Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg használ az antidepress...

Tényleg használ az antidepresszáns? Megmentheti a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Külön kellett költöznünk a párommal a súlyos depressziója miatt. (nem tudott már dolgozni, az én fizetésem pedig nem elég a rezsire plusz a szükséges dolgokra. Szüleinknél élünk most) Sajnos igazán nem tudom átérezni a helyzetét, de próbálok segíteni, de ez nem mindig megy. Sokszor hibáztatom magam.. Mostanában heti párszor találkozunk, viszont nem az igazi. Úgy érzem ez a korábbi együttélésünkhöz képest "visszaesés". Nem tudom, hogy érdemes-e maradni..vagy ez a helyzet nem fog változni.. VOltatok már hasonló helyzetben?
2009. nov. 30. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
hát az antidepresszánstól nem lesz munkahelye, de amúgy valamennyit használ, átmenetileg. az a baj, hogy az okot nem szűnteti meg, csak elnyomja az érzelmi reakciót. azért is szokták ajánlani, hogy csak addig szedje az ember, amíg helyrehozza a dolgokat maga körül, utána hagyja abba.
2009. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát a párodnak már nagyon súlyos depressziója lehet ha már dolgozni sem tud miatta. jár valami orvoshoz? mert ebben a stádiumban már tuti kéne neki gyógyszert szednie. nekem enyhe depresszióm volt, abból még kilábaltam gyógyszerek nélkül de egy ilyen helyzetben szerintem csak az segít. az meg szerintem a legrosszabb ami történhetett, hogy nem jár már dolgozni, a munka meg az hogy közösségben van kicsit javíthat a dolgokon, mert ha csak otthon van a 4 fal között akkor még rosszabb lesz.
2009. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is külön élünk 9 hónapja, az antidep mellé még sanaxot is kapot 4x1-et, kérdés miért alakult ki a depi?, Nálunk tudom, és segítenék is helyrehozni, de nem hagyja,szóval a helyzet nehéz, mi volt az ok nálatok?, ha tudod tudsz neki segíteni is.
2009. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

15:30 - persze, hogy jár dokihoz, csak vényre kaphatóak (legálisan) ezek az erős gyógyszerek.


Nem tudom, hogy mi miatt alakult ki, eleve depressziós típus. Ha tudnám, akkor próbáltam volna már segíteni. Sajnos elég összetett dolog, nem elégedett magával a világgal..úgy érzi neki nincsenek lehetőségei már, nem lesz soha olyan munkája amit élvez, elvesztegette az idejét..nem érzi magát jól a bőrében, hiába vagyok itt:( néha nem mer kijönni a lakásból:(

2009. nov. 30. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Két dolgot felejts el: úgy segíteni neki, hogy nem érzed át a helyzetét és magadat hibáztatni. Kivéve, ha veled kapcsolatos, ami kiváltotta.

Van olyan, hogy depressziós típus, vagyis inkább hajlam a depresszióra, főleg ha olyan a családi háttér, hogy valamelyik szülője is depressziós volt, akkor egy komplex gondolkodási és viselkedési mintát tanult, amit nagyon nehéz felülírni. de nem lehetetlen. Mindenhez az ő elszántsága kell, helyette nem tudod megoldani, abban tudod megerősíteni, hogy próbálod vele megláttatni az élete pozitív dolgait. És tűrni, hogy úgyis ellent fog mondani. Ha azonban azon gondolkodsz, hogy érdemes-e maradnod, akkor te nem bízol a javulásában, így inkább nem maradj, mert te is csak visszatartod. Egy újabb kudarcélmény lesz neki ha elhagyod. Beszélj erről az orvosával.

2009. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!