Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vitatkozok vele, vagy...

Jogosan vitatkozok vele, vagy ez tényleg nem nagy ügy?

Figyelt kérdés

Kezdem azt hinni, hogy a párom alkoholista.

De ez nem is elég, folytonosan semmibe veszi a megállapodásunkat.

Nem rég tudtam meg, hogy munka után rendszerese megiszik egy korsó (néha 2) sört. Dohányzik is, én utálom a cigi füstöt (a lakás az enyém),és azt mondtam neki, hogy oké, ha károsítani akarja az egészségét, akkor az az ő dolga, nem szólok bele, csak annyi, hogy idebent kizárt hogy rá fog nyújtani, ezt nem engedem. Szépen sétáljon le, és gyújtson rá az udvaron, ha cigizni akar. Szerintem normális, hogy az én lakásomban ő alkalmazkodik. Nem vagyok vaskalapos, de senkinek sem szoktam megengedni, hogy bent gyújtson rá,az ismerőseimnek, barátaimnak sem.

A lényeg, hogy azt mondta, hogy neki ez így teljesen tiszta.

Aztán egyik nap arra jöttem haza a munkából, hogy ott volt két munkatársa, és nagyban sörözgettek, kártyáztak, és az egyik munkatársa cigizett is! Még az ablak sem volt kinyitva, azt hittem, hogy elhányom magam. Szerintem ő is cigizett, mert a hamutárcában (azt sem tudom, hogy azt honnan szedte, szerintem nem ez az első alkalom, hogy bent gyújtott rá), vagy 20 szál cigarettát találtam. Szóltam a munkatársának, hogy akkor most szépen nyomja el a cigit, mire a párom közbeszólt, hogy nyugodtan szívja csak el, mert nemrég gyújtott rá, nehogy már elnyomjon egy egész cigit. Ezen meglepődtem, és nem szóltam semmit, csak odamentem az ablakhoz, és kinyitottam. Erre elkezdtek látványosan dideregni (megjegyzem pulóverben voltak, és volt vagy 22 fok), és a párom azonnal becsukta az ablakot.

Még vagy fél óráig kártyáztak, aztán hazamentek. Én ezután nagyon összekaptam a párommal, hogy miért olyan bunkó, hogy figyelmen kívül hagyja azt, amit megbeszéltünk. Szépen megmondtam neki, hogy otthon azt csinál, amit akar, de itt vagy alkalmazkodik hozzám, vagy hazaköltözik.

Mielőtt ideköltözött, a szüleivel élt, akik nem hogy nem engedték benn cigizni, azt sem engedték neki, hogy a haverjait odavigye, mert az apja elég szigorú, elmesélte, hogy egyszer azt mondta neki, hogy majd a saját lakásában azt csinál, amit akar, de ott nem.

Miért van az, hogy nálam nem tud alkalmazkodni.

Én 23 éves vagyok, ő pedig 25.


2014. márc. 25. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Kiraknám a francba. Az a minimum, hogy tiszteletben tartja a kérésed, ha már egyszer az a Te lakásod. Ha már most ilyen, akkor ne számíts túl sok jóra a jövőben sem.

Jobb az ilyen kapcsolatot mielőbb lezárni...nem illetek össze.

2014. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én is kiakadtam volna. Ez a pasi egy kicsit sem tisztel téged. Nagy ívben tojik arra, amit kérsz és ez jogos kérés volt.

Fiatal vagy még. Miért nem hagysz el egy ilyen bunkót?

2014. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Attól nem lesz alkoholista, hogy munka után megiszik egy sört, de ha e azt mondod neki, hogy a TE lakásodban nincs dohányzás, akkor ezt igenis tiszteletben kéne tartania.
2014. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Mert tiszteletlen és bunkó. A te házad, a te várad, te szabod meg, hol a határ.

Ha ilyen kicsi, erőfeszítést nem igénylő dologban semmibe vesz, mi lesz komoly döntéseknél? Az is elég nagy baj, ha minden nap alkoholizál... :(

2014. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az oly lényegtelen, hogy kinek is a lakása, aki dohányzik az vegye figyelembe azt aki nem dohányzik és ne cigizzen a lakásba! Én dohányoztam (már nem), közös a lakásunk, de a férjemnek (ő nem cigizik) mondani sem kellett, hogy nem cigizhetek bent, mert ezt magamtól is tudtam. Soha nem gyújtottam rá a házban. Ez elég durva viselkedés volt a férjed részéről. Mielőbb beszélgess el vele. Kitartás!
2014. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek vagy együtt egy olyan fickóval, aki

- napi szinten piál

- dohányzik, mikor te ki nem állhatod a szagát

- tesz nagyban a kérésedre, és még felül is írja a mondandódat a haverjai előtt

- annyira se tudjátok egymást tisztelni, hogy ne kelljen azzal érvelni, hogy a TE lakásodban mit hogy csináljon (ha nem sz..na a fejedre, akkor kérned se kellene, mert alap volna; ha lenne mit tisztelned rajta, akkor nem aláznád azzal, hogy ő csak alkalmazkodjon a te lakásodban, ott kuss a neve).


Nem méltó hozzád egy ilyen, keress jobbat.

2014. márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem a férje, így szerintem mielőbb meg kell tőle szabadulnia. Egy igazi bunkó lehet a pali!
2014. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Attól nem lesz alkoholista, hogy munka után megiszik egy sört"


De igen, az!

A nagypapám is napi szinten megivott egy sört a helyi kocsmában (sosem volt részeg,mindig tartotta magát a "csak" egy korsó sörhöz), aztán mikor kórházba került, és 2 hétig egyáltalán nem ihatott, gyógyszereket kellett szednie, hogy enyhítsék az elvonási tüneteit..... szóval agy baromság hogy napi 1-2 rendszeres/mindennapos sörözés nem alkoholizmus...

2014. márc. 25. 14:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress jobbat, még nem késő...
2014. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. A párod alkoholista.

2. Megtiltod a dohányzást a lakásodban (teljes joggal) erre felhoz még két embert és ott dohányoznak.


Szerintem dobd ki ha ennyire semmibe vesz. Komolyabb dolgokban, hogy tudnál rá számítani?


A párom nem dohányzik, már én sem, és amikor nálunk volt egy barátnőm természetesen neki sem engedtem, hogy dohányozzon a lakásban, csak az erkélyen.

2014. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!