Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én gondolkodásommal van a...

Az én gondolkodásommal van a baj? Vagy az "anyóséval"?

Figyelt kérdés

A pár férfi tagja vagyok, bár nem panaszkodni jöttem.


A mennyaszonyommal építkezünk, de anyós sok mindent elvár mert ő otthon lakik, én távol dolgozom, 3-4 hetente járok én oda, akkor ott alszom.

Pénzt nem kér, a mennyaszonyom nem dolgozik, és támogatom. Van egy közös autónk, de ő használja mert nekem olcsóbb a tömegközlekedés, meg ha mégis autóval járok akkor haverommal mert egy helyen dolgozunk.

Már anyósjelölt nem tud járni kerékpárral, állandóan vinni kell őt, ami ugyan nem probléma, nekem nem az, de az már több a soknál hogy képes azért felkelteni a lányát reggel 6 órakkor hogy őt meg a munkatárs nőjét elvigye dolgozni majd menjen érte.


2014. máj. 12. 22:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"de a lányát eltartja, "


na ez közelről sem biztos, mert összegről nem volt szó.

2014. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
62%

Mit csinál a kedves párod egész nap hogy annyira gáz 2x kimenni autóval valakiért? Gondolom nem 2 órát kell vezetnie a munkahelyig...

Ha nem dolgozik, akkor ráér, ennyit tud segíteni az anyjának szerintem ez nem akkora probléma. Ahogy a reggel 6 órás kelés sem, rengeteg ember kel reggel 6kor és még sokkal korábban is hogy elmenjen dolgozni. A barátnőd visszafekhet szundizni a fuvar után. Lehet inkább csak az anyós stílusával van a baj? Azzal, hogy nem kér, hanem követel?

2014. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Látod kedves kérdező, ezen az olgalon már semmit nem érdemes kérdezni.

A válaszolók értelmi szinvonala, feleslegessé tesz minden kérdést.


A továbbiakban én például nem reagálok semmire!


A levéltitok sértőket, rágalmazókat viszont feljelentem!


Nem a moderátoroknál, annak nincs értelme!


Rendőrségen, akkor majd elmegy a kedvük egy életre a rágalmazó, mocskolódó beszólásoktól.


Viszont látásra!

2014. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A pár férfi tagja vagyok, bár nem panaszkodni jöttem."


A két tagmondatnak egymáshoz nincs köze, és igenis panaszkodni jötttél. Azt teszed.


Ha a barátnőd anyját bármiféle formában is a nyakatokba veszitek, akkor az lesz a következménye, hogy a nyakatokon fog élősködni és mindent megtesz azért, hogy szétverje a párkacsolatot. Ezt tessék belátni.


A barátnőd nem dolgozik? Miért? Miért nem vált le az anyjáról? Miért vezsed a nyakadba azt a nőt, aki anyuka kislánya maradt, utána peidg jössz ide panaszkodni mások nyakára?


Állj a sarkadra, viselkedj férfi módjára a hitvesi ágyon kívül is, és rakd ki anyust a francba. A barátnőd pedig csak keressen állást magának. Jót tenne neki.

2014. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az alaphelyzet a következő:

a menyasszonyod az édesanyjánál lakik, és jelenleg munka nélkül van. Az édesanya dolgozik, de már nem tud biciklin járni, a munkahelyére sem, így a lányát kéri meg, hogy bevigye kocsival, ami a kettőtök közös tulajdona. Közben ti - te és a menyasszonyod - építkeztek. Te 3-4 hetente tudsz "hazajönni" a távoli munkahelyedről, és akkor náluk alszol.


Én a helyedben a következőt tenném:

a menyasszonyod jelenleg az édesanyjával él egy életközösségben. Így természetes, hogy segítik egymást, ahogy tudják. A menyasszonyod munkanélküli, segít a háztartásban, hozza-viszi az anyját a ti közös autótokkal. Én személy szerint a 6 órát nem tartom szokatlanul korai felkelésnek. DE: mi a fenének fizeted Te a benzint az autóba, ha Te gyakorlatilag nem is használod? És minek adsz nagyobb összegeket a menyasszonyodnak, ha még nem is éltek együtt? Ha közösen házat építetek, akkor ahhoz nagy summák kellenek. A leendő anyósnak egy másik megoldást kellene találnia arra, hogy bejusson a munkahelyére, vagy hogy tejért elszaladjon a sarki boltba. Az anyós ragaszkodik a munkahelyéhez - amit meg is értek -, ami ülő munkahelyes, de neki kellene saját erőből egy megoldást találnia - a te anyagi segítséged nélkül, és - egyenlőre - a feleséged segítsége nélkül. Ha nem bír valaki bejárni a munkahelyére, és nem is talál megoldást rá, akkor sajnos, fel kell mondani. Előbb utóbb úgy is be fog következni. Amelyik ember már gyalog nem közlekedik, az testileg rohamosan le fog robbanni. Ha olyan kevés lenne a nyugdíja, hogy létminimum alatt élne, akkor igényelhetné a szülőtartást, ami nemcsak anyagi hanem természetbeli kötelezettségeket is magába foglal. ("...szülőtartásnál megvizsgálják a szülő bevételeit és az alapszükségleteit, ebbe beletartozik a mobiltelefon, az autó fenntartása, de például nyaralás nem.")


[link]

2014. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha otthon laknék anyukámékkal és nem kellene se dolgoznom se iskolába járnom, a párom támogatna miközben építkezünk... hát simán elvinném anyukámat minden nap dolgozni. A párodnak belefér az idejébe, te meg fogd fel úgy, hogy milyen rendes társad van, aki segít az anyjának.
2014. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha otthon laknék anyukáméknál; munkanélküli lennék; a párom adna annyi pénzt, hogy a szüleimnek csak a "rezsihányadban" legyek, akkor eszem ágában nem lenne még anyámat is furikázni, hogy ezzel is többe legyek a páromnak. Azzal a ~30 ezerrel, ami elmenne benzinre emiatt, akár már külön is költözhetnék egy albérleti szobába.


Gazdag ember azt furikázik, akit akar. De gazdag ember nem lakik az anyjánál felnőttként is.

2014. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem meg eszem ágába nem lenne párommal eltartatni magam.
2014. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!