Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti adnátok ezt a nevet?

Ti adnátok ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Van egy név, ami nagyon tetszik már régebb óta, és ha majd lesz egyszer babám, kislány, akkor szívesen adnám neki, akár 2. névnek is.

De most lett egy papagájom, és felmerült ez a név, mint lehetőség a madárnak. A papagájomnak is szívesen adnám, de akkor utána majd a gyermekemnek nem valószínű. Ti mit tennétek? Adjam a papagájnak, és ne tervezzek el előre semmilyen nevet a még útban sem levő gyerekeimnek? Vagy inkább válasszak a madaramnak olyan nevet, ami nem ennyire kedves nekem?

Amúgy ez a név a Mia.

23/L


2014. jan. 20. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mia fene? Amúgy szerintem legyen a név a madáré, a gyereknek meg majd egy szebbet.
2014. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát meddig él egy madár? Meg neked mikor lesz gyereked?


Amúgy egy madárnak szerintem a legjobb név Alfred Hitchcock. Vagy legalább Alfréd.

2014. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én egyébként komolyan pontosan ugyanebben a dilemmában voltam, csak kb 13 éves koromban. :D Én akkor a papagájnak adtam a nevet és azóta már nem is tetszik annyira, hogy a leendő kislányomnak azt a nevet adjam. Na nem a madár miatt, amúgy sem. :D + Anyám közölte velem, hogy az ő unokáját nem hívhatják úgy, mert neki az a név nem tetszik. Úgyhogy maradt a madáré. :D Na ma már nem tudna így hatni rám, de akkor még túl könnyű dolga volt.


Szerintem ha tényleg nagyon tetszik a név, akkor hagyd meg a gyerekednek. A Mia amúgy sem papagájnak való, akkor már inkább macskának. :P :)

2014. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem anno a Viktor és a Viktória tetszett nagyon, majd ha már Viktor, akkor Hugo... :D Nem lehetett lerobbantani ezekről a nevekről, a kutyám végülis Hugó lett. Ehhez végülis akaratlanul csatlakozott a Boss, mert amúgy egy akaratos jellem is. Ma már semmi pénzért nem adnék a gyerekemnek olyan nevet, mint a Hugó. A Viktor is kevésbé szimpi.

Nekem a Mia is olyan kislányos. Amíg pici, addig szép és aranyos, de gondolj bele egy középkorú nő helyzetébe, akinek mindig mindenhol úgy kell bemutatkoznia, hogy hellóó Kovácsné Szabó Mia vagyok.

2014. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a gyerekemnek semmiképp sem adnám ezt a nevet, nekem nem tetszik
2014. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
A madárnak bármilyen idióta nevet adhatsz Traktorgumibelsőtől kezdve Princess Leila-ig. Szerintem ekkora lehetőséget vétek nem kihasználni. A másik oldaláon meg ott van hogy lehet hogy 5 fiad lesz és 0 lányod.
2014. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a kutyámnak adtam,az akkor (16évesen) elképzelt kislányom leendő nevét,a Vandát. Ma már nem bánom,mert kisfiam van:-)

A Mia amúgy nekem tetszik,ha lesz még gyerekem,felírom a listára;-)

2014. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó lesz ha majd suliban a gyerekedtől kérdezék, hogy MIA *** van??
2014. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt a nevet inkább a madárnak adnám. :D De ha tetszene... belegondolva, volt olyan nevű tengerimalacom gyerekként, amit adnék a fiamnak is akár, minden további nélkül. De nem kötődtem a malachoz, nem szólongattam úgy, semmi, csak elvben az volt a neve.
2014. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!