Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelet nélkül mit tehetnék?

Végrendelet nélkül mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy ház ami fele arányban anya és apa nevén van. Meghalt apukám, nincs végrendelet. Kiderült van egy mostohatestvérem akiről eddig nem tudtam most is a rokonok mondták el, anyukám mindent tagad. Ám a hír igaz hogy van mostohatestvérem apai ágon. Mit tehetnék hogy ne kapjon a hagyatékból? (Apámat soha nem látogatta!)

2014. márc. 7. 16:54
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok kár ezen csodálkoznod, annyi vagyok. Mivel még soha nem voltam ilyen esetben, nem is tudhatom meddig kell fizetni apaságit, mivel jár a hagyaték....
2014. márc. 7. 18:15
 22/30 anonim ***** válasza:
90%
A hagyatékátadó végzésben benne lesznek az adatai.
2014. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 VarMa válasza:
az a helyzet hogy sokat nem tudsz tenni, de ha meg lett volna vegrendelet azt is meglehet tamadni es nagyesellyel nyerne is... szoval ez szivas, ugyanugy kapni fog...
2014. márc. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%

Anyukádnak tudnia kell, hogy apukád fizetett e gyerektartást és kinek.

Kár anyukádnak tagadni, mert a hagyatéki tárgyaláson ugy is minden kiderül.

Lehet, hogy az egész falu tudta, hogy apukádé a fiú, de ha nem ismerte el sajátjának, nem vette a nevére, akkor jogilag semmi köze apukádhoz és nem is fog örökölni utána.

2014. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak van igaza!


(De bonyolódhat a helyzet. Apaság vélelmének megállapítása elhalálozás után is kérhető.

Testvér-testvér genetikai vizsgálat is létezik, amiből akár az is egyértelművé válhat, hogy egyik gyermeknek sem a vér szerinti apja az elhunyt.)


De ne bonyolítsuk, a hagyatéki eljárás tartalmazni fogja az örökösöket. - Minden más csúnya, gusztustalan per kérdése.


Amúgy a köteles részből is kitagadható a vér szerinti gyermek, ha eltartási szerződéssel mások örökölnek.

2014. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Maximum csak egy köteles résztt fog kapni, de az sem biztos, ha nem tartották a kapcsolatot. Ha a gyerek nem kereste az apját, akkor a mai törvények szerint állítólag nem követelőzhet.
2014. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
6%

"Amúgy a köteles részből is kitagadható a vér szerinti gyermek, ha eltartási szerződéssel mások örökölnek."


Az nem olyan biztos!

2014. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy szülőtől egyáltalán nem kell végrendelet, mivel egyenesági leszármazottja vagy, vele éltél, vér szerinti gyereke vagy, te örökölsz (no meg, vélhetően egy köteles részt a féltestvéred). A ti esetetekben örökösödési adó nincs.
2014. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Vegyél fel hitelt és fizesd ki az ingatlan értékének 25%-t neki
2014. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A kitagadás esetén nem jár köteles rész, viszont a kitagadást indokolni kell (törvényben meghatározot okok miatt lehet)


Kizárásnál jár köteles rész azon felül viszont semmi és nem kell indokolni. (sőt ha a végrendeletben említést se tett róla azt ált. kizárásnak tekintik)


Itt azonban nincs végrendelet, vagyis a törvényes öröklési rend az irányadó. Leszármazók örökölnek 1. körben . A féltestvér is az ehunyt gyereke ő is örököl utánna. Nem lesz olcsó ha ügyvédhez mész ott lehet talán ügyeskedni azzal, hogy semmilyen kapcsolat nem volt a féltestvér és az apja közt, de elég rizikós. Szerintem a közjegyző 2 örökössel fogja átadni a hagyatékot (feltéve ha ninsc több testvéred) de kérdezz meg egy ügyvédet hátha tud okosabbat.

2014. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!