Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom miért félti annyira a...

A párom miért félti annyira a gyereket?

Figyelt kérdés

Lassan öt hónapos a gyerek és a párom annyira felöltözteti, hogy a fele ruha is elég lenne rá.

Ad rá harisnyát, bodyt, zoknit, pulóvert, kisfelsöt, nadrágot idebent a 20-22 fokban.

Meglátszik, hogy férfiból van.


2014. jan. 2. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Te meg meglátszik,hogy nőből,mert kibeszéled a háta mögött.
2014. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz vele, megbeszéled édes drága párom túlöltözteted a gyereket, ez nem jó neki. Az én párom sem tudná, h mit adjon a gyerekre, de a tanácsomat nem venné rossz néven.
2014. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Meglátszik, hogy férfiból van."

Pont, hogy inkább a nők szoktak ilyenek lenni. Egyébként mondjuk kérdezd meg tőle.

2014. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Megfázik a gyerek, te nem értesz hozzá."


Mindig ez a felelet, ha szólok neki.

2014. jan. 2. 08:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert vsz. őt is így öltöztette be anyu otthon, vagy ezt látta a testvéreivel. Egyszerűen hibás mintát hozott valahonnan. Nálunk az anyós ilyen. Elég nehéz kiírtani. Próbáld neki feltenni azt a kérdést, hogy miért gondolja hogy megfázik. Ő nem fázik? Vagy vegyél elő egy sapkát sálat kesztyűt és viccesen add rá, hogy hordja odabent nehogy megfázzon :)
2014. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azzal magyarázza, hogy nem mozog a kicsi és megfázik.

Én csak egy felsőt és egy nadrágot szoktam rá adni bentre.

2014. jan. 2. 08:52
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Öltöztetés


A csecsemő hőháztartása nagyon különböző a felnőttekétől, ezért érdemes a babát rétegesen öltöztetni. A nem optimális hőcsere miatt a csecsemő könnyebben kihűl vagy befülled. Sok esetben a szülők félreértik, amikor a baba keze vagy lába hideg, arra következtetnek, hogy fázik, így rendszerint túlöltöztetik a csecsemőt. A végtagok lehűlése jobbára azok speciális tartásából, valamint a vérkeringés különbözőségéből ered és nem feltétlenül annak a jele, hogy a baba fázna.


Az optimális hőmérséklet megállapítása



A csecsemő környezeti hőmérséklete optimálisan 21-24 celsius fok, alváshoz egy-két fokkal kevesebb. A réteges öltöztetéskor általában EGY RÉTEGGEL TÖBBRE VAN SZÜKSÉGE A BABÁNAK MINT A MAMÁNAK. Ne a végtagok hőmérsékletét vegyük figyelembe, a baba tarkóján ellenőrizzük, hogy nem fázik-e, illetve nincs-e melege. Amikor a baba tarkója hideg, akkor fázik. Ehhez igazítsuk annak a helyiségnek a hőmérsékletét, ahol a baba tartózkodik, valamint ennek megfelelően öltöztessük fel. Amennyiben a baba tarkója izzadt, akkor túl van öltöztetve, csökkentsük a hőmérsékletet, és szabadítsuk meg őt egy réteg ruhától.


nem tudom milyen meleg van bent nálatok, de ez alapján ki tudjátok deríteni, fázik-e vagy esetleg melege lehet :) de szerintem a férjed jól öltözteti... kicsi még...

2014. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Itt sz új év, így új témákat nyitogatsz. Már tavaly is untam a provokatív témáidat...
2014. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A férjed túlöltözteti a kicsit. Ha kiviszitek a levegőre, így könnyen megfázik. A 20-22 fok ideális, ettől nem kell melegebb. Csak nálunk szokás túlfűteni a lakásokat.
2014. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8. Te meg nem unod még a kötekedő hozzászólásaidat? Megkeseredett banya!
2014. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!