Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magamat okoljam? 20/f

Magamat okoljam? 20/f

Figyelt kérdés
A szüleim hitelt vettek fel kb 8 éve.Árverezik a házunkat és ez engem nagyon megvisel.Senki nem akar tenni semmit, csak én,mert nekem fontos az otthonom.Én se voltam egy mintagyerek,mint sokan mások, de ez akkor is túl nagy büntetés.Mióta már én se lakok otthon kezd kikészíteni a gondolat hogy vége.Akinek lenne pénze hogy segítsen az nem akar,pedig kaptam ígéreteket.Már kezd mindenkivel megromlani a kapcsolatom.

2013. dec. 14. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért okolod magad?


Van olyan, hogy valakin nem lehet segíteni. És persze az is lehet, hogy zsugorik a rokonaitok.

2013. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Sajnálom,szerintem a hiteles családi ház miatt 20évesen semmiképp sem okolhatod magadat,viszont ha családoddal jó a viszonyod.függetlenül attól mással milyen a viszonyod,akkor az elég...(Igéretekre,soha ne adj..tudod hányszor belebuktam fiatalon én is azokra a semmitmondó szavakra?)Ilyenek az emberek,fűt fűt összehordanak,vagy azt mondják neked amit hallani szeretnél,esetleg annyit tudsz tenni,hogy fenntartod a családoddal a jó viszony-t,és amiben tudsz,módod van rá segítel nekik (nem anyagilag értendő)
2013. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a szomorú, hogy könnyedén összetudnák szedni a pénzt, de nagyon önző emberek.Nekik ez nem érdekük, és nem is foglalkoznak vele.Már az se nagyon hajlik a segítség felé aki megígérte.Én nem mondhatom meg senkinek , hogy mire költse a pénzét, de akkor is nem egy zacskó cukorról van szó.Egyszerűen nem bírom felfogni.
2013. dec. 14. 20:14
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Ne okold magad. Tanulj az esetből, miszerint hitelt borzasztó körültekintően szabad csak felvenni. Én is átéltem amit te, sőt kétszer is sajnos anyám révén. Amióta saját keresetem van és megtanultam komoly pénzekkel is gazdálkodni, én kezelem anyám pénzét ezt megelőzendő, ugyanis erre ő nem képes.


27 L

2013. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne okold magad de a rokonságot sem. Azért gondolom nem 1-2 millió tartozásotok van hanem jóval több.Azért azt sem várhatod senkitől, hogy más adjon nekik,főleg hogy ha ezt nem tudták fizetni akkor vissza sem tudnák adni.
2013. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 4-es írta, van akin nem lehet segíteni. Hogy kerültek a szüleid ebbe a helyzetbe? Az egy dolog, hogy össze tudják szedni a rokonok a pénzt, de vajon a szüleid vissza fogják fizetni? Ha most adnának pénzt, megoldódna ezzel a probléma véglegesen? Vagy egy hónap múlva megint nem tudnák fizetni a következő részletet? Vagy arra is képesek a rokonok, hogy a következő 10 évben könnyedén fizessék a szüleid helyett az adósságot?
2013. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Végleges megoldás lenne, mivel árverésen árulják, és 2 millio forint
2013. dec. 14. 20:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Szóval aki segít az nekem segítene, nem is a szüleimnek
2013. dec. 14. 20:40
 9/15 anonim ***** válasza:
2 milliót azért össze kellene tudnia dobnia egy családnak ha nagy a baj.
2013. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És arra van reális esély,hogy megtudnák adni a 2 milliót?

Mennyi tartozásuk van, mert ez felett az is biztos marad?

2013. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!