Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjünk apósomékhoz?

Elmenjünk apósomékhoz?

Figyelt kérdés
Apósoméknál szokott lenni minden évben karácsonyi vacsora, ahol apósom, a párja, a párja fia, a sógorom, a párom és én szoktunk együtt lenni, viszont nekünk áprilisban született meg a kisfiunk, és szeretnénk a Szentestét itthon tölteni hárman, ezt nagyon nem vették jó néven, mert szerintük nekünk kötelességünk figyelembe venni az ő akaratukat. Mondtam, hogy 25-26-a oké, valamelyik nap meg lehetne tartani attól, de leosztott, hogy vagy szenteste, vagy semmi...Szerintetek?
2013. dec. 5. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Külön család vagytok, azt csináltok, amit akartok.
2013. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez az első szentestétek hármasban. Ha nem értik meg, akkor ez nem túl szép tőlük. Mi az hogy szenteste vagy semmi? Ti meg mondjátok, hogy vagy 25-26-a vagy semmi.
2013. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Én már most 22 évesen letisztáztam itthon, hogyha egyszer gyerekünk lesz, akkor 24.-én csak hármasban töltjük a Szentestét, nem megyünk sehova, de ha csatlakoznának akkor szívesen látjuk vacsorára :) De mi a saját otthonunkban szeretnénk majd a párommal és a közös gyerekünkkel lenni.
2013. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Erről szól a karácsony,együtt a család apraja nagyja.utána is ünnepelhettek 3-ba.Nálunk is született kisbaba,de szent este mindig itt van mindenki és ez igy jó.
2013. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Én szenteste gyerekkel nem mennék.


Nekünk ez az utolsó olyan karácsony, hogy még ketten vagyunk. Tavaly szenteste anyukáéknál voltunk, idén férjem szüleihez megyünk. Jövőre és az utána években is 24.-én otthon leszünk, bárkit szeretettel látunk magunknál, de aznap mi nem megyünk. 25.-én megyünk anyukámékhoz, 25.-én este pedig anyósomékhoz és ott leszünk éegalább 27.-éig, ők meszebb laknak, kevesebbet találkozunk velük.

2013. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad zsarolni!

Akkor semmi!

Ha nem tudtok megegyezni, akkor nem kell együtt ünnepelni!

Se após-anyós, se gyerek-megy, ne jelentse ki, hogy vagy "ekkor" vagy soha.

Nincs értelme, mert vagy örök-harag, vagy egyiknek el kell ismerni, hogy kénytelen engedni.

Szerintem senkit sem szabad ilyen helyzetbe hozni.

Ha ők kijelentik, hogy vagy 24-én, vagy soha, akkor mondd bátran, hogy "soha".

2013. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi onnantól,hogy összeköltöztünk,megmondtuk,24-én kettesben vagyunk,25-26 a tágabb családdal.

(Első évesn anyós még rosszullétet is szinlelt,de miután após ismeri mint a rosszpénzt,így inkább elment kocsmázni,hogy majd szóljon,ha felfogta,hogy a kicsifia felnőtt,anyós telefonját is elvette,hogy ne tudjon minket zaklatni.Így tavaly már csak mártírkodott)

2013. dec. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
4es! felvetettem, hogy jöjjenek ők, együtt lehetnénk, mire azt kaptam, hogy a lakásunk kicsi (másfél szoba, konyha, fürdő, nappali, de a konyha hatalmas és egybe van nyitva a nappalival) és ők nem fognak az én "hisztim" miatt nyomorogni. (Nekik hatalmas, nagypolgári stílusú családi házuk van)És ami a gusztustalan legalábbis szerintem: megmondták a férjemnek, hogy akkor menjen ő a gyerekkel, én meg maradjak, ha akarok. A férjem rövid úton elküldte őket a fenébe.
2013. dec. 6. 15:33
 9/11 anonim ***** válasza:
És a párod hogy áll a dologhoz? Mert ha Ő is azt mondja, hogy akkor nem megyünk akkor ne idegeskedj ezen. Nem kell más kedve kénye szerint ugrálni. Ti már külön család vagytok saját kis szokásokkal. Ha ezt nem érti meg akkor sajnos így járt.
2013. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A férjem maximálisan mellettem áll, annak ellenére, hogy megpróbálnak összeuszítani minket.
2013. dec. 6. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!