Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmúlok 18 éves, akkor...

Ha elmúlok 18 éves, akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a lényeg, hogy szüleimmel élek, középsuliba járok. A baj az, hogy apám kibírhatatlan, anyám meg inkább igazat ad neki, csak nem legyen ordibálás, kiakadás. Apám ezen kívül tönkretette az egész családot. Nagynénémtől eltiltott, nagyszüleimet olykor láthatom. Nagyszüleim mondják, hogy a fiukra nem számíthatnak, csak én(az unokájuk) vagyok akiért élnek, mert én szeretem őket és segítek nekik. Apám állandóan ordibál minden apró szarságért, idegbeteg, nem becsül meg, mint embert, igazságtalan, nem enged el sehova, állandóan a "seggemßen" járkál, szinte nincs magánéletem. Mindent tudni akar rólam, hogy ki hívott telefonon, mit csináltam, kivel beszélek stb...úgy kezel, mint egy csicskát ezeken kívül. Nem ismeri el a munkámat sem, nem vallja be, hogy ezt én csináltam, mindig azt mondja, hogy semmit sem csinálsz, nem dolgozol...nagyszüleim nem értik apámat, mert sokat segítek, amiben csak tudok.


Amikor elmúlok 18, akkor el szeretnék költözni nagyszüleimhez(legyen hol ingyen laknom) és leérettségizni, majd munkát keresni. A kérdés itt az, hogy milyen munkalehetőség van 18 évesen érettségi nélkül és érettségivel, amivel el lehet indítani egy új "életet"? Ha számít valamit, akkor tudok gitározni és adminisztrátori szintnél jobban értek a számítógépekhez, de programozni nem tudok. Robbanómotoros gépeket meg tudom szerelni, tudok hegeszteni, esztergálni alap szinten.


2013. dec. 7. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Elárulnád, ahogy apukád mivel tette tönkre a családot, illetve mikért kiabál, miért tilt el és miért nyomoz utánad ennyire? Mert a leírtak alapján nem vagy éppen egy mintagyerek, mocskos a szád és pofátlan vagy.


"Amikor elmúlok 18, akkor el szeretnék költözni nagyszüleimhez(legyen hol ingyen laknom) "


Gyönyörű gondolatmenet, kihasználni a szerető nagyszüleidet!


"milyen munkalehetőség van 18 évesen érettségi nélkül és érettségivel, amivel el lehet indítani egy új "életet"?"

Érettségi nélkül van lehetőséged gyári és takarítói munkára, érettségivel ha jóindulatúak, akkor pénztáros is lehetsz...kb. ezek a fényes lehetőségeid :)


"Ha számít valamit, akkor tudok gitározni"

A kutyát sem érdekli a hobbid a munkaerőpiacon.


"és adminisztrátori szintnél jobban értek a számítógépekhez, de programozni nem tudok."

Magyarán szereted nyomogatni a lövöldözős játékokat, és már életedben 3x windowst is telepítettél. Ismétlem, senkit nem érdekelnek a hobbijaid.


"Robbanómotoros gépeket meg tudom szerelni, tudok hegeszteni, esztergálni alap szinten."

Oké, harmadszorra is leírom: egy munkáltatót sem érdekelnek a szabadidős tevékenységeid, melyekről semmilyen szakmai tudást igazoló papírod nincs. Capiche?

2013. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek teljesen igaza van, minimum egy szakmát ki kellene tanulnod, anélkül kb. esélyed sincs egy normális életre.
2013. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
hát agyilag még a 15éves öcsém is komolyabb rálátása van az életre,manapság diplomával is nyalhatod a kék ibolyát éhes szájjal,szóval bírd ki még egy kicsit,és csinálj mondjuk valamit magadtól,amire 20év múlva büszke lehetsz,tanulj ki egy szakmát...ne az álomvilágban élj,az hogy gitázoni tudsz,szerinted kit izgat?nőjj fel végre,vagy menj el diákmunkázni...tudod mennyi szerencsétlen tanulóként elmegy dogozni szarért-hugyért,mert nicsn mit othon enni pl.
2013. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát érettségi után nehéz lesz munkát találnod. Függ attól is, hogy hol élsz, milyenek ott a lehetőségek.

Nem tudom, mi lesz, ha betöltöd a 18-at. Ha a szüleid támogatják, hogy továbbtanulj, akkor maradj, használd ki a lehetőséget, és suli mellett megpróbálhatsz elkezdeni munkahelyet, gyakorlati helyet keresni.

A nagymamádékhoz költözés abban az esetben jó ötlet, ha a továbbiakban a nagymamádék tudnak/akarnak támogatni, amíg önállóan el nem tudod tartani magad. Ők egyébként tudnak az ötletedről? Támogatnak?

2013. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az elsőnek akkor azt üzenem, hogy ha meglátna, akkor elsőre biztos azt mondaná, hogy golyót a fejébe, de miután megismerne, meg is értene...a mocskos számról meg annyit, hogy 4 éve kell hallgatnom apámtól, hogy milyen semmirekellő vagyok, azt megsúgom, hogy nem vagyok aranygyerek, de nem volt rendőrségi ügyem, osztályfőnökim, igazgatóim sem, amióta élek. Ha 4 éven keresztül minden nap azt kellene hallanod, amit nekem, sztem a te életed is döntően fordulna. Főleg, hogy az enyém még el sem kezdődött és nem akarok elcseszett életet élni. És ha a szívére vette, hogy letegeztem akkor elnézését kérem...


A többieknek meg köszönöm, azon gondolkoztunk egyik haverommal, hogy megéri-e egyetemre menni? Pár embertől visszahallottam, hogy túlképzett és nem vették fel a munkahelyre. Informatikus és autószerelő szakmát szeretném kitanulni.

2013. dec. 7. 14:11
 6/10 A kérdező kommentje:
A szerető nagyszüleim pedig megmondták, hogy odaköltözhetnék, ha úgy gondolom, de még nem vagyok 18, ezért várjak vele, bírjam ki valahogy
2013. dec. 7. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Áruld már el, mitől utál annyira, ha egy mintagyerek vagy?
2013. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mintagyerek, de legyen elég annyi, hogy apám szülei gondolják azt, hogy a fiuk nem normális...több az már nem net téma...
2013. dec. 7. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: te saját magadnak, a saját ismereted, tudásod birtokában, milyen munkát tudnál ajánlani? A nagyszüleiddel kapcsolatban: amíg nem kell, hogy eltertsanak, és nem náluk laksz, addig bármit is megígérnek. Gondold csak el: mi jó van benned, ami megér, hogy ingyen tartsanak, ha a szüleidnek sem voltál jó?
2013. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érettségi nélkül építőipari segédmunkásnak elmehetsz, de azért jobb ha van érettségid, szakmád. Valamint amíg suliba jársz, diákmunkát is vállalhatsz!
2013. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!