Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelet nélkül mit tehetnék?

Végrendelet nélkül mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy ház ami fele arányban anya és apa nevén van. Meghalt apukám, nincs végrendelet. Kiderült van egy mostohatestvérem akiről eddig nem tudtam most is a rokonok mondták el, anyukám mindent tagad. Ám a hír igaz hogy van mostohatestvérem apai ágon. Mit tehetnék hogy ne kapjon a hagyatékból? (Apámat soha nem látogatta!)

2014. márc. 7. 16:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
vér szerinti fia
2014. márc. 7. 17:32
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

Azért van egy bolhafingnyi esély, hogy ne kapjon az apja örökségéből a féltestvéred. Nyilván nem 5 éves a féltestvér. Jó lenne megtudni, hogy az édesanyja férjhez ment-e, ha igen akkor a férje nem-e vette a nevére a féltestvéredet. Ha igen, akkor hivatalosan édesapádnak le kellett mondani a apai jogairól, és a féltestvér anyjának a férje vette át az "apai jogokat". Ha ez megtörtént akkor lesz egy féltestvéred, de nem örökölhet semmit, mert jogilag nem méltó rá.


Ha viszont sosem mondott le apád a jogairól, soha senki nem fogadta örökbe, akkor az apai rész felét ő örökli.

2014. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

@ cheeky_bugge: öröklés szempontjából is teljesen mindegy, hogy vérszerinti gyerek vagy örökbefogadott, ugyanis az örökbefogadás után minden jogi helyzetben vérszerintí gyereknek számít.

Ezért is meggondolandó, hogy a házastárs elözö parnternétöl származó gyereket örökbefogadja-e valaki, mert egy esetleges válás után ugyanúgy kell utána gyerektartást fizetni, mintha sajátja lenne.


A kérdezönek: az apa tulajdonát az ÖSSZES gyereke egyenlö mértékben örökli, akkor is, ha soha nem tartották a kapcsolatot. Ebben az esetben a fele házat te meg a féltestvéred öröklitek 1/4-1/4 részben.

A féltestvért semmilyen esetben sem lehet kizárni az örökségböl.

2014. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
ezt honnan tudhatnám meg hogy lemondott e róla?
2014. márc. 7. 17:43
 15/30 A kérdező kommentje:
apa nem fizetett gyerektartást vagyis szerintem nem. Én 28 éves vagyok 10 évre születtem. Ő előtte születhetett pár évvel.
2014. márc. 7. 17:45
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is tudtál a létezéséről, akkor honnan a fenéből tudnád, hogy apád fizetett gyerektartást vagy sem.


Hogy honnan tudhatod meg, hogy apád lemondott a gyerekéről? Egyszerű:

1. Felkeresed a féltestvéredet, elmondod neki, hogy az apátok meghalt (nyilván tudja már) majd elkéred az adatait azzal az indokkal, hogy a közjegyzőnek szüksége lesz rá. (a testvér neve, apja neve, anyja neve, címe..)

2. Felhívod a közjegyzőt, és megkérdezed, hogy van-e tudomása más örökösről?

3. Kutatsz apád több éves iratai között. Ha lemondott a gyerekéről, akkor ennek írásos nyoma kell, hogy legyen.

2014. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
meddig kell azt fizetni nem addig míg meg nem hal? nyugdíjas volt már jó 10 éve azóta tuti nem fizetett.
2014. márc. 7. 17:53
 18/30 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs ki az én féltestvérem!
2014. márc. 7. 17:54
 19/30 anonim ***** válasza:

ma 17:43

Azért kérdeztem, hogy jogilag az elhunyt apa-e az apja a tesónak. Ha jogilag ő az apja, akkor ő is örököl.

2014. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%

A kérdező kommentje:


meddig kell azt fizetni nem addig míg meg nem hal? nyugdíjas volt már jó 10 éve azóta tuti nem fizetett.


Te tényleg 28 éves vagy??? Mert ennyire buta csak nem lehetsz???

Azt, hogy apád ,ár jó 10 éve nyugdíjas volt, az nem oszt nem szoroz. Nem az apád nyugdíjazása a lényeg, hanem az, hogy a születendő gyermeke mennyi idős.. Mivel írtad, hogy te 28 éves vagy (ezen még most is csodálkozom) és a féltesó pár évvel idősebb lehet nálad.(mondjuk 3 évvel idősebb, és ez csak egy tipp) akkor azt jelenti, hogy apádnak 31 évvel ezelőtt el kellett volna kezdeni fizetni a gyerektartást egészen 25 éven át ha a gyerek egyetemre ment. Azt, hogy közben nyugdíjas lett.. Nos ez nem ok, hogy ne fizessen valaki gyerektartást ha kötelező fizetnie..

Na mindegy.. Mivel csak azon lovagolsz, hogy te nem ismered, akkor fogadj el egy tanácsot. Ne foglalkozz az üggyel.

A közjegyző ha van rajtad kívül örökös, ő megtalálja, és őt is értesíti. Amikor hagyatéki tárgyalásra sor kerül addigra minden örökös megkapja az időpontot. Majd ott megismerkedhettek.

2014. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!