Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya rettenetesen aggódós....

Anya rettenetesen aggódós. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és anya még mindig rettenetesen aggódik értem. Több példa volt rá, de most azon akadt ki, hogy egy hétvégén két pasi ismerősömmel is találkoztam (nem volt semmi szex, mindkettő baráti találka volt). De teljesen ki van akadva, hogy ez milyen látszatot ad, meg ki tudja mit csináltunk ott.

Minden pasiügyemet is rettenetesen aggódósan kezeli, és abba is beleszól mindig, hogy kivel legyek együtt.


Mit tehetnék? :-(


2009. nov. 30. 08:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez nem változik, az ő korában még más normák voltak, ill. nem mozog a körötökben. Beszélnetek kéne, hogy milyen a mai világ, ill. mik a normák, elvárások. Enélkül nem lesz módja betekinteni és megérteni, mihez kell ma alkalmazkodni a lányának, azaz mi a természetes. Természetesen fordítva is célszerű érdeklődni, mert nem feltétlen a fiatalság találja fel mindig a spanyolviaszt.


Másfelől: egy aggódó típus az is marad, ez egy emberi természet, aki ezzel rendelkezik, nem tud csak úgy átváltozni nyugodt természetűvé. Önismeret és az ahhoz vezető út megjárása kellene hozzá, de aki aggódik, azt a félelmei többnyire egy helyben tartják.

2009. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az aggodalmaskodás az üzeni a fiatalnak, hogy még nem lehet benne megbízni. Nekem 22 és 18 éves fiaim vannak. Bizalmat adok nekik, és meg is felelnek ennek a bizalomnak. Ehhez nekem kell bíznom önmagamban, hogy amit én beléjük fektettem, amit ültettem, az rendben van. Én OK vagyok, és ők is OK.

Nem minden anya aggodalmaskodik feleslegesen. Édesanyád gyerekkorában történhetett valami, ami miatt ő úgy érzi, esetleg nem bízhat.

Azt mondom neked, mutasd meg neki, hogy felelős vagy a saját életedért, és képes vagy jó döntéseket hozni. Mondd meg neki, hogy bízhat benned, megfelelő volt a számodra az a szeretet, törődés, amit kaptál.

2009. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nevess az egészen, mert tényleg akármit csinálhatsz, ő precízen hozza az eddigi reakcióit. És akkor mi lesz? Nyilván ami eddig, legfeljebb nem hergeled magadat rajta.
2009. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!