Mit gondoltok hol jobb egy (kis árva) gyereknek? Nagynéninél vagy a tesója családjában?
6 éves kisfiú, az apa már pici korában elhunyt, az anyukája most. Az anyának van egy kisfia az előző házasságból is. Őt közösen nevelték az apával, baráti, segítőkész volt a kapcsolat, főleg a másik apa halála után. A nagy gyerek ugyanannyi idöt töltött itt is, ott is. Tehát a két gyerek eddig igazi testvéri kapcsolatban éltek. A nagyobbik gyerek apja igyekezett kicsit pótolni az apa szerepet. A felesége is igazán kedveli a kicsit. Programokat szerveztek együtt. A gyerek is szereti, ismeri őket. Vállalnák a gyerek nevelését. A testvéri kapcsolat talán jobb lenne. Nincs másik gyerek amúgy.
Az anya húga is vállalná. Van már két kislány. Havi kétszer-háromszor találkoztak, de szeretik a gyereket és viszont. A nagynéni otthon van a kisebbik lánnyal, igy talán több idő jutna rá most. Az egyetlen hátrány, hogy szomszéd városba kellene költözni. És kevesebbet találkozna a bátyjával, akit imád.
Az egyik szereplő vagyok,.csak igyekeztem tárgyilagosan leírni. Szeretnénk mindannyian a legjobbat a kicsinek. Úgy gondolom nekünk is, a másik családnak is rendezett, szeretetteljes családi élete van, tehát ez nem kérdés.
Lehet, érdemes lenne gyermekpszichológushoz elvinni, ott egyfajta "hol élnél szívesebben" tesztet el tudnak végezni vele.
Oda érdemes vinni egyébként, ahová ő szívesebben menne, ahol jobban ragaszkodik.
A leírtak alapján a kisfiú szerencsés helyzetben van (ha lehet ezt mondani egyáltalán) mert két normális család is befogadná és szeretné.
A leírásod alapján nehéz megmondani, hogy melyik lehet a jobb, hiszen mindkét helyen rendben lennének az érzelmek, a szeretetteljes légkör, ahogy leírtad.
Az anyagiakról nem írtál, de én pl. azt is számításban venném, hogy:
- ő maga (a kisfiú) mit szeretne. 6 évesen már el tudja mondani a véleményét, ha nem is direktben, akkor szakértőnek (pszichoológus), kérdezzétek. Töltsön el esetleg 1-2 napot mindjét helyen (vndégként, tehát nem erőltetni neki, hogy jajj de jó lesz, ha itt leszel stb.)
melyik helyen lenne egy kis saját kuckója, kis szobája
- hol lenne egy kis saját kuckója, szobája, ahol egyedül is lehet
- hol vannak életkorban hozzá közelebb álló gyerekek (és ezzel alendülettel megkérdezném a családokban már meglévő gyerekeket is, hogy ők egyáltalán szívesen fogadnák-e, várják-e)
- hol van nagyobb harmónia a házasfelek, leendő szülők között
- 6 évesen most kezdte az iskolát. Szereti, jól halad előre? Lehetséges, hogy a történtek után nem tenném még rá a kisfiúra az iskolaváltás terheit is, így ez mindenképpen a helyben élő család mellett szól- illetve megkérdezném, hogy a másik család hajlandó-e az eredeti iskolába hordani napi szinten a kisfiút?
- hol vannak a kisfiú barátai? melyik család hajlandó a továbbiakban is tartani a kapcsolatot a barátok és a kisfiú között?
- lényeges-e a jelenlegi házi gyermekorvoshoz, védőnőhöz való ragaszkodás? ha jó szakemberek, akkor érdemes lenne őket is "megtartani", melyik család hajlandó az eredeti egészségügyi szakemberekkel tartani a kapcsolatot, oda hordani a kisfiút?
- van -e a kisfiúnak valamilyen hobbija vagy sport- melyik család támogatná ebben jobban, ki tudá jobban biztosítani azt, hogy ezt a tevékenységét folytassa, fejlődjön stb.
...és még egy pont: melyik család hajlandó szorosabban és korrektebben együttműködni a gyámhivatallal a kisfiú vagyonának tiszességes kezelésében, megőrzésében? (feltételezzük, hogy egyik család sem a megörökölt holmik miatt fogadná be...)
Nekem nagyjából ez jutott eszembe és nagyon szép dolog, hogy a rokonok így az árva kisfiú mellett állnak.
Egyezzetek meg, hogy akárkihez is kerül, a másik család is szorosan tartja vele a kapcsolatot és a gyerekekkel ott is rendszeresen találkozhat, játszhat, esetleg szünidőt tölthet együtt.
Neki sokkal fontosabb, hogy legyen egy nagy családja és minél többen szeressék. Reméljük, a két befogadó család között nincs és nem is lesz ellentét.
Sulit szerencsére még nem kezdett, szeptembertől fog. Így a költözés ebből a szempontbó egyszerűbb lenne.
Saját szoba lenne mindkét helyen jelenleg.
Örökség: nem hinném hogy a másik családban gond.lenne emiatt. Nálunk sem természetesen.
A másik apa mondhatni vagyonos, a nagynéni családja is stabil.
A mi házasságunk tényleg rendjén van, mások életébe nehéz belelátni, de én azt mondanám hogy az is boldog.
Gyerekek: a tesó talán jobban örülne, ha náluk lenne. Hisz ő is elvesztette az anyukáját, szereti az öccsét. Ő 10éves. A másik két gyerek 4 és 1,5 éves. Annyira még nem értik.
Együttműködésből remélhetőleg nem lesz gond. Nem hinném
Nekem nem világos a leírásodból, hogy melyik fiú is az idősebb és melyiknek halt meg később az apja? (Valóban a kisebb született előző házasságból???? mert ezt írtad...)
További kérdésem:
Ha a fiú"tesónál" marad, akkor is kell költöznie városon belül másik házba, vagy akkor a szülei házában élnének tovább???
Sulit nem kezdett, de nyilván óvodás. Nem szerencsés kivenni a megszokott környezetből egy ilyen trauma utan....
Anya hirtelen halt meg? Nem lehet hogy tett gyamkirendelo nyilatkozatot?
Elnézést, ha nem volt érthető. Talán így:
Az anyának az első házasságából van egy 10 éves fiú. 1 volt mikor elváltak. Az apával felváltva nevelik. Az apa megházasodott, de ott (még) nincs gyerek.
A második, már elhunyt férjtől van a 6 éves, akiről szó van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!