Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya rettenetesen aggódós....

Anya rettenetesen aggódós. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és anya még mindig rettenetesen aggódik értem. Több példa volt rá, de most azon akadt ki, hogy egy hétvégén két pasi ismerősömmel is találkoztam (nem volt semmi szex, mindkettő baráti találka volt). De teljesen ki van akadva, hogy ez milyen látszatot ad, meg ki tudja mit csináltunk ott.

Minden pasiügyemet is rettenetesen aggódósan kezeli, és abba is beleszól mindig, hogy kivel legyek együtt.


Mit tehetnék? :-(


2009. nov. 30. 08:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És persze tudom, hogy nagyon szeret és azért aggódik. De mindennek van határa. :-(
2009. nov. 30. 08:13
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Nos, az anyukák már csak ilyenek. Esetleg van oka annak, hogy nem bízik meg benned? Tettél olyat korábban, ami miatt azt hiheti, hogy bajba kerülhetsz?

Egyébként az segíthet, ha elköltözöl. 20 vagy, ideje a saját lábadra állnod. Ha az anyukád látja, hogy jól boldogulsz egyedül, meg fog nyugodni.

2009. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell anyukádnak mindenről beszámolnod:)Honnan tudta,hogy kivel talizol?Követett?Ne mondd el neki!Nagylány vagy már,hagyjon neked teret!!!Mondd,hogy élni akarod kicsit a saját életedet és képes vagy eldönteni mi a helyes!
2009. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Régebben többször hazudtam neki. De annak már vagy 6 éve. Azóta már más a helyzet. Nem tudom, ez van-e benne még. Most másik városban tanulok, szóval csak hétvégén vagyok otthon velük.


Ha nem mondok el neki dolgokat, akkor meg az a baja. Mert mindig kifaggat, hogy kivel voltam és hol, és mit csináltunk. :S


Tényleg bármit megtennék, hogy kicsit békén hagyjon, és vegyen vissza ebből.

2009. nov. 30. 08:30
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Hát bizony! Egy 20 éves fiatal nem mindig tudja eldönteni, hogy mi a helyes. Lehet, jó ha saját maga kárán tanul, de egy anya éppen ettől szeretné megvédeni. Hiszen egy szülő már csak a koránál fogva is sokkal többet tapasztalt, jobb az emberismerete. Hidd el, időnként jobban tennék a fiatalok, ha hallgatnának az anyjukra. De ez nálunk sincs mindig így. Azzal vigasztalom magam, amikor a gyerekek nem hallhatnak rám, hogy az életüket nem élhetem le helyettük, a saját tapasztalataikat, csalódásaikat nekik kell megélni. Majd ha már elég felnőtt leszel, te fogod kikérni az anyukád véleményét. És vigyázz, ne tegyél olyat, ami nagyon nagy kárt okozna az életedben.

Valahol hallottam egy olyan gyerektől, akinek meghalt az anyukája: Mindig arra gondolok ha döntés előtt állok, hogy anyu mit szólna hozzá, mit tanácsolna, és úgy döntök.

Neked még él az anyukád, hát használd ki hogy tanácsot tud adni. Hidd az anya az egyetlen, aki mindig csak a gyerek érdekét nézi, fenntartás és hátsó szándék nélkül.

52 anya

2009. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Rossz hírem van! Anyukád addig fog aggódni érted, amíg él.

Az anyák ilyenek...meg az apál is.

A mi fiaink is felnőttek már, a "kicsi" is 19 éves múlt. Mégis féltjük őket.

Amit anyukád tehet (kell is tennie)az az, hogy megtanulja kezelni az aggodalmait. Van szülő aki előbb, más később képes tudomásul venni, hogy felnőtt a gyerek. Saját élete, saját döntései vannak. Ettől véleményt még mondhat, de nem elvárható, hogy azt a "csemete" el is fogadja.

Szerintem próbálj sokat beszélgetni anyukáddal. Beszélj arról, hogy felelősségteljes fiatal nő vagy. Hogy a magad életét kell élned, magad vállalod a döntéseid következményeit. Hogy képes vagy vigyázni magadra. Mondd el neki, hogy nem tesz jót a kapcsolatotoknak, ha kicsi gyerekként kezel. Igérd meg, hogy nem fogsz tőle eltávolodni, hogy amit jónak látsz, azt meg fogod beszélni vele, ki fogod kérni a véleményét.

Meg kell értenie, hogy akkor tarthat meg, ha elenged lassan. Akkor mindig vissza fogsz térni hozzá, bár egyre ritkábban ha lesz családod. De a szeretet megmarad, és mindig számíthattok egymásra.

Ettől az anyuka még nem fog kevésbé aggódni, de talán számodra tolerálhatóbb módon fogja ezt tenni.

Azért elárulom, ha a mi fiainkat valami sérelem éri, a párommal nyugtatgatjuk egymást. Ha nem tennénk, már pár kislányt felképeltem volna, vagy a párom pofozta volna végig az egyetem folyosóján a "tanár urat":DDD

Tehát a szülői aggodalom marad, a módján kell változtatni. Legyél türelmes, mert egy beszélgetés nem elég. Nem egyik napról a másikra fogod meggyőzni anyukádat.

2009. nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

08,36-nak igaza van.

Egyébként én még azt tudnám hozzá tenni,hogy becsüld meg nagyon anyukádat,nem lesz többé senki az életedben aki ennyire őszintén és önzetlenül szeretne téged,és így aggódna érted.Biztosan nagyon jó anya,sokan csak álmodni mertünk ilyent.Majd ha lesz gyereked,megtudod milyen aggódni érte,remélhetőleg Te magad is olyan leszel mint az anyukád.Az enyém sajnos nem volt ilyen,nem is értettem sosem,most meg pláne nem értem,hogy magam is 3 gyerek édesanyja vagyok,és egy örökös aggodalom az életem.De természetesen kárpótol mindezért az a 3 gyönyörű szempár amikor rám mosolyognak.

2009. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Őszíntén??Nézz körül, mik történnek manapság, az országban, világban, és megérted anyukádat. Komolyan kodolkodj el !! Az egyik 20 évest agyonverik, a másikat megerőszakolják, a harmadikat megölik. soha nem lehet tudni. Úgy gondolom jogos az aggódás, és ezt ne úgy fogd fel, hogy rossz amit csinál. A mai világban már azért is félni kell, ha a gyerekemet szimplán elviszem a suliba. Már lassan úgy érzi az eber, hogy ott sincs biztonságban. Én is parás lennék, ha lenne egy 20 éves lányom!!!
2009. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Én idősebb vagyok mint Te, és nem is egy évvel, mégis képes Anyukám felhívni, ha buli után reggel nem megyek haza, és elfelejtek sms-t írni. Engem is kérdezget, hogy kivel voltam, mit csináltunk, de szívesen el is mondom, mert sokszor tényleg igaza van az emberek természetét illetően. Nekem annyival könnyebb, hogy elhiszi, amit mondok, hogy mit csináltunk ill. mit nem csináltunk, és a "látszattal" annyira nem foglalkozik. A Te Anyukád kicsit konzervatívabb lehet, de ne fogd fel ezt olyan tragikusan, a leírtak alapján tényleg inkább jóindulatúnak tűnik. Mindent nem muszáj az orrára kötni, de alapvetően légy hozzá bizalommal.
2009. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

én is csak azt tudom tanácsolni,hogy ne fog fel olyan tragikusan,hogy anyud ilyen aggódós.

nekem 15 éves koromban meghaltak a szüleim.imádtam őket,bár előtte sem kaptam ilyen mértékű figyelmet mint te.meg is van az eredménye.néha sokkal jobban örültem volna egy pofonnak vagy figyelmeztetésnek,hogy ne menjek,mint annak,hogy nem szólnak semmit amikor egy szó nélkül eltűnök otthonról.

még ma is szükségem lenne a tanácsukra,figyelmükre,az elmult években jó lett volna ha ott vannak és rámszólnak,hogy ne csináljam,megoldható másképp is.vagy azt mondják,hogy ezzel vagy azzal ne találkozz,mert megbánod.nem voltak ot,hogy mondják....ennek is meglett a rossz eredménye.

ezeket csak azért írtam,hogy lásd,vedd észre,örülnöd kell,hogy anyud így figyel rád és próbál védeni téged!lehet,hogy néha tényleg okosabb szót fogadni neki még 20 évesen is!

üödv. 20/L

2009. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!