Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem zavar hogy nálunk...

Csak engem zavar hogy nálunk sosincs normális időben ebéd és sosem eszünk együtt?

Figyelt kérdés

Vagy délelőtt 11kor már tálalva van, vagy csak délután 3-4 közt, persze sose tudni hogy épp hogy lesz és ha reggelizem mondjuk 10kor akkor persze, hogy 11kor már ebéd van...és ha meg nem vagyok éhes akkor meg megy a sértődés, pedig nem is szoktunk együtt enni mert anyu tök összevissza szokott enni, én meg próbálok normális időkben.


No meg néha odaülök hozzá hogy együnk együtt, és van hogy erre elkezd telefonálni vagy ilyesmi.


Tudom hogy nem nagyon tudok mit tenni, meg amúgy is csak hétvégén meg suliszünetben ebédelek otthon, de akkor is zavaró. Titeket is idegesítene?


2014. jan. 28. 10:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

úgy látom csak nálunk volt szokás az együttevés.

Gyerekkoromban-nálunk mindig délbe dél volt. szerintem is ez lenne a normális egy családban. (kivéve ha valamelyik fél épp dolgozik)

azzal nem értek egyet,hogy azért nincs kész a kaja-mert a kérdező nem segít be. mert oké,hogy egy bizonyos kortól segítsen a gyerek az anyjának-de nekem két kislányom van akik még nem mostanában tudnak segíteni-de elkészülök 12 előtt az ebéddel.

szóval: zavarna a dolog!

de ha ezt szóba hozod anyukádnak,akkor viszont tényleg ajánld fel a segítséged..

2014. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Amikor nincs annyi dolgom akkor van hogy segítek neki, régebben gyakrabban volt ilyen, az igaz, de akkor is ugyanígy voltak a dolgok. Amúgy csak hétvégén főz és akkor is van hogy 3kor megkérdezem hogy mi lesz az ebéd és akkor mondja hogy aznap nem főz, menjek le venni valami kaját magamnak.


Már többször mondtam neki hogy jó lenne együtt enni de azt mondta hogy ő nem akar hozzám alkalmazkodni ebben, mert egyébként tényleg teljesen összevissza él, általában azért van ébren délelőtt mert egyáltalán nem is feküdt le aludni, mert gépezett és ilyenkor délután vagy koraeste alszik, úgyhogy a közös vacsora is kiesik. Máskor meg a reggeli nem megoldható mert hajnal 3 előtt szinte sose fekszik le, szóval ha meg akkor lefekszik akkor meg simán alszik délig.


Volt olyan is hogy én főztem, olyankor nagyritkán ettünk együtt, de volt hogy akkor is azt mondta hogy majd később eszik belőle.

2014. jan. 28. 11:35
 13/22 anonim ***** válasza:

A 11 zavarna... Mindig 10 körül eszünk reggelit.. Ha dolgozunk ott ha itthon vagyunk itt..

De ugye ez családi igény kérdése... 2 előtt sosem eszünk, inkább 3-4 körül.. Ez így volt gyerekkoromban is, és most a férjemmel is..

Dél előtt állok neki leghamarabb főzni... Addig elintézem a dolgaimat,dolgainkat...

Akár itthon, akár másutt...

De van, hgy csak evétps előtt fél őrával állok neki, hiszen egy főzeléket fasírttal 20 perc összedobni..

Vagy egy frissensültet rizzsel is...


Hétköznap pedig ahogy esik...

Viszont az asztaltól felallunk.., ebéd/vacsi közben telefonálgatunk nalunk nem játszik...anno gyerekként is meg kellett várni, míg mindenki befejezte az evést..

Viszont nagyon ritkán előfordul, hogy korán ebédelünk pl a szüleimnél...de akkor reggel már azzal fgadnak, hogy pl du. Program lesz ezert ekkor lesz ebéd úgy, és akkor reggelizzünk... Ez igaz itthon is...

Kommunikáció..ez az alapja az emberi kapcsolatoknak..

2014. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos úgy alakult, hogy megszoktuk, hogy mki akkor eszik, amikor éhes. Mármint hétköznap nyilván, mert mkinek más az időbeosztása, van, aki máshol is eszik adott nap. De hétvégén... mondjuk mi kényszerből szoktunk rá. Nagypapám és nagymamám is nagyon beteg volt egy időben, és kellett őket ápolni, menni hozzájuk. Mindenki ment, amikor tudott, de volt, amikor mi, gyerekek, egyszerűen nem tudtunk, mert tanulni kellett vagy saját programunk volt. Ilyenkor néha anyukámék este 6-7-re értek haza, és ők sem várták el, hogy addig éhezzünk. Öcsémmel meg nem volt és nincs is olyan kapcsolatom, hogy vele akkor összeüljek együtt enni.

Most, hogy sajnos mindkét nagyszülő elhunyt, a hétvégi együtt ebédelés visszajött vmennyire, de így is van, hogy vki nem eszik, mert megszokta, hogy akkor eszik, amikor jól esik. Mondjuk nekem inkább az együtt evés hiányzott, mint a "szabvány ebédidő", mert láttam más családokat, ahol szigorúan délben volt mindig az ebéd... háááááát... amit én láttam, abból azt szűrtem le, hogyha vki ennyire megszokja, azt hiszi, ez a norma, és ha máshol nem ekkor esznek, akkor morcog meg hisztériázik, hogy felborították a napirendjét. És ezt nem egy családnál. Anyósjelöltem nagyon ki tud akadni amiatt, ha náluk vagyunk, és vmi miatt nem délben tudunk enni, hanem csak egykor. Egyik volt (barát) barátnőmék meg az öccsével szabályosan elkezdenek hisztizni meg nyávogni meg a nagyijukat sértegetni (mert ő főz), ha nincs kész az ebéd pontban délre, ha épp együtt esznek. De a csaj konkrétan ki volt akadva azon is, hogy nincs délben ebédszünete, mikor felvették egyetemre.

Szóval ilyen értelemben nincs normális idő. Max. annyi, hogy az nem árt, ha van rendszer az étkezés idejében, főleg, ha a gyerek még kicsi, mert ezt is meg kell tanulnia.


Ami meg a konkrét problémát illeti anyukáddal, beszéld meg vele, hogy szeretnéd, ha rendszeresebben és együtt étkeznétek, mert hiányzik ez a családi érzet. Mert az írásodból nem úgy tűnik, hogy beszélgettél volna vele erről, csak várod, hogy maga jöjjön rá, pedig lehet, neki ez természetes.

2014. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a legkisebb problema az egyuttetkezes. Anyukad nem dolgozik, hogy ennyi ideje van gepezni? Nem lehet, hogy gepfuggo veletlenul? Megertem, hogy hianyzik a torodes. Hany eves vagy?
2014. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Miért kell együtt enni? Mi megcsináljuk az ennivalót, és mindenki akkor eszik, amikor éhes. Nem ettől lesz család pár ember együttléte, ha evés közben beszélgetve repül a kaja a szájukból.... Mi beszélgetünk máskor, amikor nincs tele a szánk.


Látod, hogy te is azt írod, hogy nem mindig ugyanakkor reggelizel. Most hozzád igazodjon a család feleslegesen? Vagy te igazodsz hozzájuk?


Túl van lihegve ez az "ebédeljen a család kettőkor együtt" kérdés.

2014. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
most komolyan 3-4kor ebédeltek..??
2014. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17-es, mi vasárnap 13:00-kor reggeliztünk ;)
2014. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Miért kell együtt enni? "


hát mert az volna a normális,hogy anyuka megfőz,majd megterít(enek) és közösen ebédelnek.


meglepve olvasom,hogy milyen sokan nem ülnek le együtt az asztalhoz. arról nem beszélve,hogy a gyereknek is kell ez a "rituálé"

2014. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha az apuka főz az már nem is lehet normáilis?


Szerintem azért fintos, mert kell egy rendszer egy felnőtt embernek is, nehogy egy gyereknek.. Ezt a rendszert nagyon nehéz fenntartani, a mindenki eszik amikor kedve van..

Bormál esetben pedig a család megszokja, így amikor a gyerek tini vagy kamasz, akkor is megmarad a rendszer.. Ráadásul a csakádok nagyrész ekkor találkozik..

Itt nem feltétlen az ebere gondolok...nálunk nagyon sok salád csak vacsorázik, 6-7 körül meleg ételt, mert a gyerekek 3-4 ig vannak suliban oviban.. A szülők is 5re érnek haza a munkából, így a melegétkezés tthon a vacsora..

2014. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!