Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz élete lesz?

Nagyon nehéz élete lesz?

Figyelt kérdés

Kislányom egyke, nagyon úgy néz ki, hogy nem sikerül még egy babát vállalnunk. És ráadásul nekem meg a férjemnek rokonaink sincsenek. Sírnom kell, ha arra gondolok, mi lesz a gyerekemmel így felnőttkorában. Főleg, ha kérdezi, hogy neki mikor lesz testvére :(((

(okokról most nem írnék, meddőség, vetélések, fejlődési rendellenes baba, életkor, minden ellenünk játszik)


2014. jan. 4. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
egyikőtöknek sincsenek rokonai?? nem létezik! :O hát egyébként nem tudom,én nem szívesen hagynék egyedül bárkit is a világon,úgyhogy nem tudtok még babával próbálkozni?
2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne vele?? Gondolom, megtanítod gondoskodni magáról. MIért lenne nehezebb élete amiatt, hogy nincs ezer rokona? Nem is értem, komolyan.
2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Első testvéremen kívül nekem is csak a szüleim vannak, senki más.

Neveld nyitottnak, hogy könnyen barátkozón, és legyen igazi barátai.

2014. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
attól még, hogy nincs a közelben a nagy család, és nincs testvér, még lehet boldog élete. Ahány ember, annyi út van. Járasd sűrűn közösségbe, legyen sok kis barátja :)
2014. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

# 2/3

Mert mondjuk karácsonykor a kutya nem néz rá, elveszíti a munkahelyét nincs senki aki akár csak egy száraz kenyeret adna neki stb.

2014. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sincs testvérem, a szüleim elváltak, édesapámat néha látom és édesanyámmal élek. Néha rossz azért, hogy nincs testvérem, sokszor elképzeltem, milyen jó lenne, ha volna. De hát muszáj megszokni.. :)
2014. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Van két testvérem akiket sose látok, több mint 10 évvel idősebbek nálam, rokonaim akikre számíthatok: anyám,apám, egy mamám és egy unokatesóm. Tökéletes életem van :D
2014. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a gyerek még kislány, és te már most azt neveled belé, hogy nagyon sz.ar élete lesz emiatt, akkor igen, szerencsétlennek nehéz lesz kikecmeregni abból a gödörből, ahová a meglehetősen depressziósnak tűnő anyja lökte gyerekkorában. Az agyam ledobja az ékszíjat, komolyan...

Remélem, a kislányod érdekében összeszeded magad, és nem azt fogod neki mantrázni, hogy márpedig neki nagyon nehéz élete lesz... Kérdezi, hogy neki mikor lesz testvére? Párszor elmondjátok neki, hogy nem lesz, és kész, gyerek meg fog nyugodni. Persze csak akkor, ha nem kell sírnod se neked, se a férjednek, miközben válaszoltok.

2014. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben nincs semmi.

Ettől még nem lesz rossz élete, igaza van az előttem szólóknak abban, hogy nyitottnak kell nevelni, hogy sok barátja legyen.

A másik, amire fontos figyelni, hogy mivel egyke, ettől még nem szabad nagyon elkényeztetni!

Ezen kívül higgyétek el nekem, inkább legyen 2 rokona, de azok szeressék, mint 600 rokon, akivel mind felszínes a kapcsolat.

2014. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ennyire nem tragikus ám a helyzet :) Nekem apám se volt, unokatesó se, semmi, igaz, kezdetben pár egyéb rokon igen. Jobb, ha van testvér, de ha nem, ahogy mások írták, lehetnek barátai...

Hogyhogy mi lesz vele felnőttkorában? Lehetnek barátai, párja... Nekem az anyósom is sokat segít az ilyen családhiányomon, főleg, hogy már teljesen árva is vagyok. Az apát speciel nem pótolta senki, anyám 2. férje semmiképp, de ilyen az élet.

Két jó szülővel (csak feltételezem, hisz nem tudhatom. vigyázzatok magatokra ám, éljetek egészségesen, sokáig :D), az életre felkészítve, egy normális, szociális gyerek azért nem indul olyan rosszul az életben. Te kellően érzékeny vagy erre, tudsz adni egy kis többletet a gyermeknek, ami jó dolog, ha nem viszed túlzásba az aggódást és ragaszkodást (az én anyám más típusú volt, tiszteltem, szerettem, de elképesztően magányos voltam kamaszként). Vidd társaságba, járasd erre-arra, érdeklődése szerint, ne aggódj feleslegesen, simán lehet boldog ember így is. Legalábbis annyira, mint mások, akiknek nagyobb családjuk van...

2014. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!