Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több mint 10 év után ez...

Több mint 10 év után ez ennyire fájdalmas? Miért ilyen szar? Miért nem mondták el nekem hamarabb?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve halt meg a mama. Azt mondták nekünk a szüleink, hogy természetes halála volt. Ma apu elszólta magát, hogy ˜öngyilkos lett a fia miatt. Azóta ülök a szobámban és nézem a falakat. Nem tudom felfogni miért tette? Mire volt jó, hogy eltitkolták?
2013. dec. 18. 21:10
 1/10 anonim válasza:
Tehát, a nagybátyád miatt lett öngyilkos a nagymamád? Nem pontosan fogalmaztál, ne haragudj. És Te mennyi idős vagy?
2013. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen helyzetben voltam, csak én nem a szüleimtől tudtam meg, hanem idegentől (háziorvos). Valószínűleg kímélni akartak, azért nem mondták el. Mennyi idős vagy? Én kicsi voltam még, ezért hallgatták el előlem.

Ne ítéld el a szüleidet ezért. Egyrészt nagyon nehéz volt nekik akkor, másrészt csak meg akartak kímélni ettől a sokktól, ami fiatalabb korodban még rosszabbul érintett volna. Kár, hogy végül nem sikerült nekik.

2013. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
18 vagyok. Igen, a nagybátyám végett lett öngyilkos.
2013. dec. 18. 21:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? 2. vagyok egyébként.

Egy nyolcéves gyereknek nyilván nem mondanak el ilyet, gondold végig. Nagyon kicsi voltál még, nem tudtad volna feldolgozni, helyén kezelni. Hiszen még most sem tudod (én sem a saját családom ügyét).

2013. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tehát, a nagybátyád miatt lett öngyilkos a nagymamád? Nem pontosan fogalmaztál, ne haragudj. És Te mennyi idős vagy?
2013. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a halálával van gondom. Azt már elfogadtam. Azt nem értem miért nem mondták el a szüleink hamarabb, hogy mi történt. 13-15 évesen már felfogtam folna, sokkalta könnyebb lett volna szerintem.
2013. dec. 18. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Az mire jó, hogy azóta ülsz a szobádban és nézed a falakat? (és mellesleg közben sajnáltatod magad a neten, mert ez, amit itt előadtál, semmi más, csak sajnáltatás)
2013. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13-15 évesen is gyerek vagy még, akkor sem tudtad a helyén kezelni ha msot sem tudod. Nagy vagy már, dolgozd fel. Igen, druva dolog ha valaki öngyilkos lesz, de biztosan oka volt rá.
2013. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen helyesen tették. És te a helyükben mit tettél volna? A gyereked 18. szülinapján közlöd, hogy "a mamád amúgy öngyilkos lett a nagybátyád miatt"? Vannak családi dolgok, amiket az ember szívesen elfelejtene, és meg akarja óvni tőle a gyermekét. Nyilván nem ezeken jár egész nap a fejük, hogy "na, akkor most elmondhatom végre, mert nagy vagy már".
2013. dec. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha több, mint 10 éve halt meg és te 18 éves vagy, akkor hogy lehettél 13-15 éves a halálakor?


Mellesleg a fiataloknak sokszor nem az igazat mondják, hogy kíméljék őket.

2013. dec. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!