Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az, hogy összeházasodtunk,...

Az, hogy összeházasodtunk, feljogosítja arra, hogy kidobja vagy elajándékozza a ruháimat és a dolgaimat?

Figyelt kérdés

Kerestem az egyik vastag pulcsimat, nem találtam meg sehol, erre a férjem közölte, hogy ő azt egy hete kidobta, mert "egy éve volt rajtam utoljára". Nyáron, meg mikor jó idő van, persze, hogy nem hordtam. Azt mondta, még 2 vékony nadrágot és 2 sportcipőt is kidobott.

Felrobbanok az idegtől, hogy a tavaszi dolgaimat is kidobálta.


2009. dec. 19. 11:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Mi 14-éve vagyunk együtt a párommal de soha nem mert volna olyat megcsinálni,hogy a megkérdezésem nélkül kidobjon bármit is a dolgaim közül!Sürgősen szoktasd le erről a szokásáról szerintem mert nincs joga a holmidat leselejtezni,főleg nem a hátad mögött!Beszéld ezt meg vele vagy Te is hajigáld ki néhány kedvenc ruháját de ne szólj neki róla hagy keresgéljen!Majd megmondod neki hogy kidobtad mert úgy gondóltad nincs már rá szüksége.
2009. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Hétfőn ha elmegy, néhány cuccát átviszem a szomszédba. Megviccelem, hogy kidobtam. Ő meg keresheti a kukában..:)
2009. dec. 19. 12:32
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
miért biztatjátok, hogy "álljon bosszút", nem értem?! És ha hatalmas családi vita lesz a vége? Nem ismerjük sem őt, sem a férjét. Lehet hogy ő tényleg jót akart... alapból engem is felhúzott a dolog, mert az tulképp személyes , amit kidobált, DE ilyenkor a beszélgetés, a normális kommunikáció mindennél többet ér!!
2009. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök jó ötlet. Egyébként én teljesen kiakadtam volna. Én még a lyukas (!!) zokniját is megkérem, h ne a szennyesbe, hanem a kukába tegye (bár én zoknit nem varrok, kidobom). Ezt sem dobom ki a tudta nélkül. Nemhogy rendes ruhákat.

Megírod mi lett a tréfa eredménye?

2009. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jogosítja fel. Sem jogilag, sem emberileg ilyet nem lehetne tenni. Jogilag ugyan amit a házasság ideje alatt vesztek, az mind közös tulajdon, de ezzel kapcsolatban mindkét fél egyetértése szükséges ahhoz, hogy azokat mondjuk el lehessen adni. Ráadásul a ptk. szerint a házastársak kötelesek egymással együttműködni, márpedig az, hogy csak úgy eladogatja a cuccaidat, nem együttműködés.

Kíváncsi vagyok, mit szólna, ha ugyanezt csinálnád a dolgaival?

2009. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Persze, majd megírom. Én is kíváncsi vagyok, mit fog szólni. Nem lesz belőle családi vita, hiszen ő kezdte. Ebből tanulni fog, remélem.
2009. dec. 19. 12:41
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
12:34 valóban, neki is meg kellett volna beszélni, hogy kidobhatja-e. Egy házasság a kölcsönösségen alapszik, nem azon, hogy az egyik fél bármit tehet, a másik meg tűrje. Egy ksi lecke nem árt a férjnek.
2009. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

Véleményem szerint az a legjobb ha megbeszélitek, hogy a jövőben még hasonló eset se legyen. Nem jó dolog szó nélkül bármit is kidobni. Jól működik nálatok a kommunikáció? A bosszú nem ér semmit, mert akkor jogosnak fogja látni amit tett mert te is így teszel. Olaj a tűzre.... ugye nem ezt szeretnéd.

Csücs az asztal mellé és jó beszélgetés.

2009. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyennel össze sem jöttem volna!Részvétem...
2009. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
100%

a helyedben én odafigyelnék nagyon rá...csak azért mert az nem normális mikor valaki úgy gondolja, hogy jobban tudja mi kell neked mint te magad....hogy mi jó neked....

ha nem kérdez meg ilyen esetben, az azt jelenti, hogy eszébe sem jut hogy neked önnáló véleményed van...vigyázz, ne fosszanak meg önmagadtól és ne válj irányítottá...

persze lehet nem lyen komoly a helyzet szal bocsi ha ez most durván hangzott...de egy ilyen szitu elgondolkodtat azért, mert ez a férjed egy bizonyos öntudatlanul önző látásmódjára utalhat...

2009. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!