Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye azzal nincs gond, ha nem...

Ugye azzal nincs gond, ha nem adok haza pénzt?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel lakok együtt az ő szüleinél. Amikor hozzájuk költöztem mondták, hogy nem kell semmit sem fizetnem a náluk lakásért.


A saját kiadásaimat fedezem diákmunkából, meg a vőlegényemmel ide-oda elmegyünk.


Ugye nem gond, hogy nem adok be nekik a családi kasszájukba? A vőlegényem dolgozik és az ő fizetése 100 %-ig oda megy.


2014. jan. 18. 13:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
150 körül keres.
2014. jan. 18. 13:53
 12/21 anonim ***** válasza:
44%

szerintem ha odaköltözhettél, akkor téged a barátoddal együtt kezelnek. ő hazaadja a teljes fizetését, ami nem kevés, az bőven fedezi a te költségeidet is. a te fizudból meg elmászkáltok erre-arra. Ha közös kasszán vagytok (mert ezek szerint azon vagytok barátoddal), akkor teljesen mindegy, hogy a te számládra utalt pénzből megy 70, meg az övéből 70, vagy csak az övé megy oda, a tied meg költőpénz.


aki meg azt írta, nem tudna egy jóízű falatot enni, az előbb értelmezze a leírtakat...

2014. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom nekem nem férne bele, hogy amíg tanulok addig a párom meg a szülei tartsanak el. A saját szüleid feladata lenne. Igaza van az elsőnek én sem tudnék egy falat kajára sem ugyan úgy nézni.
2014. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A két dolgot különválasztanám. Egyrészt én adnék bele a szülők rezsijébe, mert mégis csak pénzbe kerül, hogy ott lakhatsz.

A másik, hogy miért szedik el a szülők a párod összes pénzét. 150 ezer azért bőven több, mint a kettőtök rezsi része. Ennyi fizu mellet már egy egyszobás albit is fent lehetne tartani kettőtök számára, legalább elkezdenétek a saját lábatokra állni.

2014. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már ezt a megoldást választottátok,akkor illene azért valamennyit beleadni a közösbe neked is,legalább annyit,amennyi fedezi a kajapénzt havonta.Azt meg nem tartom fairnek,hogy a párod a teljes fizetését hazaadja,a helyében megállapodnék a szülőkkel havi x összegben,a többivel meg magam gazdálkodnék.

Egyébként a párod fizetése mellett akár albérletbe is költözhetnétek,ahogy előttem írták,mégis csak más az önálló élet.

2014. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

nekem ehhez nem lenne arcom. a vőlegényed az összes pénzét hazaadja, te meg egy kiló kenyeret nem veszel?

nagyon rendesek az anyósodék, de én a helyedben nem élnék vissza vele.

2014. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azt amit kollégiumra fizetnél azon azért néha bevásárolhatnál.
2014. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem gond. Amennyiben úgy tekintitek, hogy a vőlegényeddel közös kasszán vagytok, akkor a szülők kettőtök után kapnak havi 150 ezret, ami bőven elég a kiadások fedezésére, fejenként 75 ezer forintból azért már csak kijönnek a számlák meg a kaja.

És ha jól értem, a te fizetésed pedig a kettőtök extra kiadásait fedezi. Meg a te különkiadásaid.


Ez így teljesen korrekt eljárásnak tűnik.

2014. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, én is ezt próbáltam megértetni, de jól lepontoztak...


közös kasszánál mi a francban más az, hogy a pasi kevesebbet ad, a csaj meg hozzátesz? Mikor a vége úgyis ugyan az, mert KÖZÖS a pénzük... -.-"

a kötekedős-lepontozós formátokat...

2014. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mert a közösbe is illene valamit beletenni.
2014. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!