Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miét ragaszkodnak sokan a nők...

Miét ragaszkodnak sokan a nők közül olyan férfihoz, aki bántja, megalázza őket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mártír önsajnáltató típusok, vagy annyira gyenge jellemileg, hogy változtasson, esetleg szimplán hülye.
2009. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert naivak és buták,és azt hiszik,majd pont ők lesznek azok,akik megváltoztatják a pasit.Inkább szenvednek,nyűglődnek mellette,és megalázkodnak,csak hogy ,,bizonyítsanak",semmint emelt fővel lépnének ki a kapcsolatból.Talán ők valahol még élvezik is,hogy így szenvednek.Én minden esetre nem értem az ilyen,elvileg felnőtt nőket.
2009. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a mintát hozták otthonról. Az anyjuk is iylen pérkapcsoltban élt, szóval ez a követendő pléda a számukra. Amíg erre rá nem jönnek addig mindig megtalélják majd a férfit aki melett szomorúak lehetnek.
2009. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszi, hogy úgyse talál jobbat. Főleg azok hajlamosak így gondolkodni, akiknek alapból alacsony az önértékelésük, kevésre tartják magukat.


Ha meg gyerek is van már, akkor a gyerek kedvéért, illetve anyagi okokból maradnak (egyedül nem, vagy csak nehezen tudnának megélni a gyerekkel).

2009. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ilyen nő. Éppen ezért vagyok szingli jelenleg. Inkább ez, mint egy rossz kapcsolat. Sokan viszont félnek az egyedülléttől, pedig ez butaság. Sokkal jobb egyedül, mint rossz kapcsolatban.
2009. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A lelki terrort nem lehet így kívülről megmagyarázni, még ha józan ésszel tudjuk is, hogy jobb egyedül, mint egy ellenséggel összezárva.
2009. dec. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyapám sokszor mondta, hogy rossz a rosszal, még rosszabb a rossz nélkül.

akkoriban biztos ez volt a bevett. tűrni kellett, mert a társadalom ezt várta el.


ha szociológiai szempontból nézed, akkor inkább a falusi, kisváros társadalomban működik így.

mert egy városban még megél egy nő egyedül a gyerekkel, de vidéken, ahol tüzelőt kell hasogatni, megjavítani a kerítést, bojlert, 100 más dolgot, ott nehéz nőként.

vagy mert kinéznék a faluból, hogy elvált, egyedül él, biztos nem stimmel nála valami.


bp-i vagyok, és az egyik kedves szomszédasszonyom simán kivágta a férjét, még úgy is, hogy nehezebb körülmények közt neveli a lányát, mert a férfi megcsalta, és ő ezt nem volt hajlandó megbocsátani neki.

2009. dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Aki miatt a kérdést feltettem, az egy biztos anyagi háttérrel megáldott, dekoratív csaj. A pasi meg is csalta, meg is ütötte, mégis visszasírja őt a lány...


Lelki mazochizmus? Önértékelési gondok? Nem tudom. De számomra érthetetlen...

2009. dec. 12. 14:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak akik módszeresen le tudják építeni a másik önbecsülését, és elhitetik, hogy nélkülük semmire sem menne.
2010. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!