Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyakamon a karácsony. Fiam...

Nyakamon a karácsony. Fiam nem velem él,9 éves. A fülembe jutott, hogy minden ajándék amit adtam Neki, az anyja elvitte vmilyen börzére és eladta. Most arra gondoltam, hogy pénzt utalok át a számlára, ahova a gy. Tartást is küldöm, de mennyit?

Figyelt kérdés
Fiam anyjának a világ összes pénze is kevés lenne, de én akkor sem akarok lódítani az anyagi helyzetén ezáltal. Nemcsak a karácsonyt akarom így ajándékozni, hanem más ünnepet is (névnap,szülinap stb.) ha így is az ajándékaimból pénzt csinált....
2009. nov. 21. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég aljas az a nő! Ha az ajándékokat eladja, akkor nagy valószínűséggel a pénzt is elköltené! Tehát szerintem nem jó ötlet. Inkább karácsony első vagy második napján tölts el egy napot vagy akár csak pár órát a fiaddal. (Vagy ha egyik sem jó, akkor előtte 1-2 nappal). Szervezhetnél vele közös programot, és ott odaadhatnád neki az ajándékot, amit szánsz. A gyerektől már csak nem venné el utána az anyja. Netán együtt mennétek vásárolni, megvennéd, amire szüksége van. Mozi, vagy csak otthoni dvd-zés, ebéd, vagy vacsi, vagy bármilyen közös program. Biztos élvezné a fiú is. De ezt a helyzetet másképp nem tudod megoldani, ha már ilyen ellenségesen viselkedik az anyja.
2009. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg valahová inkább a gyereket.
2009. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra sem adnék mást mint ajándékot neki!


Mert legalább látná a fiad, hogy gondolsz rá, vettél neki, törődtél vele. Ha az ajándékra szánt pénzed befolyik a számlára, az kézzel nem fogható, esetleges, hogy megkapja-e, és ha igen, valóban megtudja-e, hogy tőled érkezett. És akkor mit érez majd szegény?


Ne törődj azzal, hogy eladja az anyja, csak azzal, hogy igenis megkapja, amit neki vásároltál. Minél nagyobb lesz a gyerek, annál könnyebben fogja megérteni a két cselekedet közötti különbséget.

2009. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne "küldjél" ajándékot, hanem adjál. Vidd el a kissrácot magaddal, amikor nálad van, és vegyél neki ajándékot, amit kiválaszt magának. Azt senki nem próbálja meg eladni.

A volt feleséged viselkedése egyébként minősíthetetlen.

2009. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem adsz a fiadnak valamit és amikor hazamegy az anyja elveszi tőle?

Ha számlára utalod, akkor ugyanúgy az anyja költheti el.

Én továbbra is a gyereknek adnám az ajándékot előbb-utóbb úgyse fogja engedni, hogy elvegyék.

2009. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Vinném én!!! De nem akar jönni. Régebben már itt írtam erről, most nem megyek bele, már annyit agyaltam, hogy mit tegyek, belebolondulok.
2009. nov. 21. 15:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Mit mond, miért nem?
2009. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nincs kedve. Csináltam én már mindent. Játszóház,mozi,DVD, pizza,foci együtt,bicikli,kirándulás. Mindig nyekereg, hogy mikor viszem haza. Most el sem jön. Már rég nem él nálunk a láthatás. Bármit veszek, az anyja leszólja, másnak meg áztat. Mindig azt mondja,hogy nincs kedve, ezzel meg nem mehetek gyámügyre,mert a gyerek akarata, nem az anyja nem engedi. Semmiről nem kapok felvilágosítást. Nem tudom mikor beteg, nem tudom mi van a suliban, már hülyének néznek a tanárok, hogy ajándékkal a kezembe látogatom meg az ofőt, felvilágosítás miatt. Azért kérdeztem, hogy mennyit utaljak,mert kíváncsi lennék mások szemében mi a reális. A gyerek anyjának bármit küldök, leszólja. Belefáradtam. De ezen kívül még vannak más cifra dolgok is, hosszú...
2009. nov. 21. 16:29
 9/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az anyja ellened hangolja. Igen egyszerű egy kisgyereket bevonni egy ilyen játszmába: Pl. "Kisfiam, anyukád nagyon szeret téged, és azt akarja, hogy neked jó legyen, de megszakad anyukád szíve, amikor a papa (az a szemét gazember) elvisz tőle, még ha csak néhány órára is."

A gyerek végiggondolja és a válaszreakciója, mivel szereti az anyját mint minden normális gyerek, így azzal próbálja meg viszonozni a szeretetét, hogy hisztizik és nem akar a láthatáson elmenni az apjával.

Ha el is megy, végig bűntudata van, mert az anyja akarata ellen tesz és retteg, hogy esetleg az anya elfordul tőle. Így nem érzi jól magát akármilyen programon sem, haza akar menni, hogy megbizonyosodjék, az anyja megbocsájtja neki, hogy mégis elment az apjával.

Pszichológiai eset mindkettő, az anya is és a gyerek is, ha ez még sokáig folyik körülötte.

Reménykedjen abban, hogy nem marad így örökre. Felnőttebb fejjel sok mindenre rájön az ember gyereke, és ha azt látja, hogy az apja nem hagyta el a körülmények ellenére, akkor visszafordul majd hozzá.

Az utalást én sem tartom jó ötletnek, mert a pénz felett az anya dönt, de ha nyit egy külön számlát, amin félretesz a gyereknek a felnőtté válásig, akkor ahhoz az anyának semmi köze, a gyerek meg csak jól jár, mert lesz egy kis tőkéje, ha el szeretne majd költözni otthonról, vagy be szeretne iratkozni egyetemre, stb.

2009. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Jó ötletnek tűnik! Köszi!
2009. nov. 21. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!