Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Skót férfiakról tapasztalatok?

Skót férfiakról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, egy évet kint töltöttem Erasmussal Angliában, ahol megismerkedtem egy 31 éves férfival. Ő skót, és Skóciában, Edinburgh-ban él, csak azt az évet pont ő is Angliában töltötte. Már az ottlétem 3. hónapjában megismerkedtünk és csodálatos 9 hónapot töltöttünk együtt. Mindig ilyen férfival szerettem volna találkozni: számos ponton megegyezik az érdeklődési körünk, így rengeteg közös programunk van, kedves, okos (mérnök), humoros, művelt.

Aztán nekem haza kellett jönnöm, fél éve. Azóta még jártam kint nála háromszor, és ő is eljött hozzám többször. Minden jól megy köztünk azóta is, persze rettenetesen hiányzik. Megkérdezte, mi lenne, ha nyáron (akkor végzek az egyetemmel) hozzáköltöznék Skóciába. Nekem borzasztóan tetszik az ország, és Edinburgh is - nem olyan, mint London, sokkal nyugisabb, barátságosabb, gyönyörű.


Tehát minden jó lenne, csak a családom nagyon ellenzi. Szerintük ne menjek el egy teljesen más kultúrába, meg nagybátyám (aki 10 évig élt Londonban) folyamatosan rossz dolgokat mond a skótokról. Szerintük a barátom csak most kedves, aztán ha kiköltöztem, cselédnek fog tartani, "szegény magyar lány meg örüljön, hogy valaki eltartja ott kint." Meg hogy ott kint milyen rossz véleménnyel vannak a magyarokról, stb... Én egyáltalán nem ezt tapasztaltam, és nagyon szeretem a barátomat, simán el tudom vele képzelni az életemet.

A baj igazából az, hogy még egyetemista vagyok, nem dolgoztam eddig (csak nyári munkákat), és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha mégse jönne össze a dolog a barátommal, és haza kell utaznom, akkor ők aztán egy fillért sem adnak, és náluk sem lakhatok, mert "magamnak csináltam a bajt".

Amikor egyszer itt járt a barátom, be akartam mutatni a szüleimnek egy ebéd vagy vacsora keretében, de ők csak arra voltak hajlandóak, hogy az ajtóban kezet fogtak vele, aztán elvonultak egy külön szobába és becsukták az ajtót (nem beszélnek angolul). Én többször találkoztam barátom szüleivel Skóciában, nagyon kedvesen fogadtak.


Vélemények?


2014. jan. 18. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Elnézést kérek, hogy ezt írom, de undorító a hozzáállásuk. Remélem utána kikérted magadnak az utolsó, proli viselkedésük, amit a barátoddal szemben tanúsítottak.


Nagyon nem az jön le, hogy Neked akarnak jót. Mi az, hogy nem mehetsz vissza hozzájuk, ha gondba kerülsz? Ez a zsarolás legmagasabb foka, pofám leszakad. A családi fészekbe mindig kell legyen visszaút.


Nem kell idegen országba költöznöd egy külföldihez, hogy félremenjenek a dolgaid. Ha itt maradsz Magyarországon, és egy magyar férfival jössz össze, akkor is fennáll a kockázata, hogy szétmentek.

2014. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

En egy skotot ismerek. O 40-50 kozotti, kamus es iszik, mint a kefekoto. :)

Nem hinnem, h leneznek a magyarokat barhol is. Sosem tapasztaltam.

Mivel mar 24 eves vagy, azt javaslom, eld a sajat eletedet!

Nem ertem miert kellene a szuloi tamogatas, hiszen, ha vgeztel, munkaba allhatsz. En mindenkepp mennek! Majd ok is megbekelnek, ha latjak, h komoly a dolog es rendes a srac. :)

Az, mar elnezest, de bazi nagy suttyosag volt, h elvonultak a vendeg elol, mert nem beszelnek angolul...:/ Szep kis bizi.

2014. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
bocs, de ha nekem ilyen retardált szüleim lennének, gondolkodás nélkül lelépnék... Szóval szerintem nyugodtan költözz a barátodhoz, ha szeretnél.
2014. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem volna lehetőséged arra, hogy együtt éljetek egy darabig nála, de házasságkötés nélkül??

Volna időd kiismerni.

2014. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4. válaszoló: Házasságkötést még nem tervezünk, csak azt, hogy hozzáköltözöm.


A szüleim hozzáállása persze engem is csalódással tölt el, de azért "retardáltnak" és hasonlóknak nem nevezném őket... Faluban élünk, már az is nagy sokk volt nekik, hogy én Budapestre, a nagyvárosba mentem egyetemre. Külföldön soha nem jártak, és minden külföldi embertől és dologtól idegenkednek.

Ennek ellenére eddig kifejezetten jó volt a kapcsolatom velük, nem szeretném, ha most ez rontana el mindent :S De persze tudom, hogy 24 évesen már a saját életemet kell élnem, és a szüleim maradi hozzáállása nem állhat a dolog útjába.

2014. jan. 18. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Pont az ilyen ostobák miatt megértem ha nem bírják amagyarokat!

Másutt nincs ilyen agyatlan mentalitás!

Menj csak, a szüleid meg nyervogjanak életük végéig.

2015. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!