Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy 4 éves kisfiún...

Hogyan kell egy 4 éves kisfiúnak bemutatkozni?

Figyelt kérdés
Az édesapja és anyja most váltak el. A kisfiuk 4 éves, aki az apával marad. Még nem találkoztam a gyerkőccel, nem nagyon tudom, hogyan kell "szólnom" hozzá, hogy jó benyomást keltsek. Nyilván nem az anyját akarom pótolni, de párom miatt a legideálisabb az lenne, ha kijönnénk egymással.

2014. márc. 4. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Guggolj le hozzá, hogy ne felkeljen néznie, és mutatkozz be neki, nyújtsd neki a kezed:) Nincs jó benyomás, egy gyerek azonnal megérzi milyen vagy, és annak megfelelően reakciózik. Ha melegség árad belőled, akkor ő maga fog téged megölelni, még akkor is ha teszem fel 1 órája ismertétek meg egymást:)
2014. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a "jó benyomás" keltést, szeresd önzetlenül és elnyered a kicsi szívét:)
2014. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

"Szia!

Én x vagyok, apukád jó ismerőse/ barátja...

Téged hogy hívnak?"


Nem kell gügyögni neki, nem kel sokkolni, hogy te vagy apu szerelme(úgyis levágja isővel, a gyereke nem hülyék"

Barátknt közelíteni hozzá, érdeklődni, mint egy felnőtt ismerkedés esetén, csak itt nem a munkahelyről, hanem az ociról kell kérdezni... Barátairól, mivel szeret játszani, melyik a kedvence, milyen mesét szeret, szokott-e nézni..

Mit szet kinn csinálni(labda, hinta csúszda fogócska..stb)

Szereti-e az állatokat, van-e neki

/ olyat is megkérdezhetsz amit már tudsz, mert azt ő nem tudja, hogy te tudod

Érdemes kérdezni az apjától, hogy tudd merre vidd el a beszelgetést..


Az ennyi idős gyerekek nagyon értelmesek már általában, teht nem fog gondot okozni, ha nyílt vagy vele, viszont ha a válaszaira nem vagy kíváncsi tényeg, azt azonnal levágja, sokkal könnyebben eligazodnak a nonverbális jelek közt a gyerekek, mint a felnőttek

2014. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* idővel...oviról.... Stb ( bocsánat, telefonon gyakran a mellette lévő betűt sikerül leütni)
2014. márc. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
a jót akarsz magadnak, akkor a 3-as tanácsát nem fogadod meg, és nem kezded el faggatni a gyereket, hanem megvárod, hogy a gyerek nyisson feléd a maga pici módján:)
2014. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. márc. 4. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze én sem úgy gondoltam, hogy rárontson:):)


Viszont nekem sok kapcsolatom van a gyerekekkkel, igazából nem akarom őket megnyerni magamnak, de ezek beváltak.. Szeriintem egy ember látja, hogy a másik akar-e válaszolni, vagy sem, vagy pozitívan reagál-e a közeledésre vagy sem... Igaz ez a gyerekekre is.

Én enm viselkedek máskeppen egy gyerekkel sem ilyn téren, mint egy felnőttel, ezt értekelik, és konkrétan kérik, hogy én vigyázzak rájuk...

Ha egy gyerek zárkózott, és látom rajta hogy zavarban van, akkor megprőbálom oldani a feszültséget, de nem fogom faggatni...

2014. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 szeresd őt, annyira helyesek, és annyira tiszták ebben a korban, hogy egyszerűen nem lehet őket nem szeretni:) és ha ő is megszeret, akkor rengeteget fog felkéredzkedni az öledbe, és olyan lesz mint egy kiskutya, csüngni fog rajtad:D Szóval tenger szeretetett fogsz visszakapni tőle:)
2014. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!