Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves a barátnöm el akarom...

15 éves a barátnöm el akarom venni feleségül 4-5 hetes terhes! El tudom venni úgy hogy a szülei sose vihessék haza? és hogyan?

Figyelt kérdés
NEGATÍV VÁLASZOKRA NEM VAGYOK KIVÁNCSI ! AZ ÉN ÉLETEM CSAK SEGÍtségre van szükségem
2014. márc. 28. 21:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
55%
nem kell elvenned, majd ha nagykorú lesz. Addig is élhettek együtt ha már összejött a gyerek.
2014. márc. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
78%
15 évesen anyuka lesz a kislány? 30 évesen nagymama is akár? Ez csak biztos nekem meredek, de ha valóban szereted, és együtt is maradtok, akkor drukkolok nektek.
2014. márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
76%
4-5 hetes terhesség ilyen fiatalon, lehet meg sem marad. És nem is értem. A terhességet az elmaradt mensi várt időpontjától számolják. Tehát rögtön, pár nappal a mensi kimaradás után a kislány orvoshoz rohant, ahol megerősítették a terhességet? Tuti, hogy terhes, vagy csak gondoljátok? 15 évesen nem állt még be fixre a menstruáció.
2014. márc. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
90%
A hazassagkotes alsó életkori határa 16 ev, tehat nem veheted el feleségül sehogy sem. Betoltott 16.evtol a nagykorusagaig eléréséig gyamhivatali engedély kell. Elsőnek üzenem, hogy a szülőket megkerdezik ugyan, de nem számít a véleményük. A gyamhivatal dont akar a szülők akarata ellenére es ez igaz a terhesseg megrptartasara illetve az abortuszra is.
2014. márc. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Nahszőval..

Nm tudom ki hol él..de a magyarországi jogszabályokkal és törvényekkel sokan nincsenek tisztában ez világosan látszik a kérdésre adott válaszokból.

Nem baj, hogy nem ért az ember hozzá, de akkor ne írjon bődületes baromságokat


15 éves korában nem fogod feleségü lvenni, mert nem lehet.


Magyarországon 16 éves kortól lehet gyámhatősági engedéllye!l!!! És nem szülőivel házasodni.

Az, hogy terhes nem elég indok.

A gyámhatóság tényeg megkérdezi a szülőket, de nem azért, hogy az engedélyüket kérjék, hanem azért mert a ygereküket ők ismerik a legjobban.

Veleményezést kérnek, hiszen készítenek egy környezettanulmányt, hogy akiskorű gyerek tud-e felnőttként élni, biztosított-e a házasságban a lakhatása, ellátása...stb..

Mert ugye korlátozottan cselekvőkepesből selekvőképesse válik a hazassaggal, tehát olyan jogai és kötelességei lesznek,mmintba 18 év felettieknek.

Ehhez nem csak anyagi dolgok, hanem szellemi érettség is kell, amit vizsgálnak.


A lényeg, hogy a ti esetetekben ez nem lehetséges, mert nincs 16 éves a leányzó...

Ennyi..nem több..

2014. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Jah és te semmiképpen nem lehetsz a gyamja, csak a születendő gyereknek
2014. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
De,16 evesen mar a szulo is nyilatkozhat a gyamhatosagnal ugy hogy engedelyezi a hazassagot. (Most estunk at ezen)
2014. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Persze...de nemmazon múlik, hogy engedélyezik-e...mint írtam természetesen figyelembeveszik, hisz abygereküket általában a szülők ismerik a legjobban, plusz jó pont, ha a szülő támogatja az egészet, hiszen általában az ilyen pároknak a lakhatása a szülőnél biztosított...


Plusz ugye a gyámhatőság nem negedélyezi csak azért a házassagot,mert a szülő tiltja egymástól a párt..emiatt a környezettanulmanyba a szülőt rendszerint bevonják, így kibukik, hogy csak ezert hazasodnának-e...;-)

2014. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a szulok meg el is vetethetik a babat. Mert meg nincs 16 a leanyzo.
2014. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország bajban van....
2014. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!