Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő vagy nem keresztelő?

Keresztelő vagy nem keresztelő?

Figyelt kérdés

A családunkban apám vallásos, de nem a templomba járó fajta, hanem aki tényleg belül hisz. A család többi tagja egyáltalán nem hívő, jómagam sem.


Nemsokára megszületik a gyerekünk (első és egyetlen unoka). Férjem egyszer felvetette, hogy szerinte apámnak nagyon rosszul fog esni, ha nem kereszteljük meg a gyereket.


Ezzel részemről annyi a gond, hogy templomban alig jártam/járok, tényleg nagyon távol áll tőlem a vallás.


Apámnál rákérdeztem, nagyon diplomatikusan válaszolt (mi gyerekünk, mi döntésünk), de egyértelmű volt, hogy valóban örülne neki.


Erőltetve a vallás soha nem volt, engem megkereszteltek, de rám bízták, hogy esetleg felnőttként milyen nézeteket vallok. Más vallásokkal szemben apám abszolút toleráns, pl. sok zsidó barátja van és maximális tisztelettel fordulnak egymás felé.


Nem tudom, hogy ebben az ügyben mi lenne a helyes. Elvihetjük majd pro forma megkeresztelni, de se a férjem, sem én nem hiszünk, feszélyezett formaság lenne csak számunkra. Viszont apámnak tudom hogy örömet okoznánk vele.


No meg a gyerekre én se akarok vallást erőltetni, ha már döntésképes korba ér, akkor támogatni fogjuk, akármiben is fog hinni. Ha ő maga akarna megkeresztelkedni (vagy bármely más vallás beavatási rítusán részt venni), természetesen támogatnánk.


Ja, a "tiszteletbeli keresztapja" (jobb elnevezés még nem jutott eszünkbe, amolyan tiszteletbeli nagybácsi, illetve keresztapa szerep vallásmentesen) egy vallásos zsidó barátunk lesz, ő pl. el se tudna jönni egy keresztelőre.


2014. márc. 1. 08:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben en nem kereszteltetnem meg. Nem vagy vallásos, nem fogod vallásosan nevelni es zsido a tiszteletbeli keresztapa. Semmi értelme. Ha a gyerek majd ugy gondolja, később is meg lehet kereszteltetni,
2014. márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem keresztelő.Felesleges bohóckodás.
2014. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem vagy vallasos, akkor ne kereszeteljetek, meg, hagyjatok ezt a szentseget azokra akiknek ez fontos, ne allazatok meg a vallast.
2014. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 acelsziv ***** válasza:
67%
ilyen körülmények közt ne kereszteld meg. Majd ha elég érett lesz rá eldönti ő akar -e valamelyik valláshoz -felekezethez tartozni.
2014. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én hívő vagyok, de ha a gyerekem nem lenne az, akkor én nem várnám el, nem is örülnék neki, ha megkeresztelné az unokámat. A keresztelőnek az a lényege, hogy ha TE magad, mint szülő hívő ember vagy, akkor Isten gondjaira bízod a gyerekedet. Ez nem a szüleidről és más rokonaidról szól, hanem rólad, a párodról és a közös gyereketekről. Teljesen fölösleges, ha nem hiszel.
2014. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem.

Ugyan nálunk a gyerek még csak hosszútávú tervben van, de már előjött a téma. Mi mindketten megvagyunk keresztelve, sőt a párom kiskorában hittanra is járt, de amióta úgymond a saját életünket éljük egyikünk sem lépte át önszántából egy templom ajtaját sem és nem is különösebben hiszünk benne. A pláne az az egészben, hogy egyikünk szülei sem járnak templomba. Ennek ellenére amikor előjött a téma és mondtam, hogy én kiskorában biztosan nem kereszteltetném meg a leendő gyerekünket, akkor párom is közölte, hogy "de hát azt kell, mert mindenki a családban meg van keresztelve", illetve párom édesanyja is ezt a választ adta. Amikor rákérdeztem, hogy mikor voltak utoljára templomban vagy, hogy ők hisznek-e egyáltalán az egészben mindketten hümmögtek, hogy hát meg izé, meg végül is nem, de azért a gyereket meg kell kereszteltetni, mert a családban mindenki megvan.

Utána előjött egy a téma amúgy vallásos ismerős előtt, amikor elmondtam az álláspontomat ő is teljesen kiakadt, hogy de hát a gyereket meg kell keresztelni...

Ennek ellenére én továbbra is azt vallom, hogy ha a gyerek szülei nem hívők, akkor nem kell a gyereket megkereszteltetni csak, mert "mindenki meg van keresztelve a családból". Ha később idősebb korában meg szeretne keresztelkedni még mindig adott számára a lehetőség.

2014. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben én sem kereszteltetném meg így, csak hogy valaki örüljön neki.
2014. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Hasonló helyzet van nálunk is, csak nálunk nem apukám, hanem anyukám, illetve a nagyszüleim vallásosak (nagymamám kivételével ők sem járnak templomban, nagymamám viszont heti szinten). Én meg vagyok keresztelve (katolikus óvodába is jártam, ott utáltatták meg velem ezt a vallást), férjem nincs. Már templomi esküvőnk sem volt, mert álszentségnek éreztük volna, hiszen egyébként be sem tesszük a lábunkat templomba (ha igen, csak építészetileg érdekel). A vallásos rokonok már erre is húzták a szájukat, de nagyon hamar le lettek állítva. Ugyanez a helyzet a keresztelővel is, csak a család miatt nem akarjuk megkeresztelni, hiszen mi nem hiszünk az adott vallásban. Akkor meg mi értelme? Csak azért, hogy legyen? Ez álszentség... Majd ha nagy lesz, és szeretne, majd megkeresztelkedik (vagy amilyen vallást csak választ, nem korlátozzuk).
2014. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Azert megneznem azokat a szuloket kesobb akik itt irjak, hogy mikor felno a gyerek majd tamogatom megengedem hova kersztelkedjen. Majd bejelenti, hogy xy szektahoz, vagy szekta szeru vallashoz kivanna csatlakozni, mennyire lennenek kiborulva?!
2014. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
9: Az agymosó szekták és a történelmi egyházak között azért van némi különbség. Én sem kereszteltettem a gyerekeimet, majd ha úgy döntenek, hogy templomi esküvőt akarnak akkor szépen eljárnak a jegyesoktatásra, megkeresztelkednek, de ez nem jelenti azt, hogy bármit, kritika nélkül elfogadnánk.
2014. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!