Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már közületek valaki...

Volt már közületek valaki olyan helyzetben, hogy a szüleid nem fogadták el a párodat?

Figyelt kérdés
Január közepe óta vagyok együtt vele. Válófélben van. Májusban összeköltözünk. Sem a szüleim, sem a testvéreim nem beszéltek még vele, de nem is akarnak. Teljesen elutasítják, mert (félig-anyai részről) roma származású. Várjak, és az idő megoldja?

2014. ápr. 9. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vagyok, az összes párom meleg volt, a szüleim az egészet úgy ellenezték ahogy volt.
2014. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy könnyű helyzetben. Szerintem vedd rá a családodat, hogy legalább egy esélyt adjanak a párodnak, hogy bebizonyítsa, hogy értelmes, tisztességes ember. Az idő ebben az esetben önmagában nem fog megoldani semmit.
2014. ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelt anno ki mit szól,kinek nem tetszik stb. Soha nem leszel boldog ha ezzel foglalkozol.
2014. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Volt. És igazuk is volt.
2014. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Volt és nem volt igazuk. Akik ismeretlenül ìtélkeznek azok nem érdemlik meg a szeretetet, csak önzõ , szànnivalò emberek, nem hogy még szülõnek nevezzék õket. Ezek az emberek csak biològiai szülõk, alkalmatlanok rà.
2014. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha ez az egyetlen kifogásuk, a barátod pedig jól bánik veled, és minden rendben van köztetek, akkor ne törődj a szüleid véleményével. Az a lényeg, hogy te megtaláltad, aki hozzád illik, és ez nagy szó.

Ha ők nem fogadják el, akkor nem kell rájuk erőltetni, ez a te életed. Tartsd velük külön a kapcsolatot, de a barátodat csak ezért nehogy elhagyd.

2014. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

A noverem parja is roma volt es a csalad nem.fogta el.

Anyukam megtiltotta, hogy beszeljek vele.

Az utcan ugy mentunk el mellette, hogy ra sem nezhettem!!

Vegul szakitottak, mert sokat veszetedtek azert mert a csaladom kitagadta.

Aztan minden rendbe jott, azota ferjhez ment egy nem roma ferfihez es van mar gyereke is.

Amugy az sem jo szerintem, hogy a csalad igy beleszol az eletunkbe.

Nekem is volt mar egy baratom aki normalis nem roma nem bunozo es megis feltem haza vinni bemutattni ( nem tudom pontosan miert).

2014. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Qui gladio ferit, gladio perit.
2014. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel félig roma, ezért mi nem tudunk úgy válaszolni neked, ahogy kéne, hiszen többségünknek csak sima ellenszenv volt, nem pedig EZ.



Nekem az volt, hogy nem nagyon kedvelték a srácot, csak én nem tudtam róla, mert nem mondták.

Közben szakítottam vele (nem sokáig jártunk, 1,5 hónapig) mert már az elején idegesítőnek találtam, gondoltam ez nem fog javulni.


Otthon megmondtam, mindenki felsóhajtott, hogy hál istennek, nagyon idegesítő volt. Lám, lám igazuk volt :)


Most érdekes módon nem utálják a páromat, sőt! Szerintem őt fogadták el leginkább az összes sógor és meny jelölt közül (3-an vagyunk tesók, mindenki párral).


Nem azt mondom, hogy feltétlen hallgass rájuk, DE hallgasd meg őket, hátha a szíved mélyén te is látod a bajokat.

Lehet ők külső szemmel okosabb döntést hoznak, mint te szerelmesen, és elvakultan.

2014. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdésben írja, hogy nem is beszéltek még vele!

Tehát biztos igazuk van, biztos nem csak előítélet...

2014. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!