Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálhatja ezt?

Miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés
Apu úgy 3 éve csalja anyumat, amióta 200 km-re került a munkahelye miatt. Sajna csak hétvégente van itthon. Fél éve derült ki minden, azóta már még egyszer lebukott, hogy az ígértekkel ellentétben még is csak találkozgat továbbra is a nővel. Anyu mindkétszer megadta neki a lehetőséget, hogy válasszon ő kell neki, vagy mi, mindkétszer minket választott, viszont egyértelmű, hogy továbbra sem szüntette meg a kapcsolatot vele. Én mint "gyerek", nem szeretnék beleavatkozni a dolgukba, de nekem is egyre jobban fáj, és tudom hogy ha harmadszorra is lebukik, már nem lesz magyarázkodás, csak költözködés. Fontosnak tartom a szüleim boldogságát, persze nem úgy, hogy egyik hülyére veszi a másikat, de nem tudom hogy bírnám ki, ha válás lenne belőle. Ha minket választott, és amikor itthon van látszólag szeretetben, békességben él anyuval/velünk, akkor miért kell neki ez a másik nő??? Ha több éve vannak együtt, akkor nyilván valamiféle lelki vonzalom is lehet köztük, miért nem tud már végre dönteni? Elképzelhető lehet az is, hogy csak a testiek hiányoznak neki hétköznap, hisz ha én vagy anyum hívja, szól neki, hogy valami baj van, mindig mi vagyunk az elsők?:( Örülnék ha írnának olyanok, akik tartottak már szeretőt, miért tették, tudomást szerzett-e róla a család? De bárminek örülnék ezzel a témával kapcsolatban. Mit csináljak? Dugjam homokba a fejem?
2009. dec. 14. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ebben az esetben csak annyit tehetsz,hogy elmondod apukádnak,hogy ez neked is mennyire fáj. Azon kívűl,hogy tisztában van azz érzéseiddel nem sok beleszólásod van. Nem tudom,hogy hány éve vagy,de ha már nem vagy olyan kicsi akkor tényleg érdemes elbeszélgetned vele,hátha átgondolja a dolgokat annak hatására,hogy megtudja,hogy téged,hogy érint. Sajnos azonban az is benne van a pakliban,hogy a másik nő mellett dönt,de akkor legalább tudni fogod,hogy te megtettél mindent.
2009. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Valószínűleg elég fiatal vagy még, de ez nem arról szól, hogy titeket választ vagy a nőt. Neked ő mindig az apád marad, és mindig számíthatsz rá. A nőt sose fogja lányaként szeretni. És tudod az az igazság, hogy te nem tudod hogy a szüleid között milyen az érzelmi viszony. Biztosra veheted hogy nem a szex miatt kell neki a másik nő, hanem mert anyukáddal már nem alkotnak társas viszony. Én nem kétlem hogy anyukádnak ez mennyire fáj, de a helyzet az, hogy biztosra veszem hogy ő is tehet arról hogy eddig jutott apád. még ha nem szándékosan rontották is el a dolgokat. És abban is biztos lehetsz, hogy apukád csak és kizárólag miattad lakik még otthon, mert érzi hogy te ki vagy borulva.


Anyukád sem tudom mit gondol, de az biztos hogy ő is boldogabb lenne, ha mást próbálna keresni apád helyett, mert ez így csak kínlódás. Sokkal jobb és barátibb lehetne a viszonyuk, hogy ha külön mennének, és apukád sokszor jönne hozzátok, segítene amiben kell, és nem haragudnának egymásra a szüleid.


Én 31 éves vagyok. Számtalan olyan sztorit hallottam már, hogy megvárták a szülők, amíg a gyerek kollégiumba ment, vagy nagykorú lett, vagy érettségit, és utána apuka azonnal tűzött el. Ezt szeretnéd? ez elég szánalmas szituáció, mert senki nem teheti azt amit szeretne. Anyukád hiába ragaszkodik a férje érzelmeihez és szerelméhez, sajnos ezt nem tudjuk irányítani. Csak a barátságára számíthat apukádtól, hogy nem hagyja magára ha baj van, segít anyagilag ha kell. De ha hibáztatja és elmondja mindenféle szemét alaknak, attól nem lesz jobb, se neki, mert nem tud mással kapcsolatot kezdeni, se apádnak mert lelkiismeretfurdalása lesz (vagy szó nélkül lelép) és neked se jó, mert azt látod hogy szenvednek a szüleid. Szóval legjobb békésen elengedni.


Ha nagyobb leszel neked is lesznek olyan kapcsolataid, ahol a párod nem lesz beléd igazán szerelmes, te meg oda leszel érte. Nagyon fájdalmas erre rájönni, de sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, el kell engedni. Nem szabad elvárni, hogy a másik szánalomból, vagy kötelességből legyen veled. A kötelesség abban nyilvánul meg, hogy segít ha bajban vagy. Nem szabad, hogy sértett hiúságból hibáztasd a másikat, vagy magadat.


Szóval ne legyél kétségbe esve, próbáld megérteni apukádat, beszélgess vele, de ne vádold, akkor elmondja mi a baja.


31/N

2009. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, és jövőre egyetemre megyek, így aztán nincs is olyan messze az az időpont, ha akkor készül apu végleg elhagyni minket... Hogy eddig miért nem tette? Állítása szerint anyu volt az, aki fiatal kora óta mellette van, vele építette fel az életét, ezt nem akarja csak úgy elveszíteni. Hogy mi lenne a megoldás nem tudom, de hogy részleteket miért nem tudok, annak is megvan az oka. Mivel úgy gondoltam vagyok már annyira felnőtt, nem szólok bele a dologba bármennyire is fáj, sosem próbáltam érzelmileg zsarolni se anyut, se aput, sosem mondtam egyiknek sem mennyire fáj ez nekem, sosem sírtam előttük, ennek ellenére tudják jól, hogy tisztelem, szeretem, becsülöm őket, mint szülőket. Az, hogy aput nem tudom megérteni más kérdés... Nem kétlem, biztos van rá oka, amiért másik nőhöz jár (neki is családja van), már csak azt nem értem, hogy akkor miért nem megy hozzá, miért nem mondja itthon azt hogy ő most elmegy és kész... Anyu megadta neki a lehetőséget! Tisztán hallottam amikor azt mondta vagy együtt vagy külön, de kétségek között ne hagyja, túléli! Apu döntött úgy, hogy marad, nem anyu könyörgött neki! Anyu sosem hisztizett, nem akarja magához láncolni aput a 25 évnyi házasság ellenére sem, pedig borzasztóan nehezen viseli ezt látni rajta nap mint nap.
2009. dec. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!