Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el, hogy elmegy?

Hogyan fogadjam el, hogy elmegy?

Figyelt kérdés
Édesanyámrol van szó. Rákos beteg, a tüdejéböl 2 hetente 3 liter vizet engednek le, borzalmas fájdalmai vannak, éjszaka már a csövet is elvágta álmában, annyira szenved. A kemótól csak rosszabb. Nem eszik, nem iszik, az orvosok azt mondták, hogy sajnos 1-2 hónapon belül bejövetkezik az, amit nem szeretnénk. Morfiummal lehetne már csak segiteni rajta, azt mondták. A legnagyobb probléma az, hogy anyu már feladta, és nem akar küzdeni. Pedig nagyon sokat számitana szerintem . Nem akarom ezt elfogadni, hogy ö ebbe már beletörödött... mit tehetnék, vagy hogy tudnék rá hatni? Vagy egyszerüen csak engedjem el?? :( :(
2014. ápr. 8. 03:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén. Ne nehezítsd a dolgát. Ha tényleg annyira beteg, csak még nehezebb, ha látja, hogy Te nem akarod elengedni. Legyél mellette, ha azt igényli. Sokat. Lássa, hogy vele vagy, MELLETTE vagy. Gondolatilag is, nemcsak testileg. Ne mondj semmit "biztatót", csak legyél OTT.
2014. ápr. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2014. ápr. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez mar nem élet, ez csak szenvedés, ezt kellene megérteni. Valoban azt akarod, hogy fájdalmai legyenek? En elengedném. Elmondanám neki, hogy szeretem es akkor is szeretni fogom, ha nem bírja tovább.
2014. ápr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az élet véges. Ráadásul az a szerencsésebb helyzet, ha a szülő hamarabb hal meg, mint a gyermek. Tehát többnyire a gyermeknek mindig át kell élnie azt a traumát, hogy elveszíti a szüleit. Ez sajnos mindegyik életkorban nagyon nehéz. Édesanyád nagyon szenvedhet, számára már megkönnyebbülés lenne minél hamarabb megpihenni örökre. Hasonló helyzetben vagyok idős nagymamámmal, hiába ő már idős, mégis nehéz beletörődni, mindig tudtam, hogy egyszer eljön az az idő, de mégis fájdalmas. Ez az élet rendje, ami8t mi tehetünk, őrizni majd az emlékét, tovább adni, amit tanultunk tőlük.
2014. ápr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve halt meg Édesanyám. Egy hétig kómában volt, minden nap imádkoztam érte, hogy térjen magához, ébredjen fel. De nem. Hallott minket, érezte hogy ott vagyunk, de már nem tudott küzdeni azért, hogy visszatérjen közénk. Aztán egy hajnalon, mondtam Anyunak, hogy menjen el, ha elakar, ne szenvedjen tovább. Nagyon fájt, hisz soha nem akartam elengedni, mindig is velem volt, egész életemben, ő volt a legdrágább személy nekem a világon. És mégis, azt mondtam, akármennyire is fájt, hogy menjen el, ha elakar. És másnap reggel elment. Tudom, hogy azért és akkor, mert én elengedtem... Mai napig fáj, hülyeség hogy az idő mindent begyógyít. Nem. A sebek begyógyulnak, de a hegek ottmaradnak örökre...
2014. ápr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
már 8 éve hogy meghalt az édesapám, még mindig olyan mintha tegnap történt volna. ő volt a mindenem, az egyetlen biztos pont az életemben. ő nagyon hirtelen távozott..hajnalban elindult motorral dolgozni de már nem ért oda. édesanyádnál más a helyzet.. nagyon szenved. nekem is van egy fiam, igaz még kicsike de ha én lennék úgy mint az anyukád én inkább azt szeretném hogy a fiam legyen mellettem amíg lehet és ne kérjen arra hogy küzdjek mert nem bírnám tovább. ezt sajnos nem lehet bírni amit az édesanyád. szerintem küzdött már eleget, de az ember ereje is véges hiába vannak ott a szerettei. nagyon nehéz ez neki hidd el.. a nagy fájdalmak mellett még a bűntudat is hogy itt kell hagyjon téged, ez borzasztó lehet. csak legyél vele, elötte mutasd magad erősnek, mosolyogj rá..csak engedd el őt. ne kényszerítsd további szenvedésre. istenem...de sajnálom!:((
2014. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Borzalmas fajdalmai vannak, szenved. Nincs semmi remeny a gyogyulasra. Szerinted neki miert kene kuzdeni? Ujabb gyotrelmes napokert? Hagyd elmenni. Tudom, hogy te szeretnel meg vele lenni, de ez csak kinzas. Mondj le errol miatta.
2014. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon együttérzek veled és kitartás kívánok.


Az édesanyám már 10 éve meghalt, ő is rákos volt és sokat szenvedett.


Megosztom veled, hogy én hogyan tudtam elengedni őt, hátha erőt tudsz belőle meríteni.


Mi nagyon nyíltan és őszintén beszéltünk egymással a végén. Mindketten tudtuk, az orvos is elmondta, hogy nincs esély már a javulásra és meg fog halni. Tudom, hogy az emberek többsége magát nyugtatja, amikor a haldoklónak azt mondja, hogy "ne aggódj, amjd jobban leszel"- de ezt mindenki tudja, hogy hazugság.


Az én anyukám is morfiumot kapott és még így is hetek teltek el.

Amikor tudatánál volt, akkor ő hozta fel azt, hogy "tudom kislányom, hogy meg fogok halni, de nem szeretném, hogy szomorú legyél. Nem félek a haláltól, a fájdalomtól már sokkal jobban félek.

Most is bekönnyesedik a szemem, ahogy ezt leírom.

Nagyon örülök annak így 10 év távlatából is, hogy akkor ott elengedtem az érzelmeimet és sírtam és elmondtam, hogy mennyire szeretem és elmondtam, hogy fáj nekem így látni és utálom, hogy nem tudok segíteni, hogy hiányozni fog, hogy mennyi mindent köszönhetek neki.

Akkor ott búcsúztunk igazán. Felidéztem, hogy miért vagyok neki hálás (gyerekkori kedves és megható történetek, amik mindenütt vannak és személyesek), hogy mik azok az emlékek, amiket szeretnék nem elfelejteni- volt benne vicces, szomorú.


Akkor még nem voltam férjnél, nem volt gyermekem. Tényleg zokogtam és azt mondogattam, hogy ha elmegy, akkor már nem tudom visszaadni neki a sok szeretetet, amit tőle kaptam.

Mégis azt mondta nekem az édesanyám, hogy

"ne sírjál kislányom, velem nem fog semmi rossz történni, csak vége lesz a szenvedésnek és én már ezt nagyon várom. Ne sírjál, mert nekem is rossz ezzel elmenni. Arra kérlek, hogy azt a szeretetet, amit nem tudsz már nekem adni, adjad a gyerekednek és akkor én is mindig ott leszek veletek".


Azóta eltelt egy évtized, van egy kisfiam és én is anya lettem- megértettem ezt az egész szeretet dolgot és azzal, hogy valóban elmondtuk egymásnak az érzéseinket, mertem előtte sírni, mertünk nem "jópofizni", hanem nyíltan beszéltünk a haláláról- így bennem nem maradt hiány, ami miatt nem tudtam volna meggyászolni.


Nem volt könnyű. Az eltelt évek alatt sajnos már egyre nehezebben tudom felidézni a hangszínét, lassan kopnak el az emlékek- de az igazán fontosak nem. Azokat sem mély fájdalommal, hanem szeretettel idézem fel és mesélek róla a kisfiamnak. Ilyenkor ott van a szelíd emléke velünk.


Engedd el, és ne felejtsd el elmondani neki, hogy mennyire szereted- fogadd el a döntését.

2014. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!