Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a húgommal? Szerint...

Mit tegyek a húgommal? Szerintem anorexiás, nagyon féltem

Figyelt kérdés

Nagyon féltem a húgomat, 19 éves, és már lassan egy éve ért véget egy 2 éves párkapcsolata, állítása szerint jól van és túltette magát a fiún, mostanában van hogy elsírja magát, ha meghall egy dalt ami a kapcsolatukra emlékezteti, aludni se nagyon szokott, szinte egész nap kávét iszik és cigizik, sz*rik mindenre. Dolgozni bejár rendesen, de valahogy nem érdekli semmi és senki. A fiúnak azóta új barátnője van, a húgom életében első szerelem volt, a fiúnak is a húgom volt az első olyan lány akit szretett, és úgy váltak el hogy ez még nincsen lezárva. Attól félek hogy anorexiás, nem sovány, jó alakja van nagyon, vékony, de nem szeret enni, csak mikor már nem bírja akkor bekap valamit. A szüleinknek azt mondja eszik, de valahogy nem hiszem el. ÁLlandóan a súlyával van elfoglalva, jajgat a tükör előtt hogy kövér, holott ez nem igaz, az arcán alig van hús, édesanyánk egyik nap megsimogatta az arcát és rászólt hogy egyen mert csontos.

Mit tudnék tenni? Köszönöm a válaszokat!

23L


2014. márc. 31. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
20 éves koromig 46 kg voltam, pont ez miatt mert "kövérnek" láttam magamat. Aztán terhes lettem, szülés előtt 71 kg voltam. Most vagyok 58 kg, picit akarok fogyni vagy inkább formásodni. Vissza nézem a régi képeimet és megrémülök, nagyon durván vékony voltam. De nem gondolom, h anorexiás lehettem. Húgod is szerintem csak egy kicsit depressziós, azért sem eszik rendesen és azért sz*rik mindenre. Egy férfi kellene neki, aki helyre rázza, új szerelem... Nincs szingli barátod, haverod akivel össze tudnád hozni? De ne túl rá menősen próbáld, finoman, óvatosan...
2014. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk rangasd ki ebbol a helyzetbol.

Menjetek el vasarolni,uljetek be egy cukraszdaba,aztan este menjetek el bulizni,ahol legyetek nyitottak,hatha jon valami jo pasi.

A cigivel nem tudsz mit kezdeni. Az o fejeben kell eldolnie,hogy mit akar ezzel kapcsolatban.

2014. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak esetek, amikor már csak a szakember segíthet. Probléma, hogy már nagykorú, így nem lehet elrángatni sehová, de jó volna megértetni vele, hogy segítséget kellene kérnie éés hogy ti mindebben támogatjátok őt.
2014. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére eljár a barátaival ide-oda, nem vagdossa magát és semmi ilyesmi, épp most eszik, szóval lehet hogy csak depressziós, bár lehet az anorexia is kezd kialakulni, vagyis még tart nála... Modellkedik, vannak jelentkezők bőven (Nem dicsekvés képpen mondom)de ő nem igazán enged ilyen téren senkinek, bulikba is jó kedvű, csinos, vidám, de keveset mosolyog...
2014. márc. 31. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy anorexiás (én voltam 3,5 évig, kb meg tudom ítélni), főleg ha a családotokban valami nem stimmel a szülőkkel a felszín alatt. Otthon laktok? Szerintem költözzetek el, ha igen.

Amikor én anorex voltam, utólag belegondolva mit nem adtam volna egy "tündér keresztmamáért", aki elvisz valahova nagyon messzire. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ha egy fillér nélkül kiküldöd Londonba, akkor meg fog gyógyulni.


Amúgy azt olvastam egy cikkben, hogy ha egy anorexiásba oxitocint fecskendeznek (ami ölelkezés közben termelődik az emberben tarmészetesen), akkor a súlyuk lassan a helyére kerül. Szerintem alapvetően több ölelésre és gondoskodó szeretetre vágynak (én legalábbis arra vágytam), leginkább anyai gondoskodásra, és ha egy dologgal tudsz neki mint nővér segíteni, az az, hogy nagyon nagyon nagyon szereted és nem b*szogatod semmivel, még a súlyával sem.

2014. ápr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaigen, amivel még tudsz neki segíteni:


- Kálcium és kálium (ha sokat kávézik és ne adj isten hánytatja magát, akkor felborulhat a kalcium-kálium egyensúly a szervezetében, amitől szívelégtelensége lehet, nem akarlak ijesztgetni - ez azért jó, mert nem hizlal, így is beveheti, és jót tesz neki),

- B1 vitamin és B vitamin komplex (attól megnyugszik)

- orbáncfű tea (attól elmúlik a depressziója vagy mérséklődik)

- Magnézium (idegnyugtató)

- Brokkoli (az sem hizlal, de megköti a szabadgyököket, ami a cigitől lesz a szervezetében)

- Főzz neki levest (mert az se hizlal, de az alapvető dolgokat pótolja)

- Masszázs (jót tesz az egész testének-lelkének)

- Partizás és nyaralás egy pezsgő idegen városban vagy fesztiválon, ahol összevissza ismerkedik mindenki mindenkivel - az jó önbizalomnövelő

2014. ápr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!