Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy anyukám...

Hogyan érjem el, hogy anyukám ne utálja meg mindegyik páromat?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, két komoly párkapcsolatom volt eddig, és sajnos anyukámnak igen sok köze volt abban, hogy mindkettőnek vége lett.

A két történet hasonló: eleinte minden szép és jó volt, aztán amikor látta, hogy komolyodik a dolog, elkezdte a hibákat keresni mindkét fiúban. Mindenbe beleszólt, mindenről tudni akart, mindent irányítani akart, és mindent megtett azért, hogy egymás ellen fordítson minket a párommal - sajnos a végén sikerült is neki. Mind a két esetben eljutott odáig, hogy kijelentette, hogy ő gyűlöli az aktuális fiút, és ha nem a családomat választom, az azt jelenti, hogy nekem ő nem is fontos.

Mindkét párommal próbáltuk megmenteni a kapcsolatot, de végül arra jutottunk, hogy így soha nem lehetnénk boldogok, és különváltunk.

Sokat gondolkodtam azon, hogy anyukám miért viselkedik így. Mindig is erősen kontrollált, és valószínűleg fél attól, hogy elveszíthet. Apukámmal elváltak.


Minden tanácsot szívesen fogadok. Nem szeretném, hogy a következő párkapcsolatomnak is így legyen vége.


2014. márc. 21. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha tudsz, költözz el, és innentől ne számolj be anyukádnak a dolgokról, semmi köze hozzá, a te életed. Illetve az az anya aki kijelenti 2 komoly kapcsolatnál is (ahol a fiúval nincs baj, csak szúrja anyuci szemét) hogy "vagy a fiú vagy én" az nem túl normális, és én bizony meglepnél azzal, hogy jó akkor a fiú. Kíváncsi lennék mit lépne egy ilyenre...
2014. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, ezt hívják szeretetnek anyukád részéröl: önzö szeretetnek.


Van egy rossz hírem: amíg te nem leszel hajlandó küzdeni az aktuális párodért, akár a "család" ellen is, addig ezt újra és újra el fogja játszani veled. Mert látja, hogy megteheti veled.

2014. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom egyedül él és fél, hogy magára marad, valahogy meg kellene vele értetned, hogy felnőttél és hamarosan önálló életet akarsz kezdeni, nem élheted le vele az életed. Ez már nem szülői szeretet, hanem önzőség.
2014. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Jártam èn is ebben a cipőben. A vègèn feladtam, elköltöztem. Azóta minden rendben. A mostani páromat már nem akarják kitúrni.

23N

2014. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj hogy azt latja hogy a parod miatt koltoznel el.


Koltozz el, es kezdd el elni a sajat eleted. Egyedul. Akkor latni fogja hogy nem egy fiu hatasa az hogy el akarsz menni otthonrol, hanem siman csak felnottel.

2014. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

így van, ott kell hagyni a búsba a büdös banyát

mindenki csak a saját életéről rendelkezzék, az, hogy mellette senki nem akart megmaradni, ne másokon verje le, neked jogod van saját élethez.

De te se semmi birka vagy, hogy ezt végignézted és végigasszisztáltad.

És még ezek után az a kérdés, hogy hogy tegyél az ő kedvére.

2014. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó honfitársunk kissé drasztikusan fogalmazott, de igaza van! :D
2014. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Kedves lepontozó! Látszik, hogy nagyon csikó vagy még ehhez a témához. Akinek egy csöppnyi tapasztalata van, az rögtön vágja, mi a szitu. Igazából itt nincs nagyon mit diszkutálni, mert annyira egyértelmü a "kedves" anyuka elüzi pici lánya minden udvarlóját" helyzet áll fenn.
2014. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Költözz el anyukától és keress meg egy jó pszichológust vagy egy pszichiátert, különben minden kapcsolatodat gallyra fogja vágni, mert annyira erősen akar birtokolni.


Apukától elvált, és rád van tapadva. Amint megjelenik egy fiú és komolyodna a kapcsolat, anyuka mindent bevet azért, hogy szétverjen titeket. És mint láthatod: eléggé sikerrel is járt eddig.

(Javítok: ide inkább pszichiáter kellene (pl., analitikus), mert nagyon nehléz lesz anyukától függetlenedned. Nem elég csak a fizikai távolság.)


Ha apukád normális, jó fej ember, akkor első lépésként keresd meg és vedd fel vele a kapcsolatot.


Anyukád nemcsak azért kontrollál, mert fél, hogy elveszíthet, hanem azért, mert birtokolni akar, azaz önző. Egy anyának a férje mellett a helye, nem a felnőtt gyereke nyakán.


Mielőbb kérj szaksegítéget, mert egy-két év múlva már hiába kéred.

2014. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A költözés a kulcs.
2014. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!