Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így velem? De tényleg,...

Mi lesz így velem? De tényleg, nagyon kiborultam

Figyelt kérdés

Ma anyámmal a konyhában beszélgettünk, most volt a születésnapja és felhozta hogy "mi lesz ha már senki nem fog tudni segíteni neked" Azt mondtam neki hogy, majd az idő megoldja, de mivel kezdett eltörni a mécses így kimentem az udvarra hátra, és elkezdtem sírni, mert tényleg senki nem fog kihúzni a bajból ha adódik valami, egy magam pedig kénytelen vagyok élni az életet. Egyedül keresztapám olyan akinek 17 éves koráig élt az apja is, de mégsem tekintette teljes értékűnek a családját mert bántotta sokat, most 46 éves megteremtett maga köré egy stabil életet, soha nem akart családot a gyerekkora miatt, és az agg életet választotta inkább, neki valóban jó így mert kocsikázik, motorozik, alig 35 éves női vannak, szép házban él, tehát tényleg azt az életet éli ami ma Magyarországon a lehető legjobb amit kívánhatna magának az ember.

Én is ilyen élet után vágyom, mert félek a komoly kapcsolatoktól, eddig 2 lány volt akivel úgymond elütöttem az időt, de komolyra sose fordítottam a viszonyt velük, ezért is léptek le.

Viszont így egyedül meg félek az élettől, semmit nem tudok önállóan csinálni ami már komolyabb dolog, pl bankba járást nem vagyok képes egyedül véghez vinni

Gondolkoztam azon is hogy ha már magam maradok, akkor én is inkább felkötöm magamat, mert nem akarom megtapasztalni hogy milyen amikor egyik nap még dolgozol, másik napon meg adják az elbocsátó papírt, és akkor tényleg mihez kezdek? Egyedül, pénz nélkül, kölcsön kérni nem lehet a számlákra, ezek olyan dolgok amiktől nagyon félek, mondhatni hányingerem támad

21F


2014. márc. 28. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne itt keress megoldast, hanem pszichiaternel.
2014. márc. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi van??

Most akkor az a bajod, hogy 21 éves korodra még mindig nem nőttél fel?

2014. márc. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondhatni igen, szerintem még 30 évesen sem leszek önálló.
2014. márc. 28. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja külső szemmel milyen jól hangzik, hogy egyedül él a keresztapád, fiatal pipik után kapirgászik, motorozik, te is ilyen életre vágysz - mondod. Aztán meg felkötnéd magad, mert nem élnél egyedül. Nem érzed az ellentétet?

Szerintem te nagyon menőnek látod ezt az életformát, hiszen egy pasinak ez a követendő, a kanvilág ha úgy tetszik. De a szíved mélyén tudod, hogy te nem erre vágysz (szerintem).


Nem értem miért szégyenled beismerni, hogy nem szeretnél egyedül lenni életed maradék részében. Ne csapd be magad.

2014. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ó, én is pont mostanában döbbenek rá az ilyen dolgokra. Tudod az a baj, hogy magad körül mindenkit olyan felnőttnek hiszel, hogy nekik nincsenek nagy problémáik. Nincsenek kételyeik, hogy mennek bele a nagyvilágba, és mindent megcsinálnak, amit akarnak, és ha valami nem jön össze, hát az ő hibájuk. De ez nem így van, az ember sosem nő fel igazán, csak beletanul abba, hogy hogy kell élni. Hogyan tanul bele? Úgy, hogy közben rengeteget hibázik, és slamasztikába kerül, és túléli. Néha van, ami az öledbe hullik, másért meg hiába teszel meg mindent, akkor sem jön össze. Ez már csak így megy, de attól még nem rossz.

Csak zöldfülűek vagyunk még. Ne akard leírni magadat, sem az életedet, akarjad már egy kicsit megtapasztalni, hogy igazából milyen.

Rájöttem, hogy akiket olyan stabil, magabiztos felnőtteknek hittem, talán még bátortalanabbak, és gyengébbek mint én, pedig az nagy szó.

Sajnos nem kapunk használati utasítást magunkhoz, mikor megszületünk, nincs egy kitaposott ösvény, senki nem mondja meg, hogy hogy kell élned, hogy hogy lesz jó neked. Ez rémisztő, de izgalmas is, és nem vagy egyedül, rengetegen érzik így, csak nem azzal telik senkinek a napja, hogy ezt az összes többi emberrel közölje.

Legyen hobbid, az nagyon fontos, és tényleg törődj vele. Akármi legyen is az, legyen az a biztos pont, amitől mindig felvidulsz, amiben bízhatsz, amiért érdemes csinálnod a "nemjó" dolgokat is.


Na, nem akartam bölcselkedni, csak pont azt kérdezted meg, amin én is sokat gondolkodtam mostanában. Remélem, kis lelket öntöttem beléd, aztán hajrá! Az egy kis életbe még senki nem halt bele... na jó, de. De még mindig jobb, mint nem élni, és úgy meghalni.

2014. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem értem mi bajod van...21 éves vagy..tanulsz, dolgozol? miért nem tudsz alap dolgokat elintézni? van valami fogyatékosságod, vagy miért kell valaki, aki téged segit?
2014. márc. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem gyerekként, bár akkor is többnyire magamra voltam utalva, igy könnyebb dolgom volt amikor anyám kidobott 18 évesen. Nem vagyok milliomos, de sikerült egy szép életet felépitenem, nem hagytam magam:) Engem világéletemben lecikiztek, mindenki alábecsült, én pedig megmutattam, hogy én is vagyok valaki:)

Keress fel egy jó szakembert, ő segithet!

2014. márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5-ös

Nagyon szépen leírtad a gondolatod, egészen megnyugtató volt mire végigolvastam :)


6-os

Munkanélküli vagyok, nincs fogyatékosságom, csak félek azoktól a dolgoktól, amikben nem volt részem. Pl bonyolult ügyek intézése.

2014. márc. 29. 13:07
 9/9 anonim ***** válasza:
miért nem képzed magad? bonyolult dolgok, azok nem itt kezdödnek..
2014. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!