Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyakamon a karácsony. Fiam...

Nyakamon a karácsony. Fiam nem velem él,9 éves. A fülembe jutott, hogy minden ajándék amit adtam Neki, az anyja elvitte vmilyen börzére és eladta. Most arra gondoltam, hogy pénzt utalok át a számlára, ahova a gy. Tartást is küldöm, de mennyit?

Figyelt kérdés
Fiam anyjának a világ összes pénze is kevés lenne, de én akkor sem akarok lódítani az anyagi helyzetén ezáltal. Nemcsak a karácsonyt akarom így ajándékozni, hanem más ünnepet is (névnap,szülinap stb.) ha így is az ajándékaimból pénzt csinált....
2009. nov. 21. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez a számlanyitás király ötlet.Így adsz is és nem is veszik el.Sajnálom,hogy ilyen a volt párod:(
2009. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

15:34-es vagyok

Ne add fel az -egyelőre- kilátástalannak tűnő próbálkozásokat a fiaddal való intenzív kapcsolat fenntartására. Hidd el, ha nem is azonnal, de egyszer csak beérik a sok-sok próbálkozás, igyekezet! Elraktározódik benne minden tőled jövő kedves, érdeklődő telefonhívás, vagy invitálás hozzád, kirándulni, moziba stb. Még akkor is, ha most úgy tűnik, hogy nem értékeli ezeket. A magyarázatot már írta fölöttem valaki. (Szeretne megfelelni anyukája elvárásainak, amik finoman, talán hangosan nem is kimondva áradnak felé.)


Sőt, azt mondom, az anya sem képes hosszú éveken keresztül az ellenkezőjét bizonygatni a gyereknek, mint amit ő maga tapasztal. ("Apád nem törődik veled" - állandóan tartod a kapcsolatot, mindig hívod, keresed.)


Lehetséges, hogy a megfelni vágyás most jó adag görcsösséggel párosul nálad, ami kicsit természetellenessé teszi a viselkedésedet, ez is kiválthat ellenkezést a fiadból. Ne félj attól, hogy elveszíted a fiad szeretetét! Biztos, hogy nem! (A gyerekeknek két ember, a szülei szeretete, figyelme, elfogadása a legfontosabb. Még akkor is, ha látszólag egyikük -a kialakult helyzet következtében- háttérbe szorult is.) Mindig erre gondolj, amikor beszélsz vele. Ne akarj "jó apa" lenni, pont ettől válsz kényszeredetté. Csak olyan, amilyen igazából vagy. Az pont jó lesz, ahogy olvasom a kommentjeidet:):)


Számlanyitás oké, de akármilyen kicsi, jelképes ajándék mindig legyen az egyes ünnepeken. Akárcsak olyan, ami valami közös élmény kapcsán kettőtöknek jelentéssel bír.


És ha a volt feleséged leszólja? Engedd el a füled mellett! Sőt, ha a jóakaró ismerősök tájékoztatni akarnak a volt asszony legújabb kiszólásairól, állítsd le őket! Így lehetsz nyugodt, mert egyébként csak rágódnál a hallottakon, és ennek sose lenne vége.


Ha van kérdésed, írhat nyugodtan pv!

2009. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Azt hiszem én feladtam. Annyi mindent kipróbáltam, megtettem, áldoztam az évek során, és semmi nem változott, sőt... Közben van új családom, akik szintén csak tűrnek.

Elnéztem,eltűrtem, hogy mindenki előtt negatívan vagyok beállítva, holott nemcsak rajtam múlt a dolog.

Semmibe néz a fiam, büntet azért, amit én el sem követtem. Egyik nap NEM köszön az utcán, másik nap az ajándékot elfogadja,majd otthagy. Az anyja nevelése, alkalmam sincs változtatni.

Pénzt azért akartam utalni, mert az van bennem, hogy hagyjanak már végre békén. Senki nem áll mellém, saját anyám is az ellenségem, amit szintén nem értek meg, hiszen szülői szemmel nézve nem puszipajtásnak kellene lennie a volt feleségemmel, hanem megtépni azt a nőt,aki az Ő fiát elhagyta,kiforgatta a vagyonából és az unokáját is ellene hangolja. Ennyi az,ami "megihlette" ezt a kérdést.

2009. nov. 23. 13:13
 14/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom és azért remélem, mégsem adtad fel, csak el vagy keseredve.


Te vagy a felnőtt, ne feledd! A fiad meg őrlődik kettőtök között és fogalma sincs, mit tegyen, hogyan viselkedjen. Ezért tesz olyasmit, amit írsz. De csak 9 éves kiskölyök! Hol van itt még a megfontolás, előrelátás, bölcsesség, igazságérzet? Lásd be, ez még belőletek, a szüleiből is sokszor hiányzik...


Amíg haragszol a volt feleségedre, addig nem fogsz tudni tiszta fejjel, higgadtan dönteni a közös ügyekben. Mert azok mindaddig lesznek vele, amíg fel nem nő a közös gyereketek!

Én azt mondom, bocsáss meg neki, hagyd a csudába a sérelmeidet (biztos sok van), már nem érdemes ezeken rágódni, tovább szítani az ellenségeskedést. Hiszen jóra nem vezet, akkor meg minek? Árt ez neked, az új családodnak, szüleidnek és nem utolsósorban a fiadnak.

2009. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Légy érettebb náluk és törődj azokkal, akik megbecsülnek.
2009. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy őrlődik, hiszen mikor mentem érte, megkérdezte minek vagyok ott. Semmit nem értékel tőlem, amikor itt volt nem lehettek itt a család, mert akkor Ő inkább hazamegy. Az ex-re nem haragszom, hisz ha nem hagy el, akkor most nem tudnám, hogy milyen egy igazi család, amikor apát kiabál fut felém a gyerekem. Fiamtól sosem kaptam ezt meg.

Köszönöm, hogy megértitek és segíteni próbáltok, vannak megfontolandó és bölcs tanácsok, gondolatok.

2009. nov. 23. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!