Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz élete lesz?

Nagyon nehéz élete lesz?

Figyelt kérdés

Kislányom egyke, nagyon úgy néz ki, hogy nem sikerül még egy babát vállalnunk. És ráadásul nekem meg a férjemnek rokonaink sincsenek. Sírnom kell, ha arra gondolok, mi lesz a gyerekemmel így felnőttkorában. Főleg, ha kérdezi, hogy neki mikor lesz testvére :(((

(okokról most nem írnék, meddőség, vetélések, fejlődési rendellenes baba, életkor, minden ellenünk játszik)


2014. jan. 4. 23:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Külföldön lakunk, jóformán kislányunkank van anyja, meg apja és kész. Mondjuk nálunk úgy néz ki egyelőre, hogy lesz kistestvére, de ha egyke lenne, akkor se lenne tragédia a számára.
2014. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te gyereked az egyetlen a világon akinek nincs testvére...

Biztos lesznek neki is barátai, párja, gyerekei, ne emiatt sírjál már.

2014. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleneveld, hogy jajj, szegény Üntyümpüntyümke, nincs testvéred, te szegény, de rossz neked, akkor rossz is lesz neki! Szerinted a kicsi gyerekek csak úgy maguktól kezdenek el rettegni monjuk az egerektől? Nem! A kedves anyukák visongatnak, mint az őrültek, szóval a szegény gyerek azt hiszi, hogy kitört a háború. Ez ugyan az az eset.
2014. jan. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Nézd, egy jó testvér valóban kincs, kár ezt tagadni. Rengeteget segít az életben.


De sokan élnek boldog, teljes életet testvér nélkül is. Ha egy kedves, jószándékú, barátságos, jó szociális készségekkel rendelkező embert nevelsz a kislányodból, akkor lesznek barátai, és férje is, nem hagyjátok őt egyedül a világban.

2014. jan. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor lehet kincs, ha szerencséje van a szülőknek és a testvérpár személyisége paaszol egymáshoz! Nem tudom, hallottad-e már a testvérháború kifejezést?

Kérdező, a tény, hogy egyke lesz a kislányod önmagában egyáltalán nem negativ dolog, csak egy tény. Így dobta a gép. Ami nagyon nagy probléma az a világvége, mélydepresszív, hozzáállásod a dolgokhoz, amivel akkor is megnyomoríthatnád a gyereket, ha lenne testvére. Mi a francért kell a semmiből problémát kreálni??? Szorongani a nagy semmiért? Bizonytalanságot kelteni a gyerekben? Szerintem neked van szükséged segítségre. (meg majd a kislányodnak lesz, ha így folytatod)

2014. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunk is egyke,kulfoldon elunk.Nalunk ugy alakult,hogy lett egy "fogadott testvere" a szomszed kisfiu szemelyeben,aki szinten egyke.

A szulok evek ota nagyon jo barataink,egyutt toltjuk a karacsonyt,szilvesztert,szulinapokat,nevnapokat stb.A fiuk egyidosek,egyutt jarnak suliba,delutanonkent egyutt jatszanak egeszen a lefekves idejeig.Ha valamelyikunknek dolga van,egyertelmu,hogy ki vigyaz a gyerekekre.

A fiuk pedig nem kerdezgetik,hogy miert nincs testveruk.

Ezzel azt akarom mondani,hogy baratokkal is ki lehet alakitani csaladias legkort,testver nelkul is lehet a gyereknek boldog gyermekkora,es felnottkent is lehetnek olyan baratai akik akar a testvert is potoljak.

2014. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16 Én is egyke vagyok és nekem is volt egy fogadott testvérem:)


Az tény, hogy nem jó egykének lenni, de ha úgy nevelitek, hogy önálló legyen, legyen önbizalma és tudjon barátkozni, akkor nem lesz katasztrófa az élete, mert nemcsak család van a világon. Van párkapcsolat és barátok is. Na meg egyszer biztos neki is lesz saját családja, az is valami.

2014. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!