(ez évekkel ezelött volt) ugyhogy nálunk már ennyi se fér bele.
2014. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mi nagyon impulzív páros vagyunk, egy-két veszekedésünket szerintem még a híd túloldalán is hallani (bp:)). ilyenkor nyilván mondunk egymásnak trágár szavakat. nem mondom, hogy ez a normális, de inkább adjuk ki magunkból, mint 3 év múlva a diliházban kössünk ki :)

bár egyébként van olyan, amit pl. még ilyen esetekben sem bocsátanék meg, az olyan dolgokra gondolok, amikre tudja h allergiás vagyok egyébként is. gondolok olyanra, hogy tudja, hogy világéletemben hadilábon álltam a széles csípőmmel, na pl. ha azt mondaná nekem (nem poénból) h nagyseggű r.banc, vagy ilyesmi, azt tuti sokáig nem felejteném el. és nem a r.banc rész miatt :)

2014. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi szoktuk egymást sértegetni, de azért mert full egyformák vagyunk, mások szerint is, és mivel nálam könnyen szakad a cérna.. sokszor csesztetjük is egymást direkt, mások szerint állandóan öljük, de azért az állandó nem igaz:)) Nekem sajnos lány létemre amúgy is mocskos a szám, tudom hogy nagyon gáz dolog, de ilyen vagyok, persze nem mindig, de ha valaki megbánt, vagy jogtalanul illet dolgokkal, persze, hogy megmondom a nem szép véleményem. Nem szeretek kisegérként meghúzódni. :D Ennek ellenére szeretjük egymást, tény, hogy rendhagyó pár vagyunk, de épp ezért működik az, ami mással nem menne:)
2014. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha látnék benne bármit, ami bosszant, vagy nem tetszik, már ki sem alakult volna bennem a vágy, hogy kedvesemnek akarjam.

Ha akarnék, se tudnék miért veszekedni vele vagy szidni.:)

2014. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel nekem a veszekedés nem ordibálást, hanem erőteljesebb érvelést jelent, amihez hideg fej és gondolkodás szükségeltetik, ezért a válaszom az, hogy igazad van.

Soha nem jutott eszembe ler*bancozni a barátnőmet. A trágárkodást azoknak tartogatom, akiket nem tisztelek.

2014. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az elsővel teljesen egyet értek. Mindenben. Sajnos, nálunk pont én vagyok az, aki csúnyán beszél, ha vita/balhé van, és mindig rendszerint pont, azért, amit az első írt, h a harag vezérel, de több okból is, amit utána meg is bánok. Én se állítom, hogy ez lenne a normális, de én is, azért lettem ilyen, mert évekig meg elfojtottam igen sok mindent, végül majdnem tényleg diliházba kötöttem én is ki. Hozzá teszem, abban is igaza van az elsőnek, hogy az a legszemetebb húzás a másik részéről, ha azt a másik fejéhez vágjuk, hogy haragjában, hogy beszél...az én párom így tett, holott kifejezetten tudta, hogy mi miért történik. Ahogy azt is, hogy bár nem értettem egyet vele jó magam se, hogy ilyenkor nem bírtam uralkodni magamon, még se tudtam sokáig irányítani a dolgokat. Tényleg sok minden közre játszódik ilyenkor az emberben, bennem pl. gyászok, korábbi megalázások stb. is feltörtek egy-egy vita alatt, tehát mindig a dolgok mögé kell nézni ítélkezés helyett. És szerintem sincsen olyan kapcsolat, ahol ne lennének viták, esetleg veszekedések, vagy már valóban ordítozások. Max. ha elfojtják az illetők, de magamról tudom a legjobban, hogy az a legrosszabb! :(((
2014. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám trágár szavakkal illetni, akkor sem, ha dühös vagyok rá, ha szeretek valakit, egyszerűen nem jutnak eszembe vele kapcsolatban trágár dolgok, vagy hogy is mondjam... Elmondom, hogy miért vagyok dühös, de ha szeretem, akkor nem őt minősítem eközben, hisz sosem a személye dühít fel.

Viszont el tudom fogadni, hogy ez jellem kérdése és mások nem így élik meg a vitákat, én nem vagyok veszekedős típus, akit szeretek, azzal elég türelmes vagyok.

2014. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok: egyébként még annyit hozzá fűznék, hogy én úgy gondolom, hogy a szeretet nem kapcsolható össze feltételekhez, azaz nem szabhatunk feltételt annak, hogy ki hogy és miként szerethet, amint feltételhez van szabva, az már nem szeretetről szól. Azaz a feltételes szeretet nem szeretet, és ha elvárásaink vannak a másik felé etéren az sem az.
2014. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!