Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek vagy ragaszkodnát...

Belemennétek vagy ragaszkodnátok az önálló döntéshez?

Figyelt kérdés

Párommal jelenleg az én szüleimnél lakunk.

Édesapám azt mondta hogy ott a telek a szomszédban, arra jelenleg van felhúzva egy szoba-konyha fürdőszoba.A falak állnak még csak, és tető alá van helyezve.

Hátra van még a villany a víz a gáz bevezetése.+ Kazánház építése.


Viszont nekem nagy vágyam elköltözni Tokajba. Tőlünk ez 70 km-re van és mindenképp panelba szeretnék.


Párom szerint ez tök jó ötlet hogy megcsináljuk a szomszéd kis házat lakunk benne pár évet, és addig gyűjtünk saját házikóra. Így lesz nekünk kettő. Hosszabb időre is haza tudok majd látogatni a szüleimhez hisz nem kell velük lenni, és mivel párom kint dolgozik Németországban nem kéne egyedül unatkoznom, bármikor jöhetnék, útban sem lennék stb


Kicsit tartok tőle. Mi lesz hogyha örökre itt ragadunk és nem teljesül a vágyam?


2014. márc. 12. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Hát nekem pont, hogy az a vágyam, hogy kiköltözhessek a panelból (nem is értem azokat, aki ide vágynak), szóval egy kicsit fordított a dolog.

Most kerültünk közel a saját ingatlan vásárlásához, és bár a párom lakásban gondolkodik, próbálom terelgetni egy kisebb ház felé, az árkülönbség nem annyira sok. Szóval én a magam vágyához ragaszkodnék.

2014. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért elég sok minden csinálni való van még azon a házikón. Az a pénz már mehetne a saját lakásotokra, ha mindenképpen el szeretnél költözni.
2014. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen én is erre gondoltam. Viszont ez is saját lenne!

Tipp hogy mennyi????

2014. márc. 12. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Nos, én egyetértek veled. Nagyon sanszos, hogy örökre ott maradtok, ha most nem léptek. Jönni fog a gyerek, vagy lesz valami más, ami miatt nem lesz aktuális a költözés.

Egy szoba-konyha egy családnak nem élettér.


A panellal nekem semmi gondom, én is ott nőttem fel. Most is társasházban lakom, bár nem panelben. Egy panelt is meg lehet csinálni szépen, és kétlem, hogy Tokajban hatalmas nagy beton dzsungel lenne. SZóval szerintem még családias is lenne.

2014. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is ott maradnátok. Fenntartani egy házat (akkor is ha pici) úgy hogy egyébként nem is ott laktok, húzós, felesleges, ha annyira nagyon nem vagytok eleresztve.

Mindig lesz majd valami kiadás vele, amiért nem tudtok majd a lakásra gyűjteni. Meg egy idő után az ember elkényelmesedik és már nehezebben vált.

2014. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipp? Szerintem több millió.

- a közművek miatt tervezés, engedélyeztetés kell

- falakat vakolni kell (kőműves munkadíja)

- kazán, radiátorok, csövek (gázszerelő munkadíja)

- villanyvezetékek, kábelek, megszakítok, konnektorok... egyéb nem látható, de szükséges kellékek (villanyszerelő munkadíja)

- flexibilis csövek, csaptelepek, mosdókagyló, wc+tartály, zuhanyzó vagy kád (vízvezetékszerelő)

- burkolás (csempe, járólap, laminált padló+ mesterember)

- festék (ez már részletkérdés)

- nem tudom nyílászáró már van-e benne


És még jön az a rengeteg apró építőanyag, kellék, alkatrész, ami nem nagy tétel, de ha összeadod őket, magad is meglepődsz, hogy mennyi pénz elment a "semmire".

2014. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a szülők látogatásánál annyira pici, hogy saját ház van a szomszédban, most részben azért fenntartani (s ha ritkán mentek, akkor elmehet a nap takarítással, ezzel-azzal). Sokkal logikusabb nekem egy ház ott, ahol nem tudok máshogy megszállni, pedig szeretem a környéket s szívesen ott lennék. De persze más gondolhatja másképp.

Ha panelbe akarsz költözni, akkor költözz panelba, egy ház, pláne ami még nem is készült el, rengeteg időt, pénzt, energiát tud felemészteni, elég macerás az úgy is, hogy szereted és azt akartad s évtizedekre az otthonodat építed. De egy sosem tetszett ideiglenes lakhelynél ez elég durva lehet, s amellett még lakásra gyűjteni, az húzós. Én csak akkor maradnék, ha látnék a házban fantáziát s el tudnám képzelni a jövőmet ott, így nem.


Inkább legyen egy jó házatok, lakásotok, mint 2 olyan, amilyen. Plusz háznak akkor van értelme, ha megvan a rendezett otthon s van fölös pénzetek s igényetek, hajlandóságotok azt is birtokolni, gondozni, fizetni.

2014. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy szoba az nagyon kevés, főleg ha valaha gyereket akartok. A máik, hogy a ház amit be akartok fejezni költségeit tekintve kb. 30%-ban lehet kész. Nem tudom a nyílászárók bent vannak -e már, de amit felsoroltál azok a legdrágább dolgok. A gáz bevezetése kazánházzal és a központi fűtés kiépítésével egyetemben alsó hangon 1 millió de könnyen lehet, hogy ez nem is elég rá, figyelembe véve, hogy mennyiért hozzák be a csonkot, csinálják és engedélyeztetik a tervet. Ha ez megvvan akkor még ott a víz ami szintén mocskos drága + a villany.

A villanyról annyit, hogy mi a 2 éve bővítettünk egy ilyen egy szoba-konyha fürdőszobás házat és csekély 160.000 Ft volt a tetőtartó és villanyóra áthelyezése + a kábelezés meg a szerelés a két félszobába. Szóval ha az egész házra kell akkor ez még több.

Vizet nekünk nem kellett szereltetni de egy kollégám csak felújította a fürdőszobát ami kb. félmillióba került 3 éve. Mondjuk ez függ attól is, hogy mi van már bent van -e csap, kád, WC, csempe stb...

És akkor ott van a végső kellemesség a törmelék elszállíttatás, lakhatási kiadatás, földhivatali bejegyzés és egyéb nyalánkságok 1-200 ezer ez is megvan.

Szóval előbb nézzetek utána és számoljatok, nehogy azután el kelljen költeni egy panel árának 3/4 részét egy lyukra ami mégcsak nem is elég nektek.

2014. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!