Feleségként nem az a dolgom, hogy megakadályozzam hogy a párom rossz döntést hozzon?
A múltból előkerült egy régi ismerőse a páromnak. Telebeszéli a fejét hülyeségekkel. Pár éve csúnyát átverte a páromat, és anyagilag is lehúzta. Mikor összeköltöztünk, már akkor is próbált közöttünk kavarni. Azt mondta a páromnak, hogy én túl konzervatív vagyok, hagyjon el engem, ő majd bemutatja őt 2 bevállalós csajnak, és élhetnének 3asban. Persze a párom csak kinevette, de nekem rosszul esett.
Most azt találta ki az illető, hogy párom mondjon fel a munkahelyén (nettó 200-220 E-t keres), és csináljanak egy közös vállalkozást. Persze a szükséges tőkét a párom teremtse elő, ha kell akkor hitellel.
Én határozottan ellenzem, hogy ilyen szava-hihetetlen emberrel akarjon a párom közösen vállalkozni.
Persze az illető a párom lelkére kötötte, hogy a vállalkozás maradjon előttem titokban, hogy pontosan miből is akarnak pénzt keresni...
Szia!
Megakadályozni nem tudod. Ha jó a kapcsolatotok, akkor egyrészt fontos neki a te véleményed is, másrészt az is fontos neki, ami neked fontos (tehát pl. hogy te jobban szeretnél békében, csendesen élni, mint fej-vagy-írást játszani az egész vagyonotokkal). Ha házasságban éltek, akkor vagyonközösségben is, ami egy normális kapcsolatban nem azt jelenti, hogy a te pénzedet is elköltheti ő, hanem hogy a sajátját sem költheti el, csak ha megbeszéli veled (nagyobb kiadásokra gondolok). Ugyanakkor jogilag azt is jelenti, hogy ha ő vesz fel hitelt, az téged is terhel.
"Persze az illető a párom lelkére kötötte, hogy a vállalkozás maradjon előttem titokban, hogy pontosan miből is akarnak pénzt keresni..."
Szerinted elmondta a párom? Nem! :(
Szerencsére, ha netán eladósodna a házastárs, 2014. márciustól a vagyonközösség megszüntethető, a házasság felbontása nélkül.
"
Indokolt esetben a bíróság a házassági életközösség fennállása alatt is megszüntetheti a vagyonközösséget, ha bármelyik házastárs kéri. Ilyen eset lehet, amikor az egyik házastárs a másik hozzájárulása nélkül olyan mértékű adósságot halmozott fel, amely veszélyezteti a megosztást kérő házastárs részesedését. A házasság alatti vagyonközösség megszüntethető akkor is, ha végrehajtási vagy felszámolási eljárás indult azzal az egyéni céggel, szövetkezettel vagy például bt-vel szemben, amelynek a másik házastárs korlátlanul felelős tagja, és ez a megszüntetést kérő házastárs részesedését veszélyezteti. Amint megszűnik ez a sajnos mind gyakrabban előforduló helyzet, az új Ptk. szerint a bíróság közös kérelemre visszaállíthatja a vagyonközösséget.
Ha ennyi térsz a férjed szemében, én igen erősen elgondolkoznék, hogy van -e így értelme együtt folytatni. Jobban hallgat egy szélhámosra, aki a hátad mögötti üzérkedésre biztatja, és ráadásul már egyszer át is verte, lenyúlta. Valami a ti kapcsolatotokkal is nagyon nincs rendben, ha így viszonyul hozzád a férjed.
Egyébként nem az a feladatod, hogy megakadályozd a rossz döntéseit, ugyanis egy házasságban a döntéseket alapból együtt kellene hozni, főleg ha az nem arról szól, hogy milyen márkájú almalevet vegyetek a boltban...
én ezt nem is értem! Nem mondja el a férjed milyen vállalkozás?! Hogy miből éltek majd,mert egy barátja ezt mondta..
Fontossági sorrend??
Innentől mindenben a barát dönt??
Gyerek,autó nyaralás..te meg mész ha akarsz!
A hozzáállást nem értem!
Hát itt elég nagy bajok vannak.
1. A párod többet ad egy jött-ment ismerős véleményére, mint a feleségéére.
2. Nagyon nincs képben a pénzügyekkel, meg a jogi dolgokkal, ha egy biztos, jól fizető állást felrúgna a semmi miatt.
Én úgy gondolom, hogy ha a barát telebeszéli a fejét,és ő ezt hagyja, akkor a baráttal "szembeszegülés" nem fog menni.
Amit tehetsz, hogy kicsit megpróbálod visszarángatni a realitás talajára, konkrét számokkal alátámasztva.
Keress a netes statisztikákat:
- hány vállalkozás csődölt be tavaly
-ha hitelt vesz fel, mennyi lesz a havi törlesztőrészlet, anélkül, hogy bármi garancia lenne a bevételre (egyébként a barát miért nem vesz fel hitelt?)
-ha vállalkozik, a minimálbér után akkor is járulékot kell fizetnie, ha egy fillér bevétele nincs, ez majdnem 70 ezer forint havonta
Szóval a havi fix 200 ezer bevétel helyett most lesz havi fix járulék és hitelfizetési lehetősége.
Az egyéni vállalkozó felelőssége korlátlan és egyetemleges, ha bebukja, rámehet a magánvagyona is. Bt beltagnál ugyanígy, ha kft-t alapítanak akkor meg legalább 3 millió Ft tőke kell. Szabad felhasználású hitelnél ez elég szép törlesztőrészletet jelent havonta.
Próbálj az eszére hatni, hátha úgy sikerül lebeszélni egy ilyen baromságról. Megemlítheted, hogy legutóbb is milyen jól járt, mikor a haverra hallgatott.
Szerintem sincs minden teljesen rendben ha erre az ismerősáre aki már egyszer átverte jobban hallgat mint rád. Bár lehet csak álmodozó típus, a férfiak néha nagy hülyeségekbe tudják beleugratni egymást.
Szerintem ha nagyon kockázatos a dolog rátok nézve, kösszetek haázassági vagyonjogi szerződést. (lehet a házasság után is) a jövőre nézvre rendezzétek a vagyonjogi viszonyokat, mondjuk a tied az ingatlan, övé kocsi, telek stb. Így ha befucsolna a dolog nem viszi el a végrehajtó/felszámoló és neki is lesz hol lakni.
Nem mondom, hogy nincs benne kockázat ez csak akkor működik ha bíztok egymásban és megvan a kölcsönös szeretet tisztelet. Sajnos azonban nem ezt látom mivel titkolózik előtted. Ezt rendezni kéne. Leülni vele megbeszélni amilyne tömören és egyszerűen csak tudod, hogy biztos megértse. Végezetül kérdezd, meg hogy ő a te helyedben mit csinálna.
"Persze az illető a párom lelkére kötötte, hogy a vállalkozás maradjon előttem titokban, hogy pontosan miből is akarnak pénzt keresni..."
Szerinted elmondta a párom? Nem! :("
Én, azt hiszem, itt kezdeném el csomagolni a holmimat, és kilépnék ebből a kapcsolatból, ahol ennyi bizalom nincs egymás felé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!