Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem adósságba keverte magát?

A férjem adósságba keverte magát?

Figyelt kérdés

Alkoholista és felvett hiteleit már nem tudja kifizetni.El lopta tőlem a hitel kártyámat amit azért kértem,ha valami elektromos dolog tönkre megy tudjunk venni anélkül,hogy huzavona lenne.Most levett róla 200 000 Ft-ot A bakoknak lóg kb 1 millióval.

Mit csináljak.Teljesen kivagyok idegileg.



2014. jan. 13. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
az a baj, hogy házasságon belül felvett hitel közös, mindegy hogy ki vette fel.
2014. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Azonnal, S.O.S.-ben gyámság alá kellene helyeztetni.
2014. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Akarom mondani kizáró, de legalábbis korlátozó gondnokság alá.
2014. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem gyámság (az 18 év alattiakra vonatkozik), hanem gondnokság maximum, de azért az nem megy egyik percről a másikra.


Addig is amiket tehetsz:

1. kártyacsere vagy legalább PIN-kód csere, esetleg valamilyen napi limit beállítása, letiltás stb- nézz utána a bankod internetes oldalán, hogy milyen biztonsági intézkedéseket tudsz megtenni, nagyon sok köztük ingyenes vagy legalábbis nem egy nagy összeg és akár neten is beállítható.

2. az, hogy alkoholista sajnálatos dolog. Dolgozik egyébként? van jövedelme? tisztább pillanatában le tudsz vele ülni megbeszélni az adósságokat? Készpénzben vagy bankkártyán kapja a fizetését? van ahhoz hozzáférésed? esetleg közös számlán tudsz beállítani átutalási megbízást akár a te számládra, akár a hitelkártya törlesztésére, akár rezsire, msá adósságokra? Ha igen, tedd meg.

3. Közös számla megszüntetése, vagy ha ez nem megy, akkor önálló számlát nyiss magadnak, titkos kóddal, bankszámlakivonatot is elektronikusan kérj és a közös számlára érkező jövedelmeidről azonnal rendelkezz, hogy az új számlára érkezzen. A neten a bankszámámlaválasztón ki tudod keresni a szokásaidhoz leginkább igazodó és legköltséghatékonyabb számlát.


Jól írta itt valaki előttem, hogy a házasság ezesetben a vagyonközösséget is jelenti, sajnos közöen feleltek az ő felelőtlen pénzügyi döntéseiért is.

Nem szoktam válást tanácsolgatni senkinek, most sem teszem, de azért hosszú távon gondolkodj el azon, hogy mi az a határ emberileg, anyagilag és pszichésen, amit a szenvedélybeteg társad felelőtlensége miatt viselni tudsz, akarsz vagy egyáltalán képes vagy.

Ha az eddigiek már kimerítették a tűrőképességedet, akkor sajnos JOGILAG a válás az egyetlen út, ami megszabadít attól, hogy az anyagi kötelezettségeiért te is felelj.


Otthon ne tarts készpénzt, pin és egyéb kódokat, a bankkártyákat, de különösen a hitelkártyákat tedd el szem elől.


Minden jót.

2014. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Közösen lógtok a bankoknak, és közös a hitelkártya is,közös a vagyonközösség is.Tehát meglopni nem tudott.
2014. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos a férjed nem magát, hanem titeket kevert adósságba. Nem tudsz mást tenni, mint visszatölteni a hitelkeretet, miután eltörted a kártyát, hogy a férjed ne tudjon ismét hozzáférni.

Nem lesz egyszerű.

2014. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Sajnálom :(

A kártyán a limit a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, de sajnos tapasztalat, hogy kegyetlenül be tud gurulni egy részeg állat, ha átverik és agresszívvé válhat :(

NEm lennék a kérdező helyében, amikor a pasi nem tud pénzhez jutni a kártyával :(


egyszerűen okos ötletem nincs :(

2014. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még az anyja le kiskorúsította. 20 éve én 12 éve ismerem és 8 éve vagyunk házasok.

Pont azért történt ,mert ivott.Utána 15 évig nem ivott egy kortyot sem.Velem élt még akkor is jól volt nem ivott,de mostanában vissza esett. A gyámságot nem szüntettük meg mert ezért kap nyugdíjat.Meg aztán 58 éves munka lehetősége nincs.

Menni kell 5 évente bíróságra és majd ott kell elmondanom ,hogy iszik és adósságot csinált a tudtomon kívül.Én vagyok a gyámja.Bejelentettem a gyámhatóságon,tudnak róla,de semmit nem tudnak tenni.

Most is itt ordibál hőzöng,már idegileg teljesen kivagyok tőle.

2014. jan. 13. 13:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Most még az üvöltözi,hogy el loptam az ő pénzét. :(
2014. jan. 13. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!