Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akit csak egyik szülője...

Akit csak egyik szülője nevelt fel?

Figyelt kérdés

Milyen a házasságod?

Boldog vagy benne?

Sikerült azonosulnod a szerepeddel ugyanúgy,mint azoknak,akik két szülővel nőtek fel?

Olyanok válaszát várom,akik kezdetektől egy szülővel éltek.


2014. máj. 2. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Nagymamám mindig azt mondta, elvált szülők gyerekével ne kezdjek mert abból csak elvált ember lesz, hisz honnan tudná, hogy egy házasságban is vannak gondok és problémák és nem csak rózsaszín minden.

Nem feltétlenül igaz, de szülői minta felnőttkorban is nagyon számít.

2014. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Apám nevelt fel pár éves korom óta. Így egy szülő volt mellettem mindig.

Boldog házasságban élek lassan 15 éve.

Mivel apám volt csak, így mentesülve voltam azoktól a dolgoktól amit a velem egykorú fiatalok átéltek.

PL: állandó házastársi veszekedések

egyik szülő alkoholizmusa

túl szigorú vagy túl laza szülői nevelés stb.

Mivel ezek az én életemben nem voltak, így az én házasságomban nincs olyan, hogy alkoholizmus, tányérdobálás, veszekedés.. (vannak viták, de megoldjuk mindig, és soha nem a gyerek előtt vitázunk)

39/N

2014. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Nagymamám mindig azt mondta, elvált szülők gyerekével ne kezdjek mert abból csak elvált ember lesz, hisz honnan tudná, hogy egy házasságban is vannak gondok és problémák és nem csak rózsaszín minden. "



Nagymamát se a logikajaert szerettek.... Ha elvált szulok gyereke, akkor nyilván tisztában van vele, hogy nem rózsaszin minden, hog vannak gondok es problémák, hiszen ezért váltak el a szulei.....

2014. máj. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én igaz még nem vagyok házas,DE 8éve vagyok. együtt a párommal,együtt is élünk. teljesen normálisan,engem anyukám nevelt fel,apám alkesz..nekem csak elönyöm származott a válásból. Sokan azt mondják h hű a családot össze kell tartani a gyerek miatt,szerintem meg pont lépni kell a gyerek érdekébe.1 gyereknek sem jó ha feszültségbe vitákba nőnek fel. és miért lennék én kevesebb ember mint akiknek együtt vannak a szülei? ????
2014. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apám kisgyerekkoromban öngyilkos lett.


Volt 7 évig egy pótapukám, akit nagyon szerettem, de nem élt velünk, hanem a szomszédunk volt. (Miatta költöztünk oda.) Ô mindig ott volt, ha kellett. :)


A párkapcsolataim nem voltak zûrösebbek, mint másnak. Talán a toleranciám átlagon felüli. De ez nem feltétlenül ettôl van.


A párom, akivel családot alapítottam, idôsebb nálam, de ez nem tudatosan alakult így. Elôtte sose voltak idôsebb pasijaim. Lelkileg meg ô is egy nagy gyerek. :)


Ami mindig fontos volt nekem, az az, hogy lélekben erôs legyen a párom. Az önsajnálattól ver a víz, az apám típusától menekültem. Nincsenek is emlékeim róla, törlôdött mind.


Zakkant vagyok, persze, de ez nem a párkapcsolataimban mutatkozik meg leginkább. Ami velem történt, az nem normális. Életem elsô "férfija" csúnyán "elhagyott"...

Na azóta egy sem. Valahogy úgy alakult, hogy minden párkapcsolatomnak én vetettem véget, velem még soha nem szakított senki.

2014. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!