Szerintetek jogosan vagyok megsértődve?
Nekem ez valahogy fura. A közös kassza itt sok embernek azt jelenti, hogy én keresek x összeget, a párom y-t, ebből mindenki berak a közösbe valamennyit (megegyezés kérdése), a többiből meg éli világát? És mi van, ha az egyik 80-at keres, a másik meg 500-at, és fejenként pl. 80-at kell befizetni ahhoz, hogy a közös kiadásokat fedezzék? Akkor a kisebb pénzű így járt?
Tényleg érdekelne, mert ez nekem teljesen érthetetlen. Nálunk úgy működik a közös kassza, hogy tényleg közös. Nincs enyém-tied, nincs kötelezően beadandó közös. A csekkeket az adja fel, aki éppen a posta felé jár, a kaját az veszi meg, akinek van ideje boltba menni, ha valamelyikünknek szüksége van valamire, megveszi és kész, ha drága, akkor megbeszéljük. Azt hittem ez a közös kassza, függetlenül attól, hogy ki mennyit visz haza. Mi aránylag egyformán keresünk, de volt olyan is, hogy én majdnem kétszer annyit kaptam, akkor sem volt gond.
Kérdező: szerintem is tök jogosan vagy felháborodva, ha te nem használhatod föl a pénzeteket magáncélra, ő se tegye.
Hátborzongató ez a kétbites gondolkodás :D
"szerintem is tök jogosan vagy felháborodva, ha te nem használhatod föl a pénzeteket magáncélra, ő se tegye."
A férfi nem is használja fel, ott van, hogy gyűjt rá. Jelenleg ott tartunk, hogy csak a kérdező akarja a pasija pénzét elkölteni. De hát ez teljesen jogos elvárás, hisz nő, neki ez jár, tudjuk jól :D Más érv nincs is.
Szerintem tényleg ne legyen közös kassza. Egyébként a közösbe a kérdező is belerakta a sajátját, az ő pénzének egy részét is félrerakják ha jól értem.
Szedjétek szét a kasszát, menjetek át lakótársba. Mindketten felesbe fizetitek a számlát, mindenki magának vesz kaját,meg magára főz, a spórolt pénzt meg mindenki magának rakja félre. Megnézném a srácot hogy mit szólna hozzá.
Szerintem ha valakivel hosszú távra tervezek, akkor nem szabadna így különválasztani a közöset, hogy enyém-tied. Most úgy áll a helyzet, hogy a kérdező keres rosszabbul, a párja pedig jól. De egy hosszú távú kapcsolatban bármikor fordulhat a kocka. Pl. a barát elveszti a jól fizető állását, és addigra lesz a kérdezőnek egy komoly munkahelye (mondjuk ahol elvárás a jogosítvány).
A közös kassza valóban azt jelenti, hogy arra költenek belőle, amire épp szükség van, mindegy, hogy ez most melyik félre vonatkozik.
Amikor elkezdtem dolgozni, kb. egyformán kerestünk a párommal. Kezdettől közös kasszán vagyunk. A fizetése ez alatt a 6 év alatt elég szépen megemelkedett (duplájára), én meg itthon vagyok gyed-en, és néhány körülmény miatt épphogy a minimumot kapom. Nem írom le hányszoros különbség van a kettő között, ennek ellenére ha tervezzük a kiadásainkat, akkor van a közös pénz, és abból fizetünk mindenkinek mindent, amire szükség van. Eleinte nagyon zavart, hogy én nem tudok annyit beletenni, de már nem. Célok vannak, kihasználom az időt tanulásra amíg itthon vagyok, és én is jó munkahelyre szeretnék visszamenni. Ha később az ő munkahelyével történne valami, teljesen természetes lenne, hogy ebben a helyzetben én tartanám el a családot, ha nekem lesz munkahelyem.
45%-os a felfogásodban nem létezik közös kassza. Ha így lenne, mint te gondolod, akkor nem találtak volna ki ilyet a világegyetemben.
De mégis van!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!