Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelet nélkül mit tehetnék?

Végrendelet nélkül mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy ház ami fele arányban anya és apa nevén van. Meghalt apukám, nincs végrendelet. Kiderült van egy mostohatestvérem akiről eddig nem tudtam most is a rokonok mondták el, anyukám mindent tagad. Ám a hír igaz hogy van mostohatestvérem apai ágon. Mit tehetnék hogy ne kapjon a hagyatékból? (Apámat soha nem látogatta!)

2014. márc. 7. 16:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Semmit.
2014. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
de mai napig nem tudom ki az én testvérem?!
2014. márc. 7. 17:00
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmit nem tehetsz... pl. az is előfordulhatott, hogy apukád nem akart hallani sem a gyerekéről mert ugye kisgyerek korban nem a gyereknek, hanem a szülőnek kellene tartania a kapcsolatot és segítenie a gyerekét és utána várható el, hogy a gyerek látogassa az apát nem?
2014. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
akarta, mert állítólag el is ment a mostani anyámmal meglátogatni csak az a nő akitől a mostohatestvérem van az eltiltotta tőle
2014. márc. 7. 17:04
 5/30 anonim válasza:
48%
Megtámadhatod jogi úton, de nem sokat érnél vele.
2014. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem tehetsz.

Teljesen lényegtelen, hogy ismered-e vagy sem.

2014. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként meg féltestvéred...
2014. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem mostoha testvéred ,féltestvéred apáról.Igaza van aki azt írta,apádnak kellett volna látogatnia kis korába.Miért látogatta volna apádat,mert esetleg az öreged egyszer neki futott?van e róla papírja 1cm hivatalos útat meg tett a gyerekéért lássa ha az ex neje tiltotta volna?Én meg remélem nem tudod kisemmizni,ha apád életébe letojta legalább halálába segítse előre kicsit az útját.Ilyenkor könnyen mondják mert nem engedte.Úgyan már.Ha valaki kiváncsi a kölykére az eget földet megmozgat.
2014. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
engem emiatt ne bántsatok, hiszen halála utána tudtam meg a rokonoktól. Mindenki tudta hogy van nekem csak én nem. Anyám meg mai napig tagadja, nem értem miért?! Nagyon elvagyok keseredve, hogy így kellett megtudnom és azt sem tudom ki Ő :(
2014. márc. 7. 17:28
 10/30 anonim ***** válasza:
74%

Mostohatestvér, vagy féltestvér? Apukád jogilag az ő apja is (vér szerint, vagy örökbefogadás útján)?

Mert öröklés szempontjából nagyon nem mindegy.

2014. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!