Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akit az egyik szülője nevelt...

Akit az egyik szülője nevelt fel, az nem hiányolta soha a másik szülőt?

Figyelt kérdés
Tehát nem elváltak és mindkettővel találkozott, hanem mondjuk az egyik elhagyta, vagy meghalt. Nem hiányoltátok a másik szülőt soha? Boldog felnőttek lettetek?
2012. dec. 20. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem apám nevelt fel. Amikor a húgom megszületett az anyánk lelépett, és soha többé nem láttuk. Sosem hiányzott, mert apám volt az a anyám, a barátom, a nővér, a cukrász,szakács, varrónő. mindent megtanult, még kötni is megtanult amikor a nővérem csíkos kötött sálat kért. Ma boldog felnőttek vagyunk mindhárman, és apu hogy nyugdíjas lett mi támogatjuk ahogy ő is támogatott minket..
2012. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én anya nélkül nőttem fel. Hiányzott. Nem is ő, hanem maga az hogy anyám legyen. Bár apukám mindent megtett értünk, szeretett, de akkor is úgy éreztem valami kimaradt, hiszen, ha ketten lettek volna is ugyanúgy szeretem apukám.

Szóval ilyen szinten hiányoltam. Őt magát nem, hiszen otthagyott. Inkább arra vágytam, hogy normális, kétszülős családom legyen.

2012. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 évesen váltak el én anyukámmal maradtam, apám lelépett külföldre, azóta csak évente látom. Nem hiányzik egyáltalán, megszoktam, igazából nem is tudom, hogy milyen hogyha van apám. Néha inkább az hiányzott, hogy ott legyen valaki velem mindig anyán kívül, tehát ő nem hiányzott inkább valaki hiányzott. Most 21 éves vagyok, de nem érzem kevesebbnek magam emiatt.
2012. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám ment el, azelőtt már évek óta csalta Anyukámat. Miután elment, nem érdeklődött utánam. Évente max. 2-3 alkalommal láttam, mindegyik alkalom megviselt, mert érdektelen volt irányomban, és hiába voltam nála, általában aludt, vagy lepasszolt valakinek, amíg ő elment valamelyik szeretőjéhez.


Hiányoltam egy apát, kiskoromban nagyon apás voltam, míg velünk élt. Fájt, hogy nem törődött velem, értéktelennek éreztem magam, magamat hibáztattam. Emiatt rengeteget tanultam, mindenféle versenyre jártam, hátha az eredményeimmel felkeltem a figyelmét, de hiába..


Pereskedtünk a bíróságon a gyerektartásért, mert ő nem akarta, hogy érettségi után továbbtanuljak, hiszen akkor továbbra is fizetnie kell. Végül én nyertem. Júniusban fejezem be a sulit, apámmal májusban beszéltem utoljára a bíróságon. Soha többé nem fogok.


Hogy boldog vagyok-e? Nem. Sőt... De el kell engednem ezt a sok fájdalmat idővel, mert magamat betegítettem meg az ő gonosz hozzáállása miatt. Mivel őt úgysem érdeklem, akkor sem, ha fejen állok, olyan emberek véleményével szabad csak foglalkoznom, akik tényleg szeretnek.

2012. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minket anyám nevelt fel, apám rengeteget dolgozott külföldön, fényképről ismertük.

Nekem egyáltalán nem hiányzott, sőt, nekem szinte az a furcsa, hogyha valakinek apja is van. Barátnőm apjától még a mai napig tartok...

Ő olyan igazi apafigura.

2012. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkesz volt. Abba is halt bele. Amíg velünk élt csak a baj, a félelem, az idegesség volt érezhető. Folyton vándoroltunk jóindulatú ismerősök között, hogy legalább egy kicsit pihenni tudjunk mert még kicsi voltam.


A válás után nem sokkal elköltözött. Igaz volt láthatás és engem szeretett, amikor józan volt jól elvoltunk de akkor sem hiányzott. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett az életünk.

2012. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám másfél éves koromban meghalt, néha hiányolom kicsit, de abból amit hallottam róla arra a következtetésre jutottam hogy jobb nélküle.
2012. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 12:18 vagyok, ismét.

Talán ezért mennek tönkre a párkapcsolataim, egyik a másik után, mert nem volt előttem egy követendő példa, nem volt férfi a háznál. Anyám a legszebb-huszas- éveit magányosan töltötte, minket hurcolt oviba, iskolába, de teljesen magányos volt..... :(((

2012. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem csak álmomban tűnt el az apám és nem hiányzott.
2012. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mondjuk 6-ost nem értem, hogy keveredett ide.

Szomorúakat írtatok, minden tisztelet azoknak az anyáknak és apáknak, akik átvállalják a másik szülő szerepét is...nálam is apu lépett le és fura, mert gyerekként nem hiányzott, mostanában kezdett el foglalkoztatni, hogy miért nem tudok megbízni a fiúkban..

2012. dec. 20. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!