Kiskorú részére hogy lehet lakást vásárolni, ha nagyszülő szeretné?
Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 14:31
1/6 anonim válasza:
simán. mármint nekem 15 éves koromban vettek, de a nagyim nevén van. ha 18 leszek, akkor pedig az én nevemre kerül.
4/6 A kérdező kommentje:
Ezekkel sajnos nem kaptam választ a kérdésemre. Örülök, hogy vannak gyermekkorú lakástulajdonosok, de ez nem visz közelebb a tudáshoz.
2009. nov. 29. 16:15
5/6 anonim válasza:
Egyszerű. Az adás-vételi szerződés megírásakor a kiskorú gyerkőc nevét kell tulajdonosként beírni. Mindenképpen tanácsos 1 vagy 2 haszonélvezőt (nagyszülő vagy a szülő) megjelölni, mert így minden, a lakással kapcsolatos dolgot (akár kiadást, vízóracserét, stb.) intézhet a gyerek helyett. A legfontosabb, hogy amint a lakás a gyerek nevére került, eladni csak úgy szabad, ha minimum az eladási árral megegyező értékben, megint a gyermek nevére vesztek belőle ingatlant. Tehát, ha megszorultok anyagilag, nem adhatod el, még úgy sem, hogy egy kisebb értékűt vennél neki, azaz a gyereket nem károsíthatod meg. A haszonélvezeti jogokat pedig akár levehetitek 18 éves korában, akár hagyhatjátok halálotokig (ez jobb, mert nem tudhatjátok, mikor lehet rá szükség, hogy élhesseteka jogotokkal).
6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszönöm, ez sokat segített. És még annyit: kell hozzá a szülő is, vagy a tudta és beleegyezése nélkül is mehet a dolog?
2009. nov. 29. 16:34
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!