Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szállásoljam el anyukámat...

Hogy szállásoljam el anyukámat és az anyósomat? Márciusban fogok szülni, és elég sokat agyalok azon hová fogom"rakni őket".

Figyelt kérdés
Egy pici 30nm-es 1 szobás garzonban lakom a párommal. Első baba,lesz és nagyon kellene majd a segítség legalább az elején. Nagyon szeretem mind a kettőjüket,és már jelezték hogy itt lesznek aminek örülök is de fogalmam nincs hogy férünk majd el.
2009. dec. 11. 09:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A lakásotokban sehogy. Nézzetek a környéken olcsó apartman vagy panziószobát és rakd oda őket. 30 m2-en lehetetlen.
2009. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Minden féleképpen külön-külön menjenek.Próbáljatok egy matracot vagy pótágyat beszerezni. Esetleg te mehetnél valamelyikhez pár napra.Azért egy pár hónapos babát is lehet szállítani.(bár ez függ attól is hogy mennyire messze laknak.
2009. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Csak feszültségeket szül majd a kis lakás! Kerülgetni egymást, a kiságyat, a fürdőkádat, mindenki a baba közelében akar lenni, akarva akaratlanul rossz lesz a légkör, a hangulat, és ez a babának nem jó.Arról nem beszélve, hogy egy kicsit legyetek hármasban, hangolódjatok egymásra. Anyukádat és anyóst pedig próbáld nem egyszerre odahívni.
2009. dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem egyszerre szeretnéd, hogy ott legyenek. Az sem mindegy, hogy mennyire laknak messzi. Elég nehéz elképzelnem, hogy egy garzont pici baba mellett be lehet úgy rendezni, hogy egy negyedik személy is tudjon ott aludni, de méginkább, hogy egész nap ellenni. Úgy értem, hogy elképzelhető, hogy éjjel egy vendégágyon sima ügy, mert reggel összecsukod és nincs útban. De egész álló nap ilyen szűk helyen együtt lenni, az sokkal megterhelőbb. Mivel a szülés utáni kb. 3 napot a kórházban fogod tölteni, a legnehezebb napokat ott vészeled át, mire hazaérsz már jól megy a sétálgatás, tisztálkodás, stb. Segítség leginkább majd abban lesz jó, hogy mondjuk mosás, főzés, vasalás, ezek is max 2 hét erejéig. De ezekhez nem feltétlenül kell, hogy ott lakjon valaki. Persze, ha mindketten 300 Km-re laknak, akkor igen, de, ha egy városban éltek, akkor nem. Próbáld meg már az elején bevonni a párodat is olyasmikbe, ami neki is élményt jelenthet, pl. az esti fürdetés, vagy tisztába is teheti a kicsit, lehetőleg az elején "kisdolgok" esetén, hogy szokja a dolgot, ilyesmik. Neki is jár 5 nap szabi a gyereke születésének alkalmából, használjátok ki jól!
2009. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Annyira messze laknak, hogy nem tudnak bejárni hozzád naponta? Mert az volna a legjobb megoldás. Ha napi x időre átmennének, főzni ,mosogatni,stb. De hogy egész nap a nyakadba legyenek, te sem fogod bírni,meg felesleg. Diszkréten meg is lehet ezt nekik mondani ,én is így tettem, és nem volt harag.

Csak gondolj bele, amikor elalszik a kicsi, te is aludhatnál. És nem mellesleg a hormonváltozások lehet olyan hangulatingadozásod, hogy csak na.

2009. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez nem nagyon kivitelezhető,csak az a baj hogy én is és a párom is nagyon tapasztalatlanok vagyunk baba téren. Mind a ketten messze laknak,több mint 200km. Ilyen szálloda félére,meg nincs pénz. Az biztos hogy ha szülök mind a ketten ott lesznek,(mármint a kórházba)hogy utána mi lesz nem tudom. Nem akarom egyiket sem megbántani.
2009. dec. 11. 10:20
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem értek egyet az előttem szólókkal.Nekem is volt 3 babám,és az első hetekben jól jött a segítség.Nem 1-2 hétre,hanem 3-4-hétig.A hormonváltozásokat pedig a mai kismamák túlreagálják.Ne egyszerre jöjjön a két mama,hanem felváltva.Segíthetnek a háztartási tendőkben,és az már nagy segítség.Egy matracon vagy vendégágyon is ellehet aludni.Nem fognak zavarni,és biztosan hagynak aludni,ha fáradt vagy.Én az első egy héten csak akkor keltem fel az ágyból,ha a babát kellett ellátni.Hármasban még lehettek elég sokat,nem kell az első hetekben is csak hármasban lenni.Nagy öröm egy pici baba,de nem játékszer,hogy csak veletek tud meglenni.Ilyenkor minden segítség jól jöhet.
2009. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy se fértek el. Párod vegyen ki pár nap szabit és ketten nagyon ügyesen el fogjátok tudni látni a babát. Hidd el, működni fog az anyai ösztönöd, tudni fogod a dolgodat. Teljesen felesleges 2 nagymamának is ott asszisztálnia egy 30nm-es lakásban. Se a baba, se Te nem fogsz tudni pihenni a "tömegtől." Az éjjeli sírásnál meg 4 felnőtt fog pattanni értelmetlenül. Nem lesz semmi baj. A nyugalmatok érdekében legyen a nagyiknál is egy mobil, hogy elérhetőek legyenek bármikor, de ez is csak a biztonságérzet miatt.

Egy nagymama.

2009. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hála az égnek én nagyon jóban vagyok az anyóssal ahogy a párom is az anyukámmal. Soha nem szólnak bele semmibe. Anyukám amúgy is be van zsongva mert az első unoka lesz. Addig még van idő,majd még átgondoljuk.
2009. dec. 11. 10:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, csak mi külföldön élünk, a szüleim jönnek egyből, ha megszületik a baba. Én már most rosszul vagyok a gondolattól, hogy 38 nm-en fogunk 2 hétig nyomorogni, ráadásul időnk sem lesz egymásra hármasban, de mivel anyu nagyon sokat segített már nekünk, nem mondhaom, hogy ne jöjjenek, így is augusztusban találkoztam vele utoljára. Szóval nem lesz egyszerű, az biztos, de gyorsan eltelik. Sajnos nem tudok segíteni, még én sem tudom, hogy lesz, pedig lehet, hogy még decemberben szülök...
2009. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!