Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek "igénytelenebb"?

Hogy legyek "igénytelenebb"?

Figyelt kérdés
A terhességem óta elképesztő rend, és tisztaságmániám van, most 9 hónapos a fiam, és tudom, hogy a férjemet bosszantja a dolog, de egyszerűen nem tudok túllépni magamon, komolyan, elaludni sem tudok, ha van egy piszkos villa pl. Szeretnék változtatni, mert ez már szerintem is beteges, de nagyon nem megy. Szerintetek mit kéne tennem?
2013. dec. 29. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok, és 5 éves a gyerek, de én örülök ennek, előtte nem voltam túlzottan "ilyen"... :)
2013. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És te nem kaptál emiatt semmi negatív dolgot? A párom nem szól, de mindig látom rajta, hogy jobban szeretné, ha kicsit lazább lennék.
2013. dec. 29. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerencsére, inkább örül neki, mert ő pont az a széthagyós, nem rendet rakós típus maga után, és mióta megvan a gyerek, nagyobb rend van, mint mielőtt nem volt :) És ez nem a gyerek és az ő rovására megy, éjszakai bagoly vagyok, és amikor alszanak, akkor én hajrá... :)
2013. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én is éjszaka csinálom jobban, nappal babázok, meg apával vagyok, ha hazaér. örülök, ha nem vagyok egyedül ezzel, én mondjuk a terhesség előtt is szerettem ha rend van, de nem ennyire. Beszéltem a férjemmel róla, azt mondta, hogy örül, hogy igényes vagyok, csak félt, hogy (szószerint idézem): "törölgetőronggyal a kezedben ájulsz el itt nekem.-.."
2013. dec. 29. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves tőle. :) Az enyém ilyenkor már alszik, szóval nem lát ronggyal a kezemben :D csak másnap csodálkozik, hogy mi volt itt éjszaka?
2013. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
aranyos válaszok, és aranyos a férjed :) én is ilyen vagyok, bár a baba majd csak 4 honap mulva érkezik, nem tudom mi lesz utána (eddig azt gondoltam, hogy majd éppen akarok lustulok be) nekem a férjem nem panaszkodik, csak néha nem érti miért futkosok a lakásban :D egyeseknek ez beteges, nekem meg normális, de én se tudok ugy elaludni, hogy pl. mosatlan van. én azt gondolom, inkább legyük ilyenek...
2013. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerbetegség, valami irreális félelmed felnagyításából ered.

Együtt lehet élni vele, ha nem okoz sok gondot, nem megy mondjuk a házasélet, együtt töltött idő, programok rovására. Ha ezekbe bezavar (pl. hogy nem tudsz aludni tőle), akkor kezdj el pszichoterápiára járni.

2013. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Nálam pld. semmi gondot sem okoz, de tudom, hogy valamit "kompenzálok" ilyenkor.. Ilyenkor szoktam mindig a jövőre gondolni, ami számomra egy nagy félelmetes, üres massza... és ettől szorongó leszek, és ilyenkor pikk-pakk elkezdek takarítani és megnyugszom.. :) Tehát maga a rendrakás nem probléma... ami a rendrakást okozza... azt meg nem tudom hogy lehetne "gyógyítani" :)
2013. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán egyfajta megfelelési kényszer is benne van a pakliban,szorongás belül,valaminek a kompenzálása.Szerintem addig nem kóros,míg kordában tudod tartani magad,és nem megy a családi életed rovására.A bajok ott kezdődnek,amikor ez a mániád kihat a magánéletedre is.
2013. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!