Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás esetén hogyan...

Lakásvásárlás esetén hogyan osztanátok meg a százalékrészesedéseket?

Figyelt kérdés

A párom eljegyzett, de még az esküvő előtt szeretnénk lakást venni. Neki megvan a fele tőke, a másik felére hitelt vennénk fel. Nekem sajnos nincs megtakarításom.

Ő sokat emlegeti az 50-50-ent de nem tartom jogosnak, ha neki van benne több pénze.

A hitelt már együtt fogjuk fizetni, szerintetek "jogos" a 70-30 felvetésem? Természetesen az ő javára.


2014. jan. 14. 21:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Először is nem pontozok itt senkit, mindenkinek meglehet a maga véleménye. azoknak akik azt mondják, hogy persze nullázzam le nyugodtan, csak annyit mondok, hogy akkor vígan elfogadnám a felajánlott 50 %-ot és nem mondanám azt, hogy nekem annyi nem jár.........
2014. jan. 14. 22:41
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
fura nekem, hogy ilyen lett a világ, a közgondolkodás, az emberek... én meg azt vallom, hogy a férjemmel egyek vagyunk. nem is volt kérdés, hogy 50-50-re kerül a házunk, holott az én részemről jóval több lett beletéve mint az övéről. persze sose lehet tudni hogy mi lesz bla-bla-bla: hát ha neadj'isten mégis szétmegyünk, és viszi a ház felét, komolyan mondom nem érezném magam kisemmizve, nem érezném úgy hogy neki az nem jár, hiszen anno tiszta szívvel, reményekkel telve kezdtünk közös életet, amikor szabad akaratunkból megosztottunk egymással mindent amink van. nekem ezt is jelenti a házasság, ha a férjemmel ezt vonakodva tudtam volna csak meglépni, elgondolkodtam volna hogy akkor ugyan mi értelme van az egésznek? és persze a saját döntéseimért igazán nem kell senkire neheztelnem, nem igaz?
2014. jan. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lakást vettünk, a barátom 1m tett bele, én 500.000 körül, mégis 50%-ban vagyunk tulajdonosok. a hitelt is együtt fizetjük a következő 25 évben.

Azóta a férjem, ésminden vagyonunkat együtt keressük, kerestük meg. Jelenleg sokkal jobban keresek mint ő, nagyobb részletet fizettün k a lakásba, akkor a ti elvetek szerint havonta, vagy évente kellene változtatni a tulajdoni arányokat....


Szerintem az 50% is reális hiszen házasságot fogtok kötni, közös lesz mindenetek...

2014. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
uh nem is tudtam, hogy 1,5 milliora már hitelt lehet felvenni. az én fejemben az van, hogy annyiért egy használt autot adnak és nem lakásra hitelt.
2014. jan. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

12-es..


Miért akarnék 50-50-et.? (Nálunk hasonló eset áll fenn, csak meg bonyolultabb)


A férjem szülei meghaltak, így örökölt, van egy lakása...

Ha mi veszünk egy hátat, akkor ezt eladjuk, kb a felére ha elég esz, a másik felét közösen fizetjük ki..


Tehát ebben az esetben is jogos, hogy az én tulajdonomba kerül annak a pénznek a fele, amit ő örökölt?

Aztán amikor en öröklök (remelem még nagyon-nagyon sokára) akkor az is közös? Persze együtt döntenénk a sorsáról, de ha nem kell felélnünk, akkor biztosan megfelelően szeretném kapatoztatni.

Abból indulok ki én is, hogy örökre együttmaradunk, de sajnos butaság csaka. Pozitív eshetőséget figyelembevenni... Nem tudhatjuk mi mit érzünk 10-20 év múlva...akarmennyire úgy érzem most, hogy minket csak a halál választ el..


/ persze az megint más, hogy nekünk is van megtakarításunk, amit házassag előtt gyűjtöttünk, azt közösnek vesszük, mert mr együtt éltünk, amikor szereztük, de egy lakás, vagy ház fele, azért több ennél/

2014. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Miért lett újra kiemelve a kérdés?


75-25, már mások is megmondták. Törvényileg is ez a biztosított, hiszen az 50% hozott vagyon külön vagyon, ami váláskor ígyis úgyis a férjnek marad, a maradék 50% hitelt pedig a házasság alatt törlesztettétek vissza, ami közös vagyon, tehát feleződik (attól függetlenül hogy konkrétan ki mennyi pénzt fizetett bele).


Tehát váláskor is a 75-25-öt fogják megállapítani, de nyilván tisztább ha eleve így osztjátok fel a papíron a részeket, mert akkor évek, vagy évtizedek múlva nem kell számolgatni meg gondolkodni hogy hogy is volt.


Ellenben ha most 50-50-re papírozzátok, akkor váláskor is úgy kapjátok meg. Magyarul ha a férjed önként lemond a 25%-ról a javadra, és te elfogadod, akkor váláskor is így osztjátok meg.

2014. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Válás esetén is bizonyítható, különvagyon akkor is 75-25% lesz.
2014. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

hű de szép, hogy kb. mindenki a válásra gondol csak, ennyit érnek a házasságok?

ismerem a statisztikát, de ez akkor is olyan szomoú, meg értelmetlennek tűnik a házasság intézménye

2014. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem de nem lehet az életet úgy leélni, hogy soha semmi rosszra bajra nem gondol az ember. Inkább gondoljunk előre a válásra és ne legyen belőle semmi mint ne és hajléktalan lesz.
2014. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!