Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol kezdjem a "keresést"?

Szimpla kérdése:

Hol kezdjem a "keresést"?

Figyelt kérdés
Azt az embert szeretném megkapni, akit egész életemben "apának" kellett volna hívjak, de még csak a nevét sem tudom, sem azt, hogy mivel foglalkozik, hol lakik, hány éves vagy egyáltalán él e még. Fényképet sem láttam róla. Anyumnál azért nem akarok még rákérdezni, mert ő nevelt fel, és fontosabb nekem az, hogy lelkileg ne bolygassam fel, hisz nem tudom, hogy mennyire kavarná őt fel ez az egész. Ha sikerrel járok, ha nem, előbb utóbb úgyis le kell üljek vele megbeszélni ezt, de egyelőre még máshol próbálnék információkat gyűjteni. Minden iratomban csak anyum neve van feltüntetve, úgyhogy semmilyen hivatalos papír nem segít. Még a régi helyen, ahol laktunk a szomszédokat akarom megkérdezni, hátha.. Más ötlet?

2014. jan. 3. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért?
2014. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mert azért csak érdekel, hogy ki is ő..
2014. jan. 3. 23:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyszülő?

Amúgy csak anyukádat kellene megkérdezni. Szerintem normális kíváncsiság ez a részedről.

Már csak azért is jó lenne tudni, mert mi van, ha szappanoperásan a testvéredbe szeretnél bele?

2014. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mégiscsak anyukánál kezdeném a kérdezősködést. A legilletékesebb ő, és nem gondolom, hogy ennyi év után felzaklatódna. Nyilván fel van rá készülve, hogy egyszer fel fogod neki tenni ezt a kérdést. Bátran kérdzed meg őt.. ha látod hogy mégse akar erről beszélni, sztem akkor keress más ötleteket.
2014. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Lehet már anyukád várja is a kérdést. Vagy elhajt vele. Ha jól eszed fel neki kérdést, szerintem nem bántódik meg. Meg ez csak természetes, hogy kíváncsi vagy rá.
2014. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy egy tipp, de tényleg csak egy tipp.. Az anyakönyvi kivonatodban sincs benne? Vagy az önkormányzatnál vagy a kórházban, ahol születél lehetne érdeklődni. ha megvan a neve és a születési ideje, esetleg az anyja neve akkor az önkormányzatnál tudnak segíteni, hogy hol kérdezd meg a címét stb.
2014. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nagyszülők nem élnek. Csak anyum felől ismertem mamámat, 3 éves voltam, mikor meghalt. Mindent végignéztem már, ahol esetleg benne lehet a neve. Se anyakönyvi kivonatba, se kórháznál, sehol nincs... Én is sejtem, hogy várja a kérdést, de egyszerűen nem tudom, hogy kezdjek neki, 18 évesen..
2014. jan. 3. 23:29
 8/13 anonim ***** válasza:
"Anya, van egy kis időd beszélgetni most? Szeretnék apámról kérdezni, már régóta érdekel ez a dolog. Mit lehet róla tudni, kérlek beszélj róla"... ez ilyen egyszerű. :) MOndjuk nem is értem hogy bírtad ki 18 éves korodig, h nem hoztad szóba soha. Ennyire nem jó a kapcsolat Édesanyáddal?
2014. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
túl sok mindenen mentünk keresztül, nehéz volt talpra állni újra... Nem rossz a viszonyunk, csak amikor láttam, hogy milyen nehéz neki eltartani egyedül engem, tesóm és az alkoholista nagybátyám, akkor én is inkább segítettem neki és nem terheltem a problémáimmal. Ebben nőttem fel, és ez így is maradt. Jó a viszonyunk, viszont mindent nem beszélünk meg
2014. jan. 3. 23:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor most mégis kezdd nála a keresést. Képzeld el milyen rosszul esne neki, ha megtudná, hogy a háta mögött "nyomozol" és őt meg sem kérdezted. Ne félj ezt a kérdést feltenni neki. Biztos vagyok benne, hogy évek óta várja is!
2014. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!