Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tegyek? Párkapcsolati kérdés

Mi tegyek? Párkapcsolati kérdés

Figyelt kérdés

Szóval!

2éve vagyok együtt a mostani párommal,ebből 1éve együtt élünk!Terveink vannak/voltak!

Külföldre költözés,házasság,baba stb.

De ez utóbbi időkben nagyon ellaposodott a kapcsolatunk,nem járunk sehova(épp csak a boltig)nincsenek barátaink,egész nap csak dvdzünk stb..egy ideig tök jó volt,hogy csak mi ketten,egész nap az ágyba stb!

Már odáig jutottunk,h 2-3 hetente szexelünk!

Nem tudom mit érzek,egyszerűen arra nem vagyok képes,hogy magamba helyretegyem a dolgokat!

Nem tudok mit kezdeni magammal,eddig egy életvidám lány voltam,buliztam,kacérkodtam(nem vagyok qva:) )élveztem az életem,de mióta vele vagyok épp csak arra van kedvem,h lefürödjek!

Mindenki mondta,h milyen csinos és szép vagyok..már nem!

híztam 12kg,lesz*rom h nézek ki!

Elhanyagolom magam!

Tudom,h egy épp eszű ember már rég ott hagyta volna,de nincs erőm!Félek mindentől!Szörnyű ez a helyzet!

Végül is elhagyni nem akarom,de rendbe szeretném tenni a közös életünket és a sajátomat is!

De hogy??Mi lehet erre a megoldás??

Segítsetek légyszives!

22/L


2009. nov. 28. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
A párkapcsolat közös munka, ha ellaposodik, az a kettőtök hibája. A dvd-zés elég passzív dolog, menjetek a természetbe, sétáljatok beszélgessetek, éljetek aktívan.
2009. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De egyszerűen úgy eltunyultunk,hogy erőnk nincs arra,h sétáljunk vagy akármi...Mind2 dolgozunk...

Nem tudooom!

De azéért köszönöm!

2009. nov. 28. 23:03
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj a Te életed a Te felelősséged.

Nem ő tehet róla h te elpunnyadtál.

Válassz ;vele továbbra is igy v vele és mind2en megerőlteteitek magatokat v probálsz ujbol nekivágni a nagyvilágnak egyedül

A legtöbb kapcsolat ettől megy tönkre és rosszabb esetben már van 1-2 baba is.

2009. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagy és ez az első komoly kapcsolatod. Ha gondolod pár hónapig még probálkoz rázd fel a dolgokat szervez programokat ha nem érzel változást költöz hazza. Gondolom a szüleid se akkarják hogy egy lapos kapcsolatba zárd magad. Nem katasztrofa ha ilyen fiatalon váltasz a boldogságod a te érdeked.
2009. nov. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Miatta adtam fel az első nagy szerelmem akivel 4évig voltunk!

Anyumék már az első perctől fogva mondták,h ez így nem lesz jó!

Ő 10 évvel idősebb tőlem!

Tudom,h az én életem,de nincs erőm a továbblépésre!

:(

Ez az én nagy bajom!

2009. nov. 28. 23:13
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátom is otthon ülő típus, nagyon szeretünk együtt lenni, imádok órákig feküdni mellette. Azonban ha mindig együtt lennénk, és csak gubbasztanánk a szobában a mi kapcsolatunk is ellaposodna.

Pont most a napokban csaptam ki emiatt a balhét, mert nem 25 éves házasok vagyunk. Nekem még szükségem van arra, hogy udvaroljon nekem, hogy meghódítsuk egymást, hogy kedveskedjünk a másiknak, próbáljunk a kedvében járni, közös élményeket szerezzünk.

a legtöbb férfi szerintem egy idő után szeret otthon ülni és nekünk nőknek tenni kell olyankor azért, hogy ne laposodjon el a dolog. Főleg, ha ez nekünk ilyen fontos. A férfi nem gondolatolvasó.. Szerintem a legnagyobb hibás TE vagy.

2009. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

ha neked nincs erőd a továbblépésre, akkor kinek legyen?:) mi innen nem tudunk kirugdosni titeket a lakásból, maximum csak reményt, lelkesedést önthetünk beléd:)

egyébként én is egy ilyen lapos korszakomat élem, semmi motiváció nincs bennem, és nem birom rávenni magam semmire. de elhatároztam hogy megkell birkóznom magammal, és ha eszembejut, hogy valamit kéne csinálnom, de nincs kedvem hozzá, akkor csak azért is megcsinálom, csak azért is magamra erőltetem. legalább egyszer próbálj valamit csinálni amire úgy érzed, képtelen vagy, mert nincs erőd vagy időd.

senki más nem tudja helyetted megtenni a lépést:)

2009. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

miatta adtad fel a nagy szerelmed. Már bocs, de ha nem szeretted már azt a naaagy szerelmedet, akkor nem adtál fel semmit. Ha pedig szeretted, de emiatt a srácért szakítottál a másikkal miközben szeretted, akkor megintcsak te vagy a hülye.


szal eléggé gyökér dolog ilyen dörgölni akárki orra alá, hogy te miatta adtad fel a korábbi kapcsolatodat.

2009. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

23:29-nek mondanám!

A 25 éve együtt lévő pároknak IS szükségük van erre. Akkor is meg kell hódítani egymást, el kell mondani és éreztetni kell, mennyire szeretjük a masikat. Meg kell hódítani, el kell varázsolni, meg kell újulni. Mindig, minden nap.

Egy jó (igazán jó!) kapcsolatért dolgozni kell. Mindig, minden korban. Ha a megszokás tart össze 2 embert, az nem kapcsolat, hanem kompromisszum. Többnyire itt szúrják el a párok, ezért laposodnak el és üresednek ki a kapcsolatok. Ellustulnak mert úgy hiszik, már semmit nem kell tenni, hiszen "megvan" a másik. Már nem kell figyelni a külsőnkre, nem kell meglepni apró figyelmességekkel a másikat, nem kell közös programokat szervezni, közös élményeket átélni. Pedig akkor kell csak igazán!

Éppen akkor kell sokat tenni! Az elején, amíg nagy a lángolás, addig annak is örülnek a felek, hogy együtt lehetnek. Amikor ez a lángolás csillapodik, akkor kell igazán meghódítani, elvarázsolni a másikat. Akkor kell megerősíteni azt, hogy szeretjük egymást. Egyetlen kapcsolat sem működik önmagától hosszú távon. Tenni kell érte, másként csak az ellaposodás, az unalom,és végül a gyakori partnercsere marad. Végül az üresség.


A kedves kérdező éppen ezt nem érti még. Mégpedig nagyon fiatalon nem érti.Pedig a megoldás kulcsa nála van. Lehet másik társat keresni, lehet újra hajszolni azt a kezdeti izgalmat. Aztán pár év, és az a kapcsolat is ilyen lesz.

Akkor mi lesz majd? Jön a következő? Meddig? Még 60 éves korodban is azt az illúziót fogod hajszokni, amit egy friss szerelemtől vársz? Esetleg felállsz, megrázod magad és teszel azért, hogy az életed olyan legyen, amilyenre vágyol? Más nem fog tenni érte! Csak ti ketten, a pároddal tudjátok orvosolni a bajt.

Sok szerencsét hozzá!

2009. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
22 évesen mi a fenét nyüglőtsz!!! Lépj tovább, fogyózz, csípd ki magad, nehogy már eltemetkezz! Menj vissza a szüleidhez, aztán meglátod, majd minden megoldódik. Ha ott fekszel mellette, nem fog megoldódni magától semmi. Még az ell baba, meg ilyenek, minek?? Elöször is fiatal vagy még ehhez, és nagyon úgy néz ki, hogy nem is a legmegfelelőbb ember mellett vagy. AZ a 10 év nem számít, az semmi, attól még működhetne a kapcsolat. Hagyd a fenébe, már nem szeretitek egymást, ez már csak a megszokés. Megette a fene azt a kapcsolatot, amit már a 2. évben javítgatni kell!!!!
2009. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!