Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy újra belém...

Mit tegyek, hogy újra belém szeressen a férjem?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk együtt, 4 éve házasodtunk, van két pici gyermekünk. Sajnos az első gyerek születése után bennem alább hagyott a vágy, konkrétan fájt együtt lenni vele, így igen- többször utasítottam vissza. Mire rendbejöttem volna, újra terhes lettem, újra nem volt meg bennem a vágy. Voltunk együtt természetesen és nem is kevesellte, ha kérdeztem.

EGyre többet veszekedtünk, én feszült voltam, a gyerekekről és a napi rutinról szólt az életünk.

Azonban tavaly karácsony előtt borult a bili: ez neki már nem jó, csak veszekszünk, nem tudja mit érez. Váljunk?! azt ne, imádja a gyerekeket, meg engem is szeret, próbáljuk rendbehozni.

EGy évig mindenre csak bólogattam, menjünk ide, menjünk oda, gyerekeket hagyjuk a szüleinél, stb. Ha kezdeményezett, soha nem mondtam nemet. Viszont sajnos a közeledésem egyre többször pattant le róla. Gondoltam most rajtam a sor, hogy türelmes legyek, majd visszaáll a rend.

DE két-három hete nagyon elviselhetetlen lett és egy hete megkérdeztem, hogy mi a baj, ez már nem a munkahelyi probléma, látom. ÉS igen, kibökte, hogy válni akar, mert már nem szeret.


Tudom, hamarabb is gondolkozhattam volna, elrontottam. De most mit tegyek?

A baj az, hogy én nem vagyok az a vadmacska típus, nem tudnám rávenni magam és sztriptíztáncolni neki, nem esne jól és nem lenne őszinte. Azt sem tudom próbálkozzak-e, vélhetően lepattannék. Azt mondta, nem zavarja a közelségem, vagy ha megcsókolom, szexelni is szexelne velem alkalom adtán, hiszen 11 éve él velem. De már nem szerelemből és nem tudja azt nyújtani nekem, amire én vágynék.


Egy párterápia belekezdésére még vállalkozott, szóval nagyon kevés időm van. Ha bármi ötletetek van, lszi osszátok meg velem.

Akár azt is, hogy szerintetek ez a hajó már elúszott... és ne csináljak magamból hülyét.

De én még szeretem őt, viszont nem akarom magam rákényszeríteni, ha ő boldogtalan mellettem.


2013. dec. 14. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Eddig előttetek volt a lehetőség a kapcsolat javítására,mindketten próbálkoztatok is,de valahogy mégsem tiszta szívből,őszintén.Én azt érzem,ez a kapcsolat halott.Lehet ugyan még egy utolsó szalmaszálba kapaszkodni,de ez már nem az igazi akkor sem.
2013. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia .Nagyon megértelek ,legalábbis abban ,hogy nem akarod feladni a házasságodat . Sajnos azonban neked is változnod kell . Hol van az a nő ,akibe egykor beleszeretett a párod ? Emlékezz ,és emlékeztesd őt is arra ,hogy te ugyanaz vagy .Bizony változnod kell ,nem keveset ,nem csak a gyereknevelésből áll egy házasság ... gondolom ezt most már te is beláttad és most ennek iszod a levét . Van egy film ,most nem jut eszembe a címe ... hátha valaki leírja. Egy naplóba van foglalva ,talán 40 napra ,hogy mit tegyél ,hogy visszahódítsd a párodat .Nagyon szép és tanulságos film,vannak benne jó ötletek .
2013. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pároknak Gary Chapmant szoktam ajánlani, nagyon jó könyvei vannak, mindenképp érdemes elolvasni őket és elgondolkodni rajtuk, beszélgetni rőluk. Tudom, hogy egy nagyon vallásos íróról van szó, de én pl. nem vagyok vallásos, mégis nagyon hasznosnak tartom azokat a tanácsokat, amiket a könyveiben olvastam.
2013. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, beláttam. CSak a lelkiismeretemmel is küzdök. Mert a kislányunk úgy érzem, hogy lelkileg nem viseli jól, hogy szokatlanul sokszor hagyom őt mással estére, vagy elmentek egy hétvégére a Mamához. És nehéz választani: házasság, férj, gyerekek. Őrlődöm. De tudom, az sem lenne jobb neki, ha a férjem elmenne. Úgyhogy igyekszem tényleg, egyelőre erőt és ötleteket gyűjtök.

Hol van, akibe beleszeretett? és milyen volt? Jó kérdés, tényleg igyekszem majd.

Tavaly elsősorban a személyiségemmel, stílusommal volt gondja. Azt gondoltam, hogy magamból nem tudok kifordulni, én olyan vagyok, sőt 10 évvel ezelőtt is olyan voltam. De próbáltam változtatni és most az a mondás, hogy látja az igyekezetet és tényleg változtam, csak a szerelem múlt el, és nem akar anélkül élni, még mindketten újrakezdhetjük.

A gond az, hogy az elmúlt 1 év során ő nem jelzett vissza, a jelzései alapján pedig én úgy vettem, hogy alakulnak, javulnak a dolgok. Én nagyon jól éreztem magam a házasságunkban. kb 1 hónapja megkérdeztem, hogy szerinte hányadán is állunk. Válasz: már majdnem olyan, mint régen.

Majd rá két hétre közli, hogy azóta mióta kérdeztem, sokat gondolkozott és hiába dolgozott rajta, nincs meg a szerelem.


No, ezért kaptam most észhez, mert úgy érzem, ha a személyiségemen tudtam változtatni, talán nem lehetetlen, hogy újra belém szeressen. Csak most meg már lehet tényleg késő. És ha az elmúlt év során kapok erre vonatkozóan visszajelzést, hamarabb cselekedtem volna :(, de az én hibám is hogy vakon hinni akartam benne és nem indultam el ebbe az irányba is. Ódákat tudnék zengeni erről, ezer dolog kavarog a fejemben, de a mi lett volna, ha már nem segít. Ezért döntöttem úgy, hogy ha csak 3 hetem van, akkor azt úgy élem meg, hogy esélyt adok, és mindent megpróbálok, amire ő is nyitott.

2013. dec. 14. 16:08
 5/19 anonim ***** válasza:
Mentél orvoshoz, mikor fájt a szex?
2013. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
11 év után még a szerelmet hiányolja, és ez miatt nyavalyog és ugrálna, miközben 2 pici gyerek van? Nooormális???
2013. dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem mentem. Kellett volna? Én azt hittem normális. Szültem, gátmetszés volt, úgy éreztem, kicsit szűkre varrta a doki.

Soha, fel sem merült bennem, hogy ez nem normális :(. Pedig higyjétek el, nem vagyok buta ..., vagy ezek szerint kicsit mégis?!

Először én is ezt kérdeztem kedves utolsó. De végülis meg tudom érteni, hogy 31 évesen nem akar egy egymás mellett élős dologba belemenni élete végéig és szeretne újra szerelmes lenni. Bármennyire is fáj, hogy ezt én nem tudom neki megadni :(.

2013. dec. 14. 16:52
 8/19 anonim ***** válasza:
Próbálj meg jól kinézni. Néha ilyen egyszerű.
2013. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hm, azért remélem nem vagyok randa és ápolatlan. Bár az tény, hogy idehaza nem csípem ki magam :)
2013. dec. 14. 17:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem kell válaszolnod, csak magadnak: mennyi időnként mész fodrászhoz, esetleg kozmetikushoz, kisminkeled magad reggelente, csinos ruhában vagy otthon? Mondott valamit a férjed valaha, akárcsak nagyon finoman is, hogy vehetnél mondjuk egy mások nadrágot otthonra vagy ilyesmi? Figyelembe vetted a kívánságait? Nehogy bántásnak vedd, nem kétlem hogy ápolt vagy, csak az írásod alapján, hogy egy évig azt hitted minden rendben, az az érzésem, hogy talán egyáltalán nem figyelsz a férjedre. Hallod amit mond, csak nem veszed komolyan. Erősen deja-vu érzésem van, átéltem már ilyet.
2013. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!