Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Stresszkezelés? (többi lent)

Stresszkezelés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek ha egy kicsit hosszúra sikerül és köszönöm ha valaki elolvassa,megpróbálom tömören leírni a lényeget.


Nagyon ideges/robbanékony természetem van,sajnos ezt örököltem.

Apámmal sohasem volt jó a viszonyom,az utóbbi 2 évben kijelentette hogy Őt én ne is zargassam soha semmivel,nincs rám szüksége,azóta nem szól hozzám.

"Rejtett" mondatokba beszél hozzám Pl.:

elmentem diákmunkára,éjszakánként árufeltöltésre a suli mellett (még van 1 évem ezen kívül).Ott álltam a konyhában segítettem Anyunak főzni,erre bejön,beáll mellém és elkezdi ORDÍTANI: -Csak ma kerestem 70 ezer forintot...(persze a fele sem igaz...) nem vagyok olyan HÜLYE hogy éjszakánkét dolgozzak aprópénzért mint egyesek...

Erre fogtam magam és kimentem.


Erről is szeretnék kérdezni hogy hogyan tudom ezt elkerülni de igazából ez a kisebbik gond.


A lényeg hogy ez annyira fel tud idegesíteni hogy szegény páromon töltöm ki általában. Jó,néha Ő is fel tud idegesíteni hogy hiába szólok rá csak csipked és ütöget (persze játékból) hogy egyszerűen minden szó nélkül ordítok vele. Nemsokára rá észreveszem magam hogy ezt lehet nem így kellett volna és bocsánatot is kérek tőle,de félek hogy ez előbb vagy utóbb nem lesz elég.

Tegnap beszéltem vele erről de azt mondta Ő pont így szeret és ha élete végéig hallgatnia kell hogy Ő mekkora egy f***,ő azt sem bánja... :D

Hát ezen elmosolyodtam meg kicsit el is szégyelltem magam.

Rosszul érzem magam hogy egy olyan ember idegesít fel aki el sem ismeri hogy egy család vagyunk,(sőt fogalma sincs arról mi az a család) és ezt egy olyan emberen töltöm ki a ki jelen helyzetemben szinte a legfontosabb Nekem.


Terápiára meg ehhez hasonlókra egyszerűen sem időm sem elég pénzem nincs.


Szerintetek hogyan tudnám kezelni a stresszt?

Nem szeretném másokon kitölteni a dühömet...


Köszönöm ha elolvastátok és előre is köszi válaszokat. :)


20/L.



2013. dec. 9. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Találgatok: a szüleidnél laktok mind a ketten, a pároddal együtt. Sztem ez lehet a vita forrása. Azért érdekes, ahogy bizonyos dolgokat megemlítesz, máskat elhallgatsz. Nekem az "árufeltöltős " munkádból az jön le, hogy volt egy ilyen próbálkozásod, de ez is balul ütött ki, apád meg cikizett...Apáddal miért van a rossz viszony?
2013. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem.

A párommal külön élünk,Ő is otthon meg én is.

Az árufeltöltős munkámmal semmi baj nem volt és nincs is,lassan 1 éve dolgozok (Auchan/Tesco stb.) heti 3 napot megyek.


Apámmal nem tudom miért rossz a viszonyom.

Sose volt otthon,ha meg igen akkor nem foglalkozott velem,inkább a nővéremet kedvelte pedig Ő már rég nem nézett felé sem.

Azt mondta mindig hogy nem vagyok jó semmire és Őt amúgy sem érdekli ez az egész.Szóval nem tudom mi volt a baja.Házkörüli munkákba mindig segítettem meg segítek is pl.mosni és mosogatni én szoktam,Anyunak segítek főzni vagy ha Ő dolgozik akkor én főzök,konkrétan mi csinálunk Anyuval mindent.De neki ez sem elég.

2013. dec. 9. 11:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Mire vagy még kíváncsi? Mit ne hallgassak még el?
2013. dec. 9. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Én jógára járnék el szívesen, csak sajna nekem még jóga CD-re sincs pénzem. Annyid sincs, hogy vegyél egy ilyen CD-t és néha jógázz? Mindenhol azt mondják napi negyed óra elég és az agynak, teljesítőképességnek és a léleknek idegeknek nagyon jó.
2013. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=C5MJQttTuyQ


Találtam videót, nem kell Cd...

2013. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Tőled :)
2013. dec. 9. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami küzdősport? Nekem segít levezetni a mindennapos akármilyen valamit, nem is beszélve az gyéb hasznos tulajdonságairól. Ha olyan helyen éltek, ahol nagy a választék edzésekben, akkor valószínűleg találsz olyat, ami passzol a napirendedhez. Ha a párodat is viszed akkor meg "legálisan" is csépelhetitek egymást :)
2013. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de sajnos itt a közelben semmi nincs. Van 1 konditerem és kb. annyi,de igazából nem is lenne rá pénzem :S

Gyűjtöm a pénzt hogy mielőbb elköltözhessek innen,többek között ezért szeretném kicsit kontrollálni magam.

2013. dec. 9. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a jóga. :)
2013. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

apám volt ilyen ordibálós:egyszer néztem angolul valamit tv-n mire leordította a fejem,hogy biztos azért nézem ezt mert ő nem tud angolul és hülyének nézem -.-"

ÁLtalában mindig akkor durrant el nála valami ha valamit elértem. Végül lett egy módszerem,nem kimenekültem a szobából(szinte feldobta ha ezt tettem),hanem fa arccal reagáltam mindenre, a beszédemben sem volt semmi érzelem.Több hónap után rájött hogy nem tud felhúzni és ez kikészítette végül a szekálást is abbahagyta :D

2013. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!